Partijas izvairīgas par prezidenta darba vērtējumu un kandidātiem 32

Valsts prezidents Andris Bērziņš. Foto: Emīls Desjatņikovs, F64
Print Friendly, PDF & Email

Nacionālās apvienības pārstāvis nosauc juristu Egilu Levitu

Partijas, kuras gatavojas startēt rudenī Saeimas vēlēšanās, bija izvairīgas vērtēt pašreizējā Valsts prezidenta Andra Bērziņa darbu un nosaukt savus iespējamos kandidātus uz augsto valsts amatu. Tāpat partiju pārstāvji trešdienas vakarā LTV raidījumā „Sastrēgumstunda” nevarēja pateikt, vai pēc gada Valsts prezidenta amatā atbalstīs Bērziņu, kuram nākamvasar beidzas pirmais pilnvaru termiņš.

Savukārt prezidents Bērziņš ceturtdien LNT raidījumā “900 sekundes” teica, ka “par atkārtotu kandidēšanu uz prezidenta amatu varēšu atbildēt nākamā gada aprīlī”.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) līderis Uldis Augulis raidījumā apliecināja, ka ZZS atbalstītu Bērziņu, jo cita kandidāta patlaban partiju apvienībai nav.

Nacionālajai apvienībai galvenais kritērijs, pēc tās līdzpriekšsēdētāja Raivja Dzintara vārdiem, ir, lai Valsts prezidents spētu sev un citiem definēt Latvijas valsts mērķi un nacionālās intereses, kā arī spētu mobilizēt un iedvesmot sabiedrību. Kā piemēru šādam cilvēkam Dzintars minēja juristu un Eiropas Tiesas tiesnesi Egilu Levitu.

Savukārt Saeimas deputāts Jānis Reirs pavēstīja, ka „Vienotība” pirms Saeimas vēlēšanām septembrī varētu pieņemt lēmumu šajā jautājumā. „Nav izslēgta iespēja, ka parādīsies kandidāts, un netiek izslēgta iespēja atbalstīt šo prezidentu,” teica Reirs, atgādinot, ka „Vienotībai” savulaik jau bijusi oficiāli izvirzīta kandidatūra – eiroparlamentāriete Sandra Kalniete. „Ja būtu iespēja, pieturētos pie šīs kandidatūras.”

Par tautas vēlētu prezidentu bija Saskaņas centra (SC), partijas „Latvijas attīstībai” (LA), Reģionu alianses un „No sirds Latvijai” pārstāvji, turklāt Inguna Sudraba („No sirds Latvijai”) pauda pārliecību, ka līdz Bērziņa pilnvaru termiņa beigām ir iespējams pieņemt atbilstošas izmaiņas Satversmē.

SC pārstāvis Valērijs Agešins atzina – ja Andris Bērziņš kandidēs uz prezidenta amatu pie esošās kārtības, „nevar izslēgt iespēju, ka mēs viņu atbalstīsim”.

Tikmēr LA pārstāvis Juris Pūce uzskatīja, ka ir vēl pāragri lemt par šo jautājumu, jo prezidents vēl gadu pilda savus pienākumus.

Andri Bērziņu (1944) par Valsts prezidentu Saeima ievēlēja 2011.gada 8.jūlijā.

 

Komentāri (32)

andris902 19.06.2014. 09.53

….nebalsošu Saeimas vēlēšanās par partiju, kura pieļaus, kaut vai tikai iespēju robežās, Bērziņa palikšanu prezidenta amatā uz otro termiņu…vēl četrus kauna gadus – mana valsts to nav pelnījusi!…

+12
-1
Atbildēt

7

  Ansis > andris902 19.06.2014. 15.23

  Zane – ???

  Tev atliks balsot par Ždanoku, Sudrabu, vai … kautko tamlīdzīgu.

  Ceru, ka tas Tev mirkļa apmulsums.

  Tas Apkaunojums …

  ir vairāk IR žurnālistu izdomāts

  Vidusāzijas virziens braucieniem ir vairāk jau nu Ārlietu Ministrijas diktēts – ne jau prezidents pats izvēlas valsts ārpolitiku.

  Un pamats ir visnotaļ pozitīvs – iedvesmot Vidusāziju ar Latvijas piemēru tuvojoties Eiropai un stiprināt ekonomiskos kontaktus – kas tur nosodāms?

  Tu tak par Vienotību stāvi un krīti!

  Vai kāds no Vienotības priekšgala ir ko sliktu teicis par Bērziņu? Taču ka nē. Vienīgi Pabriks, pēc noraidīšanas, kas ir saprotams. Valdis Dombrovskis nevienu kritizējošu vārdu nav teicis!

  Bērziņš ir pašvaks orators – piekrītu.

  Un diezcik ievesmojoši neizskatās.

  Un tie no viņa priekšlikumiem konstitucionalai reformai man ne visai patīk tā daļa par Prezidenta pilnvaru stiprināšanu. Savukārt – man patīk doma par Premjera stirināšanu – lai nav savstarpēji konkurējošas ministrijas, bet komanda.

  Bet kopumā Bērziņš strādā ļoti konstruktīvi!

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  silvija_vitina > andris902 19.06.2014. 10.13

  tikai… ja vien tā nebija diplomātiska smalkjūtība pret vecu vīru, vakar Sastrēgumstundā NEVIENS no valdošajiem nepateica NĒ berjozkinam. Nu, cerēsim, ka tā bija tik tiešām ‘smalkjūtība’.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  austrisv > andris902 20.06.2014. 09.47

  Ko nozīmē Bērziņš strādā konstruktīvi? Ko tad viņš tādu ir izdarījis???

  man to gribētos redzēt un dzirdēt, lai gan, lai Dievs sargā Latviju no šitā konstruktīvā vecā komunista, kurš ir ar netīru sirdsapziņu ievēlēts no PSRS veco komunistu un vēl sliktāku draņķu atbalstu, lai neko nedarītu Latvija svalsts labā, kā to dara tepat kaimiņos esošā gribauskaite un Ilvess.

  Nožēlojami, ja mums vēl ilgāk būtu jācieš šis vecais komunistu pārstāvis, kas negrib saprast, ka viņa laiks ir pagājis.

  Kurš neatceras, kā Bērziņš tās “Kājiņas” ieguvis, kā Bērziņš Unibanku prihvatizējis un ieguvis tik daudz nekustāmo īpāšumus un vēl ir pats bagātākis pensionārs, kam pensija jānopelna jaunajai paaudzei. no pensijas gan viņš neatsakās, lai gan nav to nopelnījis tādā apmērā!

  Par viņa pamestajiem bērniem nemaz nerunājot!

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  janis17 > andris902 19.06.2014. 11.15

  Zane, nebalsosi par vienotību vairs? 🙂

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  buchamona > andris902 19.06.2014. 10.17

  zanE. Turu Tevi pie vārda :))

  ” …Nav izslēgta iespēja, ka parādīsies kandidāts, un netiek izslēgta iespēja atbalstīt šo prezidentu,” teica Reirs…” 🙂

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > andris902 19.06.2014. 10.22

  traductrīce. NEVIENS no valdošajiem nepateica NĒ berjozkinam.

  ___________________

  Nacionālās apvienības pārstāvis nosauc juristu Egilu Levitu. Kādēļ jāsaka nē, ja izvirza savu kandidātu?

  +9
  -5
  Atbildēt

  0

  austrisv > andris902 19.06.2014. 11.43

  Kā mēs redzējām visi no iepriekšējās pieredzes, kā un kas ievēlēja Bērziņu, teikt var daudzko, bet darīt pavisam kaut ko citu, kā tas bija vēlēšanās , kad par Bērziņu nobalsoja, kas?!

  Ne jau par velti ZZS un Sc balsoja pret atklāti vēlētu valsts prezidentu!

  Gan jau ieplānotas atkal līdzīgas nelietības! Kā tas izdosies, tas būs atkarīgs no tā, kā balsosim vēlēsanās!

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

Una Grinberga 19.06.2014. 09.17

Prezidents Bērziņš ir NULLE (ja ne stiprs mīnuss). Punkts. Ja Bērziņš turpinās darbu prezidenta krēslā vai tiks ievēlēts kāds bērziņveidīgais, tad ir jārīko ārkārtas Saeimas vēlēšanas!

+12
-3
Atbildēt

15

  Ansis > Una Grinberga 19.06.2014. 15.05

  betijacelmale …Mums ir vesela plejāde dedzīgu V. fanu, kas lieliski operē ar samazgām – ABC, Pikaso, heinrihs, vilhelms. Stipri aiz piedauzības pieļaujamās robežas ir vēl vairāku komentētāju teksti – klusais uc, bezmaz vai vienādu leksikonu lieto dzeris un ombros-dekstra-ģenerālis, …

  Aizmirsi pieminēt Nasing spešal – kas atkāti veic Putina jaunās paaudzes kara pirmo etapu – nomelno Latvijas augstākās amatpersonas – sagatavo augsni varas pārņemšanai

  … Ja vismaz kritizētu pa tēmu … bet nē. Kritizē prezidentu Andri Bērziņu par ārlietu ministra Rinkēviča īstenoto ārpolitiku sakariem ar Vidusāziju un maļ tamlīdzīgu demagoģiju!

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  Ansis > Una Grinberga 19.06.2014. 14.59

  betijacelmale

  Nez ko vakar Bērziņš domāja, sakot, ka Straujuma nevar vadīt MK, Tieslietu un Veselības Aizsardzības ministrijas un, ka tuvākajā laikā būs jaunumi?

  ———————————————————————–

  Straujuma

  Brokas (TM) vietā uzrauga SAB – tas gan daudz laika neprasa

  Circece ir ilgstoši slima – Straujuma aizvieto

  Visticamāk – tiks mainīta Veselības ministre.

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > Una Grinberga 19.06.2014. 16.22

  atvainojos, sen nebiju iegriezusies, Es jau zināju, ka kāds no dedzīgājiem neizturēs:):):)

  Izcils inteliģences un intelekta paraugs, ar izcilu izglītību, bagātu fantāziju vai sirdsapziņas trūkumu apveltīts:):):)

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Aina > Una Grinberga 19.06.2014. 12.35

  ceļmalas puķīt, kas, lūdzu, slēpjas aiz mistiskā “mēs”? Mēs – pirms pusgadsimta Kazā apdzertās smadzenes ar padomju laika 7 klašu izglītību?

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  Ansis Reinhards > Una Grinberga 19.06.2014. 12.29

  > betija

  Večopis grib izēst Broku. Visa matemātika. Ja Āboltiņai Circene ir gana laba, tad Circeni neaiztiks…

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  Ansis Reinhards > Una Grinberga 19.06.2014. 13.07

  > vilhelms

  Ja nav ko teikt, paklusē. Tavi kompleksi te nevienu neinteresē…

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > Una Grinberga 19.06.2014. 12.01

  ZZS ir tieši pie tiem, kas ievāc politiskās dividendes.

  P.S. Viņus ienāca koalīcijā tieši dēļ tā, ka V. un NA konkurēja savā starpā par latviešu vēlētājiem. Ja abas mācētu ieklausīties vien-otrā teiktā, ja domātu par valsts nevis šauri partejiskiem ieguvumiem, nebūtu vajadzīgi zaļzemnieki, kas tagad – pēc izdevības – atbalsta te vienus, te otrus. Nez ko vakar Bērziņš domāja, sakot, ka Straujuma nevar vadīt MK, Tieslietu un Veselības Aizsardzības ministrijas un, ka tuvākajā laikā būs jaunumi?

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > Una Grinberga 19.06.2014. 12.16

  “…jo vieglāk iebarot ar samazgām!”

  Nu, to jau mēs te IRā redzam. Mums ir vesela plejāde dedzīgu V. fanu, kas lieliski operē ar samazgām – ABC, Pikaso, heinrihs, vilhelms. Stipri aiz piedauzības pieļaujamās robežas ir vēl vairāku komentētāju teksti – klusais uc, bezmaz vai vienādu leksikonu lieto dzeris un ombros-dekstra-ģenerālis, tikai pozicionējās tie dažādas politiskās nokrāsas lauciņos.

  P.S. Ja V. un NA politiķi varētu aizmirst savstarpējās pretenzijas un vienoties cīņā pret patiesi valsti apdraudošiem, būtu daudz lielāks labums. Bet laikam jau šeit esošie provokātori to nepieļauj.

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  Aina > Una Grinberga 19.06.2014. 14.35

  beta, tas, ko domā stulbene, kura atzīst deģenerāli rostinu par “Latvijas patriotu”, var interesēt vienīgi minēto SC provokatoru deģenerāli rostinu, tāpēc turi muti un nelien, kur tevi neviens nav saucis.

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > Una Grinberga 19.06.2014. 10.29

  Kā tad tā nulle tik ilgi čakarēja valsti, nenominējot izvirzīto premjeru? Tagad jau par izmaiņām ministru portfeļu sadalījumu spriež.

  Tevi nebaida, kādu premjeru nominēs šī nulle pēc rudens vēlēšanām?

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > Una Grinberga 19.06.2014. 11.30

  Nestāsti man teoriju. Es redzu situāciju. ZZS un SC nav vairākums, bet Bērziņš piesavinās sev tiesības, kādas Satversme tam nav devusi. Un valdošā koalīcija to norij. Jo savstarpēja apkarošana ir novedusi līdz situācijai, ka vieni priecājās, kad otri ir pazemoti, un otrādi. Bet pārējie pa to laiku ievāc politiskās dividendes.

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > Una Grinberga 19.06.2014. 11.16

  @betijacelmale

  Parlamentārā republikā Saeima apstiprina MP un MK… lemtspējīgai Saeimai ir visas tiesības atcelt prezidentu, ja prezidents piem. neizvirza MP, ko koalīcija ir izvēlējusies. LV Satversme tādā ziņā ir perfekta – varas lomas ir pareizi sadalītas – tikai jaut. vai koalīcija un politiskā kombinācija spēj izmantot šīs varas sviras. Bērziņam nav 100% garantija, ja ZZS+SC<50. Un labs prezidents nebūs arī tad, ja V virzīs Kalnieti un nevirzīs kādu izcilu personību no malas.

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > Una Grinberga 19.06.2014. 16.24

  Edgar Avotiņ, es jau ne par to uztraucos, ka Circeni nomainīs vai nenomainīs. Es uztraucos, ka vakar par to paziņoja Bērziņš, kaut gan tā ir Straujumas kompetence.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  austrisv > Una Grinberga 19.06.2014. 11.47

  Betij, ir jau Tev šajā ziņā pilnīga taisnība. Tur jau ir tā nelaime par ko priecāties var SC: skaldi un valdi!

  Un skumjākais, ka nekas laikam uz labāko pusi viss neies, jo tik daudzi ir pērkami- tas pats ZZs jau nu pilnībā! Ko šefi teiks, to darīs.Bez tam jau ir balto zirgu iejājēji, kuri lokās kā māk uz kuru pusi vilks, to tikai paši zina un citi var nojaust, kam galvas uz pleciem.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > Una Grinberga 19.06.2014. 12.01

  @betijacelmale

  Ja apkarošanai nebūtu politiskā kapitāla, tad to neviens nedarītu… jo lētāka publika, jo vieglāk iebarot ar samazgām!

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

austrisv 19.06.2014. 09.23

Piekrītu, jo šāds valsts prezidents, kāds ir Bērziņš , var patikt tikai ZZS un SC- tiem tas ir pa prātam, jo Bērziņam mīļāks virziens ir austrumi nekā demokrātiskie rietumi. Valoda sarī viņš nezin un prezentēt valsti rietumos arī neprot, jo ir vecs komunists caur un cauri saaudzis ar veco PSRS režimu.

+8
0
Atbildēt

2

  Ansis > austrisv 19.06.2014. 15.13

  Tavs teiktais ir pilnīgi bez pamata!

  Bet – vai neskatījies Sastrēgumstundu?

  Vienotība nespēja noformulēt skaidri, bet pieļāva iespēju atbalstīt Bērziņu

  ZZS – loģiski atbalsta

  NA arī neteica kategoriski, ka neatbalsta, bet teica, ka gribētu iedvesmojošu – ka Levits

  SC pieļāva, ka varētu atbalstīt

  Respektīvi – Pagaidām vairāk vai mazāk visi atbalsta.

  Un izskanēja arī KĀPĒC atbalsta – jo ir konstruktīvs, pievērsies ekonomiskiem jautajumiem un ekonomiskiem sakariem un nav politiski angažēts kādas vienas partijas labā (kas arī Parlamentār valstī tiek prasīts, un ko klaji pārkāpa Zatlers pēdējā prezidentūras etapā)

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  austrisv > austrisv 20.06.2014. 09.40

  E.A izskatās, ka tu redzi to, ko vēlies redzēt. Bērziņš neesot vienas partijas atbalstītājs!

  No kuras partijas tad startēja Bērziņš???? Viss bija jau labi sakārtots un izplānots: nav biedrs, bet sēž un gaida savu iznācienu! Cik dumjam jābūt lai to neredzētu!

  Interesanti gan! Kurš tad panāca Dombrovska valdības gāšanu paaicinot toreiz pēc Maksimas traģēdijas VD pie sevis un pēc tā visa VD paziņoja par demisiju, jo ak vai, pirms vēlēšanām vajag taču ZZS pasēdēt pie varas ruļļiem.

  Un tie ZZS izteikumi tūlīt pēc VD demisijas, ka uzreiz jau valdība netaps, un vajadzīgs laiks!ZZS zināja visas aizkulises. Ak, un kā tas Bērziņš nolika Pabriku un čupojās laimes sajūtā ar saviem ZZS, starp citu viņš jau sen ir tajā ZZS atškirībā no Zatlera, kurš nebija nevienā partijā.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu