fbpx

SM izveidots īpašs amats dzejniekam, deputāta dēlam 111

Emīls Buiķis.
Print Friendly, PDF & Email

Ministrijas pārstāve: nevienai citai kapitālsabiedrībai šādi speciāli koordinatori nav un nebūs

Satiksmes ministrijā (SM) izveidots īpašs amats Saeimas deputāta Andra Buiķa (Vienotība) dēlam dzejniekam Emīlam Buiķim, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Viņš jau gadu ir SM koordinators “airBaltic” valsts kapitāldaļu pārvaldības organizēšanai un uzraudzībai. Buiķa juniora mēnešalga ir noteikta 700 latu, bet amats esot vien uz noteiktu laiku, kamēr būs vajadzība risināt ar lidsabiedrību saistītus jautājumus.

Dzejnieks Emīls Buiķis ir viens no deputātu kandidātiem, kurš partijas ,,Vienotība” rindās startēs 1.jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā. Iepriekš bijis ,,Jaunā laika” jaunatnes nodaļas valdē un 10.Saeimas laikā – deputātes Solvitas Āboltiņas palīgs.

Taču, kad iepriekšējo parlamentu atlaida un notika jaunas vēlēšanas, E.Buiķa karjera Saeimā pēkšņi aprāvās. ,,Beidzās Āboltiņas pilnvaru laiks 10.Saeimā un mēs nepārslēdzām līgumu,” stāsta Buiķis.

Pāris mēnešu viņš bijis bezdarbnieks. Taču tad atkal dzīve nostājusies uz sliedēm. Buiķis nokļuva SM, kuru pārrauga ,,Vienotība” kopā ar tā dēvēto Olšteina grupu.

Pats Buiķis stāsta, ka sūtījis savu CV uz vairākām ministrijām, arī Ārlietu un Aizsardzības. Taču tikai SM radīja amatu speciāli viņam.

Jaunais dzejnieks ir iestādes koordinators “airBaltic” valsts kapitāldaļu pārvaldības organizēšanai un uzraudzībai. Nevienam citam SM uzņēmumam nav veltīts šāds vai līdzīgs postenis. Turklāt arī šī darbavieta neeksistēja, pirms tajā neiesēdās Emīls Buiķis, izpētījis raidījums „de facto”.

Buiķis stāsta, ka viņu vienmēr esot interesējis transports, kuģniecība un aviolīnijas. Turklāt viņš universitātē esot rakstījis diplomdarbu par Latvijas ostu perspektīvām.

Taču no Buiķa stāstītā, tā arī nekļūst skaidrs, kā tieši aizrit koordinatora darba stundas ikdienā. ,,Es koordinēju SM darbu ar aviokompāniju “airBaltic”, ar “airBaltic” jautājumiem, teiksim tā,” prāto E.Buiķis un pēc brīža turpina, ka ,, “airBaltic” ir iesaistīts neskaitāmās tiesvedībās, es koordinēju sadarbību ar konsultantiem”.

Buiķis arī neslēpj, ka iepriekš šāda amata SM nebija. Satiksmes ministrijas valsts sekretāra p.i. Džineta Innusa noliedz, ka kāds no ,,Vienotības” pārstāvjiem būtu mudinājis pieņemt darbā Buiķi. Taču apstiprina, ka ,,nevienai citai kapitālsabiedrībai šādi speciāli koordinatori nav un nebūs”.

 

Komentāri (111)

piziks 15.04.2013. 07.31

Ja Emīls Buiķis ir minējis, ka viņa izglītība ir komercdiplomātija un starptautiskā ekonomika, bet Linda Bagone tieši un tīši sižetā to neiekļāvusi, atstājot vienīgi vairākkārt uzsvērto dzejnieku, tad nav šoreiz nekāda LTV De Facto nav bijis, ir vienīgi DeFecato par Latvijas nodokļmaksātāju naudu, un par žurnālistu ētikas pārkāpumu nav pamata šaubīties.

+18
-4
Atbildēt

8

  silvija_vitina > piziks 15.04.2013. 08.48

  varbūt, ka kaut kāda izglītība viņam arī ir. Diemžēl izglītība kā tāda vēl neko negarantē. Ieguglojot Emīlu Buiķi, diemžēl lec arā tikai “dzejnieks”, nevis komercdiplomāts vai starptautiskais ekonomists, kas liek domāt, ka Emīls drīzāk ir spodrinājis skolas beņķi, nevis profesionālo kvalifikāciju. Katrā ziņā kvalifikāciju apliecinošie ieraksti publiski nav redzami.

  Var jau saprast, arī dzejniekiem gribas ēst, bet ar dzeju vien paēdis būs tikai (nu apmēram, varbūt drusku pārspīlējot..) Ziedoņa lidojuma talants, nevis kurš katrs skribelētājs.

  Un, ja žurnālistes “uzbraucieni” būtu bijuši nepamatoti, kas liedza Emīlam aizvest žurnālisti uz savu darba kabinetu un parādīt milzīgās dokumentu kaudzes, ar kurām viņš strādā? Nevar taču būt tā, ka darbs ir tikai “netaustāmās vērtības”?

  +7
  -12
  Atbildēt

  0

  silvija_vitina > piziks 15.04.2013. 10.02

  ZanE,
  bet man ir jautājums, kāpēc tāds Emīls nespēj atspēkot žurnālista, pieņemsim, tendenciozo interpretāciju? Paldies, ka Tu mani vērtē bišku augstāk par vidējo aritmētisko, bet šajā sižetā es saklausīju ne tikai vārdu “dzejnieks”. Diemžēl es saskatīju, ka Emīls lāgā neko nespēj pateikt. Un tas man arī nepatika.

  +4
  -6
  Atbildēt

  0

  Ojārs > piziks 15.04.2013. 09.52

  zanE …traductrice….man “prieks”, ka apzināti veidotais sižets par E.Buiķi
  —————–
  Pret to, ka Grendi IR “liberāļi” saukāja par “fizkulūrieti” Zanei un Co iebildumu nebija, vai ne?

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  andris902 > piziks 15.04.2013. 09.45

  …traductrice….man “prieks”, ka apzināti veidotais sižets par E.Buiķi ir sasniedzis savu mērķi un iedarbojies uz sabiedrības zemapziņu – arī Tavējo….tāds taču bija mērķis, vai ne?….vai gan citādi sabiedriskā TV nolaistos līdz dzelteno avīžu un baumu līmenim, selektīvi atlasot ziņot, šo to noklusējot, šo to nobēdzinot no informācijas, šo to “pilnveidojot”, šo to nepamanot?….

  …ja jau uz Tevi tas iedarbojas, tad, ko gaidīt no vidusmēra skatītāja, kurš sabiedrisko TV uzskata par objektīvāko ziņu dienestu, kura pienākums ir sabiedrības informēšana, nevis manipulēšana ar sabiedrisko domu….

  +11
  -6
  Atbildēt

  0

  andris902 > piziks 15.04.2013. 11.09

  ….opā!….izrādās – par algu arī piemelots!…..alga ir 600 lati…:)

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

  Vineta Ungailo > piziks 15.04.2013. 10.08

  traductrice – kā tad pēc tavām domām to var atspēkot, ja žurnālists sižetā iekļauj ko vēlas un izgriež ko vēlas, apzināti sniedzot sagrozītu un tendenciozu informāciju.

  +10
  -4
  Atbildēt

  0

  andris902 > piziks 15.04.2013. 10.38

  …lūk, tieši par to runāju, tieši par to satraukums….cik patiesu informāciju mums sniedz žurnālisti?…žurnālists ir tas Dievs, kurš var jebkuru pārvērst par pēdējo muļķi un tas, kurš var iznīcināt vai pacelt slavas saulītē….pēc šī sižeta saku – neticu!…un neuzticos!….jo apzināti tika manipulēts ar iegūto informāciju…

  +10
  -3
  Atbildēt

  0

  piziks > piziks 15.04.2013. 10.03

  Tradutrice, īsti tā nebūs. Sabiedriskā medija pārstāve no Defecato ir manipulejusi ar informāciju. Tas ir profesionālei nepiedodami un ir labas iemesls publikai pabuntoties, lai šo dāmu izspertu no LTV. Un kurš privātmedijs ņems viņu pie sevis, tā apzīmogojot ari pašu mediju. Vakara ziņas dzeltenās lai ņem, bet nodokļu maksātaju naudu par tādu tērēt nedrīkst: iegūtās informacijas būtiska noklusēšana, manipulativa slēpšana ir pārkāpums.

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

piziks 15.04.2013. 09.48

Ir vēl cita lieta, kas ir risināma. No malas nevarēsim pierādit, vai Emīla Buiķa amats 100% izdomāts, — LTV raidijuma veidotaji izteikuši aizdomas. Tomēr sabiedriskā medija pārstāve, uzsverot dzejnieku, tīši noklusējot E.B. izglītību, ir manipulējusi ar iegūto informāciju.

Pret tādām tantēm manipulantēm ir jāpakaujas. Turklāt vienkārši.

“Mēs no Latvijas TV…”
“Kā Jūs, lūdzu, sauc?”
“Linda Bagone…”
“Inga Spriņģe…” (? Jeb cita, — kas metās virsū Dūklava meitai.)
“Pēc De Facto par Buiķi jaunāko es kā nodokļu maksātājs Jums ka sabiedriskā medija pārstāvei neuzticos. Nekādas sarunas ar Jums nebūs. Paldies!”

Apmeram ar tādiem paņēmieniem ir iespējas sabiedrisko mediju regulēt pašiem sabiedriska medija upuriem. Par manipulāciju ar informāciju — tieši par manipulāciju/noklusēšanu/nepilnīgu informēšanu — ir jāatsaka sadarbība ar tādām “zurnālistēm”. Ja LTV prieksnieki nelaidis vaļā/nepadzis, lai tante sēž birojā, toties vairs netiks pie upuru kropļošanas.

Elementāri, NeVatson!

+11
-4
Atbildēt

1

  andris902 > piziks 15.04.2013. 10.25

  ….sabiedriskā TV, kuras uzdevums sniegt objektīvu informāciju skatītājiem ir, maigi sakot, pārvērtusies par neuzticamu un manipulatīvu smadzeņu skalošanas ražotni….cik pārliecināti varam būt, ka informācija, kuru izplata sabiedriskais medijs ir patiesa un objektīvi pasniegta?….šis ir ārkārtas gadījums, kurš apliecina tendenciozu ziņas veidošanu, noklusējot E.Buiķa specialitāti, bet izceļot Dzejnieka nozīmību, jau iepriekš apzinoties, ka tieši dzejnieka vārda pieminēšana atstās vēlamo negatīvo iespaidu….

  …ko gan brīnīties, ja intervijas tiek atteiktas un atteikta piedalīšanās raidījumu ierakstos, jo neviens nevar būt pārliecināts, kā iegūtā informācija tiks samontēta un kā izmantota….

  …vairāk par gadu nevienu neinteresēja ne E.Buiķis, ne viņa ieņemamais amats, bet tuvojoties vēlēšanām tas tika izmantots melnā PR veidošanai, negodīgi noklusējot ierakstā iegūto informāciju….vai tāds ir sabiedriskās TV uzdevums?…

  …laikam, veltīgi cerēt, ka sabiedriskās TV vadība varētu reaģēt un sniegt atbildi…lai gan, zemāk jau viņiem nav kur krist un sabiedrību tas apmierina….

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

Sanšains 14.04.2013. 22.48

Ir daudz drošāk un patīkamāk, ja šaustāmais iznirelis ir letiņš – kaut arī tikai 700 Ls mēnesī saņemošs.

Par Karginu, Krasovicki, Zaharjinu, Segalu un citiem žīdu krāpniekiem toleranti klusēsim, jo paradoksālā kārtā taču arī šajos gadījumos vainīgi noteikti ir latvieši, vai ne?:)

Ja krāpjas un zog latvietis, vainīgs ir latvietis. Ja krāpjas un zog žīds, tad arī vainīgs ir latvietis, jo latvietis taču ir tas, kurš žīdam ĻAUJ krāpties.

(1) Liepājas metalurgs vadība, visticamāk, tiks nomainīta; milzu kredīts nu jāatmaksā valstij.
http://www.diena.lv/latvija/zinas/liepajas-metalurgs-vadiba-visticamak-tiks-nomainita-milzu-kredits-nu-jaatmaksa-valstij-14003253

(2) Kopš 2008.gada Parex bijušie īpašnieki no valsts procentos saņēmuši 12 miljonus latu. Un turpinās saņemt vēl
http://www.diena.lv/latvija/zinas/kops-2008-gada-parex-bijusie-ipasnieki-no-valsts-procentos-sanemusi-12-miljonus-latu-un-turpinas-san-14003254

Muļķis dabūs pērienu gan baznīcā, gan arī ateistiskā sabiedrībā. Pavisam centīgs muļķis nemaz negaidīs pēriena – starplaikos starp pērieniem ar baudu šaustīs pats sevi.

+18
-12
Atbildēt

9

  efeja60 > Sanšains 15.04.2013. 10.29

  .redz’, melnais PR, kurā iesaistījusies sabiedriskā TV ir nostrādājis….īstos ļautiņus īstā ziņa ir sasniegusi…
  ====================
  Vienotībai melno PR nevajag, viņi paši ir melnais PR.

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  austrisv > Sanšains 15.04.2013. 08.55

  Jā, laikam Buiķa dēlam vajadzētu sēdēt bezdarbniekos, tad LTV un pērkamie NA un Dienas žurnālisti būtu apmierināti. Elksne jau laikam amatā?
  Kādas šausmas, it kā jau jaunais Buiķis saņemtu 700 Ls uz rokas . Varbūt vajadzēja maksāt aploksnē? paošņājiet de Facto, vai kāds no deputātu bērniem nesaņem algu aploksnē, it seviski no Vienotības.

  +6
  -9
  Atbildēt

  0

  Ojārs > Sanšains 15.04.2013. 09.45

  Ceru, ka par šo tēmu IR būs vismaz tikpat daudz rakstu kā par Grendes drausmīgi dārgo komandējumu… 🙂

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  gliters > Sanšains 15.04.2013. 09.26

  Tas viss atkal ir no sērijas “atgūsim parexā u.c. krievžīdu blēžu kantoros iegrūsto valsts naudu, sodot bļitkotājus”. Te atkal kārtējais “nelietderīgās budžeta naudas izlietojuma novēršanas centieni”…
  Būtu smieklīgi, ja nebūtu tik nožēlojami…

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > Sanšains 14.04.2013. 23.16

  @Haris
  Tā viņš ir, bet tas, ka kāds ir vēl lielāks nelietis, nenozīmē, ka jāstaigā pievērtām acīm uz mazajām nelietībām. Es katrai ziņai pielieku savu relatīvo nozīmīgumu. Šij nav vērts daudz laika kavēt, bet pilnīgi ignorēt arī nevajag, it sevišķi reizē, kad V vai Buiķis runās par partiju ielikteņiem.

  +8
  -8
  Atbildēt

  0

  andris902 > Sanšains 15.04.2013. 09.34

  ….Šeloba….Tu par sižeta veidošanā nelietderīgi iztērēto naudu?…..

  …nav!…nav nelietderīgi iztērēta!….redz’, melnais PR, kurā iesaistījusies sabiedriskā TV ir nostrādājis….īstos ļautiņus īstā ziņa ir sasniegusi….priecājies, draudze!…..:))

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > Sanšains 14.04.2013. 23.21

  Nasing Spešal. Uz Zatlera fona šis gan ir gadsimta noziegums. Izcila objektivitāte:)

  +12
  -7
  Atbildēt

  0

  dro > Sanšains 14.04.2013. 23.33

  Haris. Zaglis ir zaglis neatkarīgi no tautības, bet IR prioritātes ļoti amizantas, es pat teiktu bābiskas – tirgus līmenī.

  +12
  -5
  Atbildēt

  0

  gliters > Sanšains 15.04.2013. 09.49

  “Pēc gandrīz trīs gadu ilgas izmeklēšanas prokuratūra secinājusi, ka nav iegūti pietiekami pierādījumi, lai bijušos Parex bankas īpašniekus Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki vainotu apzinātā bankas novešanā līdz sabrukumam. Tikmēr bijušie bankas īpašnieki par saviem noguldījumiem turpina saņemt dāsnus procentus.”
  http://financenet.tvnet.lv/zinas/460636-kops_2008gada_parex_bijusajiem_ipasniekiem_un_vinu_radiniekiem_valsts_samaksajusi_12_miljonus_latu

  Toties publikai pamet apgraušanai tādus “kaulus” kā Buiķa dēls vai Parādnieka māte un bļitkotāji kā ļaunprātīgie budžeta naudas izšķērdētāji.
  Visi tik apgalvo, ka “jāsakārto gan lielās, gan mazās lietas”, taču sakārtot “lielās lietas”, izskatās, ka netaisās neviens – vai nu bail, vai personiski neizdevīgi, bet “mazās” tiek kārtotas vien tad, ja tas rada iespēju papildus noslaukt piķi vai uztaisīt melno PR priekšvēlēšanu cīņas ietvaros. Failed state, diemžēl…

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu

eskişehir escort samsun escort gebze escort sakarya escort edirne escort