Loskutovs: Pievēru acis, ko un kā dara Strīķe 26

Vēl plecu pie pleca - bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Aleksejs Loskutovs un priekšnieka vietniece Juta Strīķe. Foto: Krists Spruksts, LETA

KNAB iekšējo nesaskaņu dēļ biroja funkcijas nav apdraudētas

Lai neliktu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) zem politiska trieciena, es pievēru acis, ko dara Juta Strīķe, ceturtdienas rītā intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja bijušais KNAB vadītājs, Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs (Vienotība).

“Kad biju KNAB priekšnieks, viņa atskaitījās par darbu tik daudz, cik pati uzskatīja par nepieciešamu, bet nebūt tik daudz, cik prasīts,” skaidroja Loskutovs.

Pēc viņa teiktā, Strīķes darbā esot trūkumi publiski mazāk redzamajās jomās. Kad savulaik Loskutovs apkopojis informāciju par iesniegumu izskatīšanu KNAB, par tiem iesniegumiem, kas izskatīti ārpus kriminālprocesiem, konstatēts, ka “Jutas padotajiem kopskaitā simtiem iesniegumu bija vienkārši nomētāti atvilknēs, atbildes nebija sniegtas un dažus iesniegumus pat bija grūtības atrast”, ziņo LETA.

“Cik sapratu no Saeimas apakškomisijas sēdes, situācija nav mainījusies. Arī tagad, kad KNAB priekšnieks [Jaroslavs Streļčenoks] pieprasa atskaiti par iesniegumu izskatīšanu, konstatēts, ka nav kontroles no Strīķes kundzes puses,” norādīja bijušais KNAB vadītājs, piebilstot, ka augstu vērtējot Strīķi kā profesionāli, bet būtiskas izmaiņas viņas attieksmē pret darbu neesot vērojamas. “Nevar uzskatīt, ka korupcijas apkarotāju darbs ir tikai krimināllietas vai operatīvais darbs. Tas ir arī iesniegumu izskatīšana un atbildēšana likumā noteiktajā kārtībā un laikā,” skaidroja politiķis.

Tagad birojam situācija neesot draudīga un tas dodot iespēju KNAB vadītājam Streļčenokam sākt “normālas kārtības ieviešanu un informācijas saņemšanu no visiem saviem padotajiem, neatkarīgi no viņu ieņemamā amata”, sacīja Loskutovs.

Loskutovs arī uzsvēra, ka patlaban neesot pamats uztraukumam par biroja darbu, ko apliecinot statistikas rādītāji, kas pēdējā laikā uzlabojoties. Par to viņš pārliecinājies trešdien Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijā, kuras slēgtā sēdē analizēja KNAB darbinieku savstarpējās nesaskaņas.

“Ar visu atbildību varu pateikt, ka, protams, konflikts ir, un tas nebūt nav labi, bet KNAB funkciju izpilde nav apdraudēta,” pēc Saeimas apakškomisijas sēdes norādīja Loskutovs.

KNAB iesniegtā informācija liecina, ka salīdzinājumā ar 2012.gada rādītājiem 2013.gada pirmajā pusgadā paveiktais demonstrē labus rezultātus KNAB darbībā. Pieaug arī sabiedrības uzticība birojam.

Loskutovs ceturtdien piekrita pieņēmumam, ka vērojama interesanta sakritība, ka situācijās, kad Strīķei samilzt konflikti ar biroja vadību, parādās informācija par skaļām krimināllietām.

“Nesteigtos paust kategoriskus apgalvojumus, bet labi atceros, kad KNAB vadīja [Normunds] Vilnīts, Juta Strīķe bija uzaicināta uz Saeimas komisijas sēde, kur bija redzama skaidra tendence vērsties pret viņu. Viņa neatnāca uz komisijas sēdi, bet notika masveida aizturēšanas “Latvenergo” lietā. Kad biroju tagad vada Jaroslavs Streļčenoks un bija publiskota informācija par pirmo disciplinārlietu pret Strīķi, tajā pašā dienā tika publiskota informācija par Valsts ieņēmumu dienesta bijušās vadītājas [Nelijas] Jezdakovas aizturēšanu. Tās ir tādas interesantas sakritības un tendence,” sacīja Loskutovs.

Saeimas apakškomisijas sēdu sasauca, reaģējot uz piecu KNAB nodaļu vadītāju vēstuli valsts augstākajām amatpersonām. Vēstules autori – Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore, Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs, Operatīvo pasākumu nodaļas vadītājs Jānis Circens, Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece un Iekšējās drošības nodaļas vadītāja Sanita Zandersone-Reisa – aicināja nekavējoties izveidot komisiju, lai izvērtētu KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka piemērotību amatam.

Streļčenoks šo vēstuli dēvē par viņa vietnieces Jutas Strīķes agoniju, jo tuvojas viņas disciplinārpārbaužu noslēgums un ārkārtas novērtēšana. Šādi Strīķe cenšoties sevi pasargāt, un arī vēstules autoriem esot personīgi motīvi.

 

Komentāri (26)

Elīna Barkovska 31.10.2013. 10.44

Man tik liekas, ka bez Strīķes Loskutovs būtu bijis nulle, kā KNAB vadītājs, un attiecīgi Saeima tagad bikses nedeldētu:)

+6
-3
Atbildēt

0

alexander 31.10.2013. 11.09

Loskutova vērtējums, ka Juta Strīķe sava darbā dara tik, cik nepieciešams un tik, cik uzskata par vajadzīgu, faktiski ir atzinība, jo korupcijas apkarošanas jomā KNAB ir paveicies daudz un darbojas efektīvi. Arī pats Loskutovs norāda, ka statistika uzlabojas, bet statistiski var izmērīt tieši korupcijas apkarošanu, jomu, par kuru atbild Strīķe. Principā Loskutova atziņas par acu pievēršanas taktiku ļauj domāt, ka tieši tā būs ļāvusi viņam iegūt sabiedrības atzinību kā KNAB vadītājam par rezultatīvu darbu. Jāšaubās, vai šī taktika viņam palīdz pašreizējā darbā, jo par tās efektivitāti ziņu nav.

+5
-2
Atbildēt

1

  efeja60 > alexander 31.10.2013. 11.15

  Kurš maksās kompensācijas par likumā noteiktajā kārtībā un termiņos neizskatītajiem iesniegumiem? Tu no sava maka, Strīķe vai valsts budžets? Ir ārī tāds pants par noziegumu slēpšanu, kad iesniegums par noziedzīgu nodarījumu tiek iemests pagultē. Tā ir ļoti nopietna lieta, te nav vietas, gribu daru, gribu nedaru.

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

efeja60 31.10.2013. 11.04

Vakar Ilze Nagla LTV nodemonstrēja LTV totālu objektivitātes iztrūkumu sabiedriskajā medijā. Tādu fermu es nebiju redzējis kopš 1984.gada. Mediju uzraugs tiešām ir vajadzīgs ar troikas tiesībām izmest šādus žurnālista cēlās misijas grāvējus no medija bez apžēlošanas tiesībām. LTV smird!

+5
-4
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu