fbpx

Nepopulārs viedoklis par Valsts prezidentu 100

Valsts prezidents Andris Bērziņš. Foto: Emīls Desjatņikovs, F64
Pēteris Apinis
Print Friendly, PDF & Email

Kam izdevīga Valsts prezidenta krēsla šūpošana vienlaikus ar reālu apdraudējumu Latvijas valstij

Manas tautas zīme ir rīkoties vienoti un pieticīgi. Neizlēkt. Latvietis labprāt pieņem vairākuma viedokli. Latvietis ar gavilēm pieņem Rīkojumu Nr.2, atlaiž Saeimu, bet tieši ar tādām pašām gavilēm aizslauka šā rīkojuma autoru Valdi Zatleru un rīkojuma rezultātu – Reformu partiju – vēstures mēslainē. Tie, kas publiski iebilda pret rīkojumu, pirms trim gadiem tika noķengāti gluži tāpat kā tagad tiek noķengāts rīkojums.

Tagad populāri ir noķengāt pašreizējo Valsts prezidentu un pieprasīt viņa atkāpšanos. Par argumentiem tiek piemeklēti no konteksta izrauti teikumi, izteikumi un balss tembrs, bet īpaši bieži – prezidenta vecums. Ja mana informācija neviļ, Izraēlas prezidentam Šimonam Peresam ir 90. Prezidentu, kam ir virs 80, uz zemeslodes ir divi duči. Andrim Bērziņam šogad būs septiņdesmit. “Puika” – noteiks Šimons Peress.

Zemeslodes iedzīvotāju dzīves ilgums pieaug par vienu gadu četru gadu laikā. Tagad pasaules iedzīvotāji dzīvo vidēji 30 gadus ilgāk nekā pirms gadsimta. Latvijas iedzīvotāju dzīves ilgums nākamo trīsdesmit gadu laikā sasniegs Islandes vai Japānas līmeni un būs tuvu 90 gadiem. 

Realitātē tas nozīmēs, ka normāls dzīves ilgums būs 100 gadu, bet darba mūža ilgums – 80. Ja visi dzīvos ilgu mūžu, arī pensionēšanās vecums būs jāceļ vismaz līdz 75 gadiem, jo nebūs to, kas sociālajā budžetā kaut ko iemaksā.

Tad, kad Rūdolfs Blaumanis no tautas rakstīja savas “Skroderdienas Silmačos”, darbojošos veču Pindacīšas, Tomuļmātes un Bebenes prototipi bija 42, 46 un 48 gadus vecas. Pindacīša vēl gāja meitas darbos kūtī, Tomuļmāte pieņēma bērnus pirtiņā, bet Bebene novārdoja rozi.

Tātad Blaumaņa laikos 46 gadus veca meitene jau bija darbam norakstīta. Kaut nav labi ielūkoties meitenēm dzimšanas gados, bet, šķiet, pēc šīs formulas Latvija jau būtu pazaudējusi gan Laimdotu Straujumu, gan Solvitu Āboltiņu.

Ābrams, kas no Silmaču krāsns augšas vēroja sava dēla mīlas dēku, bija 50 gadus vecs mārketinga speciālists. 19. gadsimta beigās tas bija tieši tas vecums, kas šodien Šimonam Peresam – darba mūža noriets.

Atgriezīsimies pie Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa. Atbilstoši viņa veselības stāvoklim, prāta spējām un mundrumam viņam būtu jāstrādā vēl gadus desmit. Īpatnēji tas, ka prezidentam piemīt spēja negaudot līdzi pūlim, bet izteikt savas domas, kas, iespējams, ir pretrunā vairākuma viedoklim. 

Vai Latvijā līdz šim kaut viens prezidents pats ir atklāti iniciējis tautas vēlēta prezidenta institūciju, kā arī KNAB, SAB, VK un citu institūciju tiešu pakļaušanu prezidentam, nevis politikāņiem un partijiskām intrigām? Bērziņš to pauž publiski, un tādēļ politiķiem lāga nepatīk – prezidents vēlas atņemt ierasto desmaizi un varu valdīt ar KNAB un citu specdienestu rokām.

Ja Valsts prezidents pasaka kādu politiski neveiksmīgu sentenci, normālā valstī tas nozīmē neveiksmīgu Ārlietu ministrijas darbību.

Pašlaik Latvijā dažādu iemeslu dēļ (Edgars Rinkevičs vadīja prezidenta Valda Zatlera biroju) sadarbība starp Prezidenta kanceleju un Ārlietu ministriju nav pārlieku laba. Manuprāt, Nacionālās drošības padomes secinājumam un rīkojumam vajadzētu būt – iknedēļas Valsts prezidenta un ārlietu ministra savstarpējas konsultācijas. Viedoklim – ir vai nav spēkā ielūgums Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam – jānāk no Ārlietu ministrijas speciālistiem. Un būsim godīgi – Vladimirs Putins ar rietumvalstu līderiem netiksies Latvijā, bet Normandijā, kopīgi svinot jubileju Sabiedroto izsēdināšanai 1944.gada jūnijā Otrā pasaules kara laikā. Atkarībā no notikumiem Ukrainā Putins ar Obamu apkampsies vai vienkārši spiedīs viens otram roku.

Patīk kādam vai ne – Valsts prezidents Andris Bērziņš ir Latvijas Valsts prezidents. Ja privātas raidorganizācijas vai TV kanāli Latvijas prezidentu apspriež, gāna vai zākā, tas ir viņu bizness. Ja Bērziņa palikšanu vai nepalikšanu amatā apspriež vai iztirzā nacionālā televīzija vai valsts radio, tad tā jau ir provokācija, kuras rezultātam vajadzētu būt Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētāja Aināra Dimanta demisijai. Ja par manu nodokļu maksātāja naudu kāds zākā vai nopeļ Latvijas valsts karogu, ģerboni, valstiskumu, prezidentu, himnu, Satversmi, tad loģika teiktu – šo te patriekt!

Godātie lasītāji taču zina, kāda ir atšķirība starp žurku un kāmīti? Kāmītim ir labāks PR (sabiedriskās attiecības). Igaunijas un Latvijas prezidentu atšķir tieši šis PR. Savas valsts prezidenta PR veidošana ir pašas valsts darīšana. Latvijas valsts un iedzīvotāji ar šo problēmu netika galā Valda Zatlera un netiek arī Andra Bērziņa laikā.

Patiesībā Andra Bērziņa demisiju visčaklāk prasa tie, kas vēl gana jauni, kas nezina un nenojauš, ka arī viņiem nāksies nodzīvot ne tikai līdz 70, bet arī līdz 95 gadiem, bet vēl sirmā vecumā strādāt, par spīti jaunāku kolēģu smīnam.

Vai cienījamie lasītāji nav pamanījuši, ka Latvijas Valsts prezidenta krēsla šūpošana notiek vienlaikus ar reālu apdraudējumu Latvijas valstij? Kurš no mums var paredzēt, kā attīstīsies notikumi Ukrainā un Austrumeiropā? Cik droši mēs esam par NATO kodollietussargu? Kāpēc mums visiem ir pamatotas aizdomas, ka mūsu tuvējās kaimiņvalstīs ir speciālisti, kas piestrādā pie Latvijas valstiskuma destabilizācijas? Vai mums tiešām nevienam nerodas aizdomas, ka kādā valstī, kas atrodas uz austrumiem no Zilupes, rokas berzē specdienestu pārstāvji, līksmodami, ka latvieši paši atrod iespēju noriet savas Valsts prezidentu?

Es, protams, neticu sazvērestības teorijām, bet ir taču neliels procents iespējamību, ka labi bruņoti, bez atpazīšanas zīmēm, zaļos formas tērpos vīreļi pasludina Zilupes republiku un gatavo referendumu par teritorijas pievienošanu Krievijai. Un te nu viņiem nevar būt labākas dāvanas par pašu latviešu sarīkotu prezidenta impīčmentu, proti, Latvijas valsti bez vadītāja.

Visiem, kas uzskata pretēji – proti, ka mums ir jāmaina prezidents, iesaku izvēlēties vienu no diviem algoritmiem:

• ievēlēt tādu jauno Saeimu, kas ievēlēs jums tīkamu prezidentu;

• iniciēt Satversmes grozījumus, kas pieļautu tautas vēlētu prezidentu.

Man labāk patiktu otrais variants, ko, starp citu, atbalsta arī Andris Bērziņš.

Tiem, kas izlasījuši līdz galam, divas vēstis, lai atturētu no interneta piesārņošanas: autors nelasa komentārus; autors nepārstāv nevienu partiju un negrasās balotēties vēlēšanās.

Autors ir ārsts

 

Komentāri (100)

andris902 16.04.2014. 12.43

– “Ja Bērziņa palikšanu vai nepalikšanu amatā apspriež vai iztirzā nacionālā televīzija vai valsts radio, tad tā jau ir provokācija, kuras rezultātam vajadzētu būt Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētāja Aināra Dimanta demisijai.”

—————————————–

…Apiņa kungs, Jūs savas dzīves piepildījumu varētu gūt Krievijā…lasot arī Jūsu iepriekšējos viedokļus par notikumiem Latvijā – tās tak ir mocības, ko izjūtat dzīvojot tik beztiesiskā valstī…Krievijā Jūs varētu slavēt Putinu no rīta līdz vakaram, pusnaktī pamostoties un saulei lecot, jo…viņš taču būtu īstais prezidents un īstā kārtība, kas atbilst Jūsu priekšstatam par cieņu pret valsts prezidentu….

+33
-8
Atbildēt

16

  Inese > andris902 16.04.2014. 13.49

  oskars666 Ok.

  Daļēji zaudētie Rīgas domes uzkrājumi nu jau bankrotējušajā Latvijas Krājbankā, ar tajā laikā banku tirgū zemāko iespējamo procentu likmi.

  ==========================

  Tu neglīti melo. Rīgas domes Finanšu departamenta veiktā aptauja liecina, ka “Krājbankas” piedāvātā divu mēnešu depozīta likme bija 1%, bet citu banku piedāvātās likmes bija 0,93%, 0,72%, 0,33% un 0,25%.

  +1
  -16
  Atbildēt

  0

  Inese > andris902 16.04.2014. 13.10

  Suņuk, tu par IRsu runā? ahahaha

  +4
  -17
  Atbildēt

  0

  Inese > andris902 16.04.2014. 13.59

  Ak tad tavā rīcībā ir dokumenti? Parādi 😉

  +1
  -13
  Atbildēt

  0

  Ojārs > andris902 16.04.2014. 13.05

  ZanE, vai Straujumu (un svēto Dombrovski) drīkst kritizēt?

  +6
  -18
  Atbildēt

  0

  Ojārs > andris902 16.04.2014. 14.16

  arī te bija pietiekami daudz kritikas pret Dombrovska valdību,

  ————————

  par valdību šaubu nav – tajā taču bija NA ministri (ozolings varēja kārtīgi izvērsties). No sākuma visi bija slikti, tad pašās beigās viens Bordāns kļuva gandŗiz vai par labāko ministru un IR varoni!). Es runāju par nopietnu Dombrovska kritiku – piemēram, kāpēc viņš nereaģēja uz Bukānes slikto atmiņu? (Ja Bukānei būtu labāka atmiņa, varbūt Lembergs jau vairs nevarētu sēdēt Ventspils Domē, bet viņam būtu piemērots daudz bargāks drošības līdzeklis?)

  +3
  -13
  Atbildēt

  0

  Inese > andris902 16.04.2014. 13.23

  oskars666 konstruktīvi un ar reāliem piemēriem, nevis meliem.

  ====================

  Nu tad konkrēti, pastāsti, kā, piemēram, Ameriks izsaimniekojis Valsts un pašvaldību kasi. Ja vien neesi tukšdirsējs.

  +4
  -13
  Atbildēt

  0

  Ojārs > andris902 16.04.2014. 13.23

  dzeris49 Un vai tad Dombrovski un Straujumu maz kritizēja un kritizē?

  ———————-

  1. Vai vari man minēt kādu IR rakstu, kurā būtu kritizēts Dombrovskis?

  2. jebkurā gadījumā, ja IR komentos kāds izsaka kko kritisku par V vai tās vadītājiem, tad IR garantēta kaudze ar mīnusiem… )

  +10
  -16
  Atbildēt

  0

  Amis > andris902 16.04.2014. 20.00

  zanE
  Krievijā disidents Apinis nonāktu aiz restēm par partijas un valdības ģenerālās līnijas neievērošanu, kolektīvi norejot Bērziņu un slavinot Zatleru, Dombrovski un Straujumu. Pie mums, neskatoties uz čekas sakopromitēto un piesmieto politiķu pūliņiem, pagaidām vēl tā nav un ceru, ka tie nelieši arī nepagūs šeit nodibināt prokremlisko diktatūru, ka paši ātrāk nonāks pie Staļina.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  elv > andris902 17.04.2014. 02.12

  LOČMEĻA KUNGS — TUKŠDIRSĒJS LIELISKI DEMONSTRĒ JŪSU PERFEKTĀS VALSTS VALODAS ZIŅĀŠANAS

  Lasītāj, ieklausies Gudrā Vīrā!!!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Amis > andris902 16.04.2014. 15.01

  Loč-meli, LC ģenerālsponsora, BB likme bija 70% gadā

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Linda Deičmane > andris902 16.04.2014. 21.06

  Pētnieks ir kremļa gnīda, kuram uzdevums uzdoties par latviešu patriotu, apriet latviešu partijas, bet izlikties, ka aizstāv īstos nacionālistus, lai radītu riebumu pret latvisko. Kremlim nepieciešami tādi deģenerāti, jo ar ločmeļveidīgajiem nespēj iedarboties uz saprātu. Te labi redzams, kādi antiņi atbalsta urrāpatriotus, tiem tad arī noder tādas gnīdas kā nabagmājas pētnieks-sētnieks.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Verners Losbergs > andris902 16.04.2014. 13.18

  Droši Andrej, tikai kritizē konstruktīvi un ar reāliem piemēriem, nevis meliem.

  Par tevis minētajiem nezināšu teikt, bet manas favorītu partijas melnā avs noteikti ir Zaķis ar apietajiem nodokļiem privātā Volvo XC70 pirkuma sakarā, un Kampars kurš arī apgāja nodokļus realizējot savu dzīvokli par neatbilstoši zemu cenu. Tie ir reāli piemēri.

  Saprotams rīkojušies ar savu mantu, nevis izsaimniekojuši Valsts un pašvaldību kasi, kā Lembis, Ameriks, Ušakovs un citi zvēri, bet arī šie nosacītie “nieki” strādājot valsts maizē nav piedodami.

  +16
  -4
  Atbildēt

  0

  Verners Losbergs > andris902 16.04.2014. 13.57

  Aptauja nav dokuments.

  +15
  -1
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > andris902 16.04.2014. 13.07

  Un vai tad Dombrovski un Straujumu maz kritizēja un kritizē?

  Dīvains jautājums.

  +22
  -7
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > andris902 16.04.2014. 14.00

  andrejs – ir var kritizēt vai slavēt, ko un kā tas grib, tāpat, kā jebkurš laikraksts, radio, vai TV, kaut, arī te bija pietiekami daudz kritikas pret Dombrovska valdību, Ozoliņam un citur, Apīnis raksta par to, ka sab. TV nedrīkst kritizēt prezidentu, kas ir vispār absurds un demokr. valstī kaut kas nedzirdēts.

  +18
  -2
  Atbildēt

  0

  Verners Losbergs > andris902 16.04.2014. 13.42

  Ok.

  Daļēji zaudētie Rīgas domes uzkrājumi nu jau bankrotējušajā Latvijas Krājbankā, ar tajā laikā banku tirgū zemāko iespējamo procentu likmi.

  Samnieki parasti naudu neliek kurpju kastē bet vai nu uzreiz iegulda infrastruktūrā, jebšu liek tai ražot reālus procentus, ne sēnalas kā Krājbankas pusprocentu.

  +18
  0
  Atbildēt

  0

silvija_vitina 16.04.2014. 14.11

Manuprāt, tomēr ir jānošķir “nomelnošana” no “kritikas”. Nomelnot var kādu ar nepatiesiem apgalvojumiem.

Savukārt pret Bērziņu nekāda nomelnošana netiek vērsta, bet gan argumentēti kritizēts, ka persona, kas pilda prezidenta amatpienākumus, ar saviem pienākumiem vienkārši netiek galā.

“Nu, apmēram, TĀ es to saprotu” (starp citu, bērziņa ļoti iemīļota frāze, kad viņam kaut kas jāpamato).

+24
0
Atbildēt

1

  elv > silvija_vitina 17.04.2014. 11.53

  ne Vella, tieši jūs nesaprotat: Prezidents NAV tik kategorisks savos vērtējumos kā kritiķi analītiķi un komentu autori ķipa jūs un iže s ņimi. Tie visi savā samazgu liešanā ar likumā noteikto spraugu, tāpēc var, apmelodami muldēt pa ķēšu, kas, lūk, esot “viedoklis” brīvā masu saziņas okeānā

  Hujuški: Viedoklis ir Prezidentam, un kas gatavs klausīties, lai cenšas saprast šā gudrā VALSTS VĪRA VĀRDUS un mēģina ar savām nelietotajām smadzenītēm pacelties līdz viņa domu lidojumam visu mūsu labā, tautieši!

  0
  -1
  Atbildēt

  0

tetrapack 16.04.2014. 13.15

“Tiem, kas izlasījuši līdz galam, divas vēstis, lai atturētu no interneta piesārņošanas: autors nelasa komentārus; autors nepārstāv nevienu partiju un negrasās balotēties vēlēšanās.”

Apinis pats negrib atturēties no interneta piesārņošanas? Visiem jau sen līdz kaklam. Ja ārsts grib izteikt viedokli par visādiem ar savu kompetenci nesaistītiem jautājumiem, varbūt to darīt personīgā blogā?

+24
-3
Atbildēt

2

  elv > tetrapack 17.04.2014. 11.38

  diemžēl apinīti medicīnā atpakaļ laist arī nedrīkst, būs zaudējis (noteikti ir!), lai jau nevainīgi uzdzen hmeļ tiem, kas ieraudzījuši viņa vārdu zem virsraksta, nav par slinku izbaudīt viņa seklo pļurkstēšanu un neprasmīgo demagoģiju

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  lauris > tetrapack 16.04.2014. 21.29

  >Kristaps O.

  Arī esmu nesaprašanā, kāpēc jāraksta un jāpiesārņo tīmeklis, ja Apinim ir pilnīgi vienalga vai kāds viņa gara darbus lasa un kādu rezonansi tie rada sabiedrībā. Tas būtu tas pats, kā cilvēks ietu pa ielu un skaļi sarunātos pats ar sevi. Apkārtējie tādu uztvertu vismaz par dīvaini, bet sliktākajā gadījumā izsauktu ātro palīdzību.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu

eskişehir escort samsun escort gebze escort sakarya escort edirne escort