Ukrainas armijā izsludināta kaujas gatavība (papild.) • IR.lv

Ukrainas armijā izsludināta kaujas gatavība (papild.) 134

Simferopoles lidostā. Foto: AFP/LETA

ASV prezidents “nopietni noraizējies” par situāciju Krimā; Simferopoles ielās brauc bruņutransportieri un tās ielenkuši karavīri

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome setdienas vakarā izsludinājusi armijai pilnu kaujas gatavību, ziņo UNIAN.

Aizsargāti tiek enerģētiskā infrastruktūra, citi valsts dzīvei kritiski svarīgi stratēģiskie objekti.

Svētdien notiks Augstākās Radas ārkārtas sēde, kurā lems par situāciju valstī un pie tās robežām.

Obama “nopietni noraizējies” par situāciju Krimā

ASV prezidents Baraks Obama paziņojis, ka mēģinājumam graut Ukrainas suverenitāti un tās teritoriālo vienotību būs “sava cena”, vēsta pasaules mediji.

Obama nāca klajā ar paziņojumu, kurā brīdināja Krieviju no militāras iejaukšanās Ukrainā. Militārai intervencei „būs sava cena”, teica Obama speciāli Ukrainas jautājumam sasauktajā Baltā nama brīfingā piektdien.

Obama neprecizēja, kāda varētu būt ASV atbilde. Tikmēr ir ziņas, ka ASV apsver iespēju veikt ekonomisku spiedienu uz Maskavu. Tāpat tiek apsvērta iespēja boikotēt Krievijas rīkoto G8 samitu.

Prezidents pauda „nopietnas raizes” par saņemtajām ziņām, ka Krimā pārvietojas Krievijas karaspēks.

Obama arī atzina, ka Krievijai ir savas intereses Ukrainā un šīm valstīm ir ciešas ekonomiskās un kultūras saites. Tomēr, pēc viņa teiktā, jebkurš uzbrukums valsts suverenitātei un Ukrainas teritoriākajai vienotībai novedīs pie nopietnas situācijas destabilizācijas reģionā, vēsta aģentūra „Reuters”.

Obama norāda, ka ir pārliecināts – Ukraina pati spēj noteikt savu politisko nākotni.

Vienlaikus ASV pastāvīgā pārstāve ANO Samanta Pauersa ierosināja nekavējoties uz Krimu nosūtīt starptautisko vidutāju misiju, kurai būtu jāīsteno situācijas stabilizācija pussalā un jānoved pie miera dialoga starp visām iesaistītajām politisko oponentu pusēm.

Jaceņuks aicina izvest Krievijas karaspēku no Krimas

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks aicina Krieviju nekavējoties izvest karaspēku no Krimas, norādot, ka sekas notiekošajam būs jāuzņemas Krievijai, vēsta BBC.

Pēc Ukrainas Aizsardzības ministrijas ziņām, Krimā ieradušies aptuveni 6000 karavīru.

Sestdien Krimas valdības jaunais vadītājs Sergejs Aksenovs paziņoa, ka autonomās republikas spēka struktūras ir pakļautas viņam un vērsās pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina ar lūgumu „nodrošināt mieru un stabilitāti reģionā”.

Savukārt Kremlis paziņoja, ka Aksenova lūgums „nepaliks bez uzmanības”.

Tikmēr Simferopoles ielas ir pilnas ar cilvēkiem, kas tērpti militārās uniformās bez atšķirības zīmēm, viņu sejas sedz maskas, vēsta Krimas informācijas aģentūra.

Pēc aģentūras ziņotā, maskēti karavīri ielenkuši visas ielas, kas ved uz Ministru kabinetu un Krimas parlamentu. Pie parlamenta dežurē militāra patruļa. Turklāt pie ēkas vēl novietoti divi ložmetēji, kas vērsti pret dzelzceļa staciju.

Krimas tiesībsargu pilsētā nav, izņemot tikai autoinspekcijas darbiniekus, kuri slēguši ceļus.

Krimā „paātrinās” referendumu

Tikmēr Krimas autonomijas valdības vadītājs Aksenovs nācis klajā ar paziņojumu, ka referendums par autonomijas statusu notiks ātrāk nekā sākotnēji bija iecerēts – 30.martā, nevis 25.maijā, ziņo BBC.

Pirms tam Krimas vara plānoja referendumu noturēt vienlaikus ar Ukrainas prezidenta vēlēšanām 25.maijā.

Par referenduma dienas maiņu Aksenovs paziņoja jaunās Krimas valdības pirmajā sēdē.

Viņš arī atzinis, ka pārņēmis kontroli visā Krimas pussalā. „Turklāt sākusies sadarbība ar Melnās jūras floti, lai nodrošinātu apsardzi Krimai svarīgiem objektiem,” paziņojis Aksenovs. Faktiski viņš valdības sēdē atzinis, ka Krimas valdība sadarbojas ar Krievijas karaspēku, vēsta UNIAN.

Augstākā Rada svētdien varētu lemt par ārkārtas vai karastāvokļa ieviešanu

Rīt Augstākās radas sēdē varētu tikt lemts jautājums par ārkārtas vai karastāvokļa ieviešanu Ukrainā, sestdien paziņoja parlamenta vicespīkers Ruslans Košulinskis.

Pēc viņa teiktā, ja Ukrainas Drošības padome pieņems lēmumu par „kaut kāda stāvokļa ieviešanu – ārkārtas vai kara – attiecīgi par to būs jālemj un jāatbalsta vai arī neatbalsta sēžu zālē”.

„Tas, kas tagad notiek, nav vienkārši aneksija, tā jau ir iejaukšanās, tie ir bruņotie spēki,” uzsvēra Košulinskis.

Savukārt no cietuma atbrīvotā Jūlija Timošenko gatava 3.martā doties uz Krieviju, lai ar Putinu runātu par Krimas jautājuma noregulēšanu, ziņo “Eho Moskvi”.

Kā ziņo Ukrainas un Krievijas mediji, notikusi Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītāja Turčinova un Krievijas Valsts domes priekšsēdētāja Sergeja Nariškina telefonsaruna, kurā Krievija nosaukusi iemeslus, kad tā varētu izmantot karaspēku pret Ukrainu.

Tas varētu notikt, ja Ukraina pielietotu spēku pret mierīgajiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo Krimā un Ukrainas austrumos, vēsta „Lenta.ru”, atsaucoties uz Nariškina teikto.

Ukrainas Augstākās Radas spīkers savukārt paziņojis, ka pietlietot spēku pret iedzīvotājiem Ukraina netaisās. Taču viņš arī norādījis, ka iespējamas provokācijas, kas pamatotas, kuru mērķis ir „pamatot militāra spēka lietošanu pret Ukrainu”.

(papildināta no sākuma un beigās)

Komentāri (134)

jmaklakovs 01.03.2014. 14.14

Šīm mūžīgajam “nopietnajam raizēm” būs loti smagas sekas!

1. Ķīna iekaros Taivānu (Taivānai arī ir ASV garantijas) un vairākas salas uz kurām tai ir “vēsturiskas tiesības”

2. Krievija izraisīs konfliktu Baltijas valstīs, pirms tās iekarot.

Starptautiskām garantijām kopš pagājušās nedēļas ir 0 vērtība!

+17
0
Atbildēt

1

  ciparsone > jmaklakovs 02.03.2014. 20.32

  Ja paskatās no Ukrainas noslēgtā kodolatbruņošanās līguma viedokļa, tad Lielbritānija un ASV šobrīd ignorē savas starptautiskās saistības tikpat lielā mērā kā Krievija.

  0
  0
  Atbildēt

  0

silvija 01.03.2014. 13.48

Interesanti, ka mūsu paijolītim – prezidenta vietas aizpildītājam nekas nav sakāms šajā sakarā, laikam divas reizes, kad šis uz pāris minūtēm redzēja Pļutkinu, ir galīgi satricinājušas jau tā vārgo sajēgšanu. Kaut kad kaut kas tomēr būs jāsaka. Interesanti, kāda kārtējā muļķība nāks pār Kājiņbērziņa lūpām.

+20
-3
Atbildēt

3

  Antra > silvija 01.03.2014. 14.14

  edge_indran ———

  Jūsējie “maidanieši” visi aizies uz pārstrādi.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > silvija 01.03.2014. 13.56

  ———

  “Mūsējie” maidanieši jau Liepājā?!

  Huligāni Liepājā dedzina riepas

  http://www.youtube.com/watch?v=rEEoBJ8JK08

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  austrisv > silvija 01.03.2014. 14.01

  Vārna vārnai acīs neknābj- sakāmvārds

  Roka roku mazgā un abas melnas, kaut kas līdzībās , ja par abiem.

  Domāju, ka Bērziņš neko neizteiksies tīri cilvēcīgi, kā viņš mīl izteikties.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

jmaklakovs 01.03.2014. 13.00

Pietiek raizēties! Jāsāk darboties! Jāierobežo Krievijas pilsoņu tiesības uzturēties ES un ASV līdz 2 nedēļām gadā! Pēc Krievijas pašas likumiem šie pilsoņi ir 5. kolonna.

+19
-4
Atbildēt

17

  dace_roze_lmt_lv > jmaklakovs 01.03.2014. 18.56

  Jūs paši sev krājat ogles uz galvas.

  Nu, nav Latvija jūsu monopols.

  Jo tā ir mūsu zeme.

  Mēs liksim jums saprast.

  +1
  -11
  Atbildēt

  0

  Inese > jmaklakovs 01.03.2014. 13.04

  Ej, darbojies, tirliņ ;)

  +3
  -13
  Atbildēt

  0

  dace_roze_lmt_lv > jmaklakovs 01.03.2014. 15.58

  Bet Ločmeli, vai tad nav skaidrs, ka ar cīņu draugus neiegūsi”

  – Ja jūs paši sekotu šai tēzei, jūs ļautu krievu bērniem mācīties viņu dzimtajā valodā.

  Citādi sanāk tāda liekulība, kad latviskais laupītājs atņem garāmgājējam naudas maku, tad tas ir OK, katrs piepelnās kā māk, bet kad nelatviešu garāmgājējs pats izvelk ieroci un noliek laupītāju gar zemes, tad tā esot nepieļaujama vardarbība, jo “ar cīņu draugus neiegūsi”.

  Šādi draugi mums simts gadus nav vajadzīgi.

  +1
  -9
  Atbildēt

  0

  Inese > jmaklakovs 01.03.2014. 13.38

  Hi ;)

  ДЖЕФФРИ ПАЙЕТТ, посол США на Украине: Нет. Мы считаем, что президент Янукович должен руководить страной и дальше, при новом правительстве, ему необходимо изменить конституцию и политическое устройство.

  Сегодня вечером ведется много обсуждений по поводу досрочных выборов. Я полагаю, Янукович сделал какие-то предложения трем европейским министрам иностранных дел. Конечно, мы очень тесно работаем с нашими европейскими партнерами, когда формируем наше мнение.

  Материал предоставлен CNN International.

  Перевод выполнен RT.

  Дата выхода в эфир 21 февраля 2014 года.

  0
  -8
  Atbildēt

  0

  Inese > jmaklakovs 01.03.2014. 13.23

  Tā ir cīņa par daudzpolāro pasauli ;)

  +1
  -8
  Atbildēt

  0

  Inese Birzniece > jmaklakovs 01.03.2014. 19.26

  Bet, ko stāsti pekstiņus?! Vai nezini, ka 40 milj.ukraiņu gaidīt gaida no Krievijas 150 000 atbrīvotāju, lai atbrīvotu dzimto zemi no kučkas banderovcev kuri sagrābuši varu?

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  manatuja > jmaklakovs 02.03.2014. 10.46

  Kāpēc klusē par ASV un marionešu mācībām pie Irānas, Ķīnas Zkorejas, kas nebūt nav šo valstu teritorijas. Un paskatieties vienreiz ka Irāna iztiek bez USD.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Antra > jmaklakovs 01.03.2014. 20.36

  super_e-y-e

  Jo tā ir mūsu zeme.

  Mēs liksim jums saprast.

  Ne uzreiz, ne tik ātri kā Ukrainā, Kaukāzā, Jakutijas agabalā, Tatarstānā vai Baškartostānā, bet arī supertolerantā Latvija centīsies iegūt starptautiskās tūrisma federācijas karogu ar uzrakstu, “russenfrei”

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  austrisv > jmaklakovs 02.03.2014. 14.12

  Jāni, par Ziemeļkoreju gan varu droši atbildēt, jo tā vara ir nesen nogremdējusi DK kuģi ar cilvēkiem apsāudot to ar raķetēm. Bez tam, kā es zinu, tad DK ir pati lūgusi un pat lūgusi pagarināt līgumu ar ASV par armija sbāzu līgumu pagarināšanu.

  gan jau zini, ka tiklīdz DK nebūs ASV bazes, tad trakais ēdājs no ZK iebruks DK, un tāpēc DK dara ko var savas valsts aizsardzībai.

  Mums arī tā derētu Krievijas atturēšanai no ļauniem nolūkiem.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Malda > jmaklakovs 01.03.2014. 20.00

  Jūs paši sev krājat ogles uz galvas.

  =================================

  Mēs tev sabērsim ogles biksēs. Par melošanu. Kurš būs tik traks lai uzbruktu NATO dalībvalstij?

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  esmeralda_se > jmaklakovs 01.03.2014. 14.08

  Rekur labs citāts valodā, kas Ločmeļiem, kurmjiem un citiem troļļiem labi saprotama:

  Leonid:

  Благодаря сети, сегодня очень легко понять кто такие фашисты, я вот например так понял из новостей и блогов – фашистами (как на территории России, так и в остальном мире)являются особи которые осмеливаются не признавать высшую миссию сверх-людей русских(по желанию советских), если особь, в силу крайней врождённой интелигентности, или по другим причинам, фашистом быть не может, она зачисляется к геям или проплаченым агентам Америки, которая как известно есть уже предверие ада.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

  Andris > jmaklakovs 01.03.2014. 20.23

  jmaklakovs > jmaklakovs 01.03.2014. 13.32

  Kurš tad cīnās par daudzpolāro pasauli? Vai Krievija? Vairāk izskatā, ka tā cenšas iznīcināt šos polus!

  +12
  0
  Atbildēt

  0

  austrisv > jmaklakovs 01.03.2014. 13.32

  Ločmeli, vai tad nav skaidrs, ka ar cīņu draugus neiegūsi! tas ir tikai laika jautājums, kad kāds saņems sodu par savām slepkavībām, kā piemēram, janukovičš. Domā, ka viņš var atgriezties vairs Ukrainā kā prezidents, pēc tikdaudz cilvēku nogalināšanas? Domā, ka ukraiņi nav apskatījuši tos viņa pārgreznos īpašumus un viņa dēla sagrābtos Ukrainas energoresursus! domā, ka ukraiņi, kas jau ir pierādījuši savu drosmi neturpinās cīnīties pret oligarhiem. Par Krieviju , lai tā mocās zem saviem oligarhiem un korupcijas, ja tauta tā vēlas.

  Bet, nav jau vērts ar tevi diskutēt, jo tev ir savi uzdevumi, kuri jāpilda. Bet tas viss ir bulšics- tā kā nepūlies velti, kas vairs tic Putina režimam, ja ne vien savējie, kas gūst labumu no tā.

  +13
  0
  Atbildēt

  0

  silvija > jmaklakovs 01.03.2014. 16.51

  krievu bērniem Krievijā neviens nav aizliedzis mācīties krievu valodā, tātad atliek vien kirzas kājās, pufaiku mugurā, ušanku galvā, parpalas papes čemodānā un pa maršrutu stacija – vilciens – Muhosraņska. Varēsi gavarīt paruski zils no vaiga apmezdamies.

  +13
  0
  Atbildēt

  0

  austrisv > jmaklakovs 01.03.2014. 13.17

  Ločmeli, manuprāt, tu par velti te tērē spēciņu, jo te neviens tev netic vairāk nekā līdz šim tie tādi paši tirliņi.Kā nosaukt to, ka pēkšņi Ukraina srobežas turvumā krievija sāk pievilkt savu armiju 150 tūkst? Kā to nosaukt? vai par iebiedēšanu, ja nedarīs kā krievija grib.

  +16
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu