Raidījums: Premjers aptur tieslietu ministra virzītu dokumentu Lemberga lietā • IR.lv

Raidījums: Premjers aptur tieslietu ministra virzītu dokumentu Lemberga lietā 69

Aivars Lembergs. Foto: Ieva Lūka, LETA

Valstij ir būtiski noformulēt savu nostāju šajā lietā, jo Latvijas pozīcija atstās sekas arī uz citām lietām, kas būs izlemtas Anglijas tiesā

Pagājušajā nedēļā valdības slēgtajā daļā tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) virzīja valdības pozīciju, ka Latvijā nebūtu apķīlājami ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu saistītie īpašumi, ko vēlas izdarīt Londonas tiesa. Premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) šo pozīciju ieraudzīja un paziņoja, ka šāds dokuments netiks pieņemts, svētdien vēsta TV3 raidījums „Nekā personīga”.

Tieslietu ministrija valdībai bija sagatavojusi Latvijas nostājas projektu par to, vai ir izpildāms Anglijas augstākās tiesas lēmums arestēt Aivara Lemberga un ar viņu saistīto uzņēmumu mantu. Dokumentā bija ieteikts ar to nesteigties. Vispirms esot jāpārliecinās, vai visiem lietā iesaistītajiem ir bijušas iespējas savas tiesības aizstāvēt, informē raidījums.

Latvijas pozīciju gatavoja valsts pārstāvis Eiropas Savienības tiesā un reizē arī Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Ingus Kalniņš. Viņš vadījies pēc atšķirībām anglosakšu un kontinentālās Eiropas tiesību normās. Ko Anglijā uzskata par iespējamu apķīlāt, Latvijā likums tik vienkārši neļaujot. Latvijā lielākas tiesības esot procesa dalībniekam, Anglijā tiesa iztiekot bez liekām diskusijām, ar vieglu roku lemjot par mantu arestu, skaidro Kalniņš.

„Apvienotajā Karalistē sistēma darbojas ļoti daudz uz aizmuguriskiem spriedumiem un uz prasītāja pienākumu informēt atbildētāju, kas mūsu tiesību sistēmā nav zināma. Mēs varētu to pat traktēt kā pretēju mūsu sabiedriskajai kārtībai. Proti, veidam, kādā mēs īstenojam taisnīgu tiesu Latvijā,” saka Kalniņš.

Kā zināms, a/s „Latvijas kuģniecība” pašreizējie īpašnieki Anglijas tiesā no Lemberga vēlas piedzīt 135 miljonus dolāru par zaudējumiem, ko viņš esot radījis, savulaik kontrolējot šo uzņēmumu. Prāva nenotika, jo Lembergs tiesai pierādīja, ka Anglijā pret viņu prasību celt nav pamata.

Taču Latvijā vēl skata šā procesa laikā izdoto rīkojumu arestēt ar Lembergu saistītos aktīvus. Lieta nonākusi līdz Augstākās Tiesas Senātam. Tiesneši uzskatīja, ka Latvijas likumi neparedz konkrētus soļus, kā angļu lēmumu izpildīt, tādēļ vērsās pēc padoma Eiropas Savienības tiesā.

Eiropas tiesa lūdza visu dalībvalstu, arī Latvijas viedokli. To sagatavoja jau pieminētais Tieslietu ministrijas ierēdnis Kalniņš un nodeva ministram Bordānam, kas arī pagājušajā nedēļā devās uz valdības sēdi. Ministru tur sagaidījis neapmierināts premjers Dombrovskis un prasījis, kādēļ Bordāns sarakstījis dokumentu, kas varētu būt par labu Lembergam. Tieslietu ministrs rūpīgi dokumentu izlasījis, secinājis, ka pats šajā jautājumā īsti neorientējas un no valdības sēdes darba kārtības projektu izņēmis, raidījumam skaidro ministrs.

Juristi uzskata, ka valstij ir būtiski noformulēt savu nostāju. Lai arī tiek jautāts tikai par konkrēto īpašuma aresta rīkojumu, Latvijas pozīcija atstās sekas arī uz citām lietām, kas būs izlemtas Anglijā.

Britu tiesu prakse balstās uz precedenta principu un, ja reiz tā ir lemts Lemberga gadījumā, līdzīgus principus jāpiemēro arī turpmāk. Ja kāds vēlēsies risināt attiecības ar savu konkurentu, pietiks sameklēt ieganstu, lai tiesa notiktu Anglijā, sagatavot puslīdz ticamus argumentus, lai arestētu citas personas mantu un panākt sprieduma izpildi Latvijā. Kā stāsta jurists Jānis Endziņš, to paredz Eiropas Savienībā pastāvošais tiesiskās paļāvības princips.

„Eiropas Savienības ietvaros mums ir faktiski jāatzīst citu tiesu spriedumi, un Eiropas ietvaros mēs zinām, ka mums ir gan romāņu – ģermāņu tiesību sistēma, gan arī anglosakšu tiesību sistēma. Protams, ka pat pie šīm dažādajām tiesību sistēmām ir jāatzīst šie tiesu spriedumi, tā patiešām ir,” raidījumā apgalvo jurists un augstskolas „Turība” padomnieks Endziņš.

Tikmēr „Latvijas kuģniecības” īpašnieki atraduši citu ceļu un sākuši jaunu prāvu. Tās gaitā britu tiesa izdevusi divus lēmumus. Pirmais – atkal arestēt ar Lemberga ģimeni saistītos aktīvus, otrais – atcelt Ģenerālprokuratūras iecelto advokātu Rūdolfu Meroni no šo uzņēmumu pārvaldības un viņa vietā iecelt auditorkompānijas „KPMG” juristus.

Ventspils tiesa jau nospriedusi Anglijas rīkojumu īstenot. Meroni to pārsūdzējis Kurzemes apgabaltiesā. Ministrs Bordāns sola vairs neiesaistīt valdību Lemberga strīdā, lai to nevarētu traktēt kā politisku atbalstu vienai vai otrai pusei.

Premjers Dombrovskis savam tieslietu ministram tomēr uzdevis sagatavot lēmumprojektu jaunam valdības lēmumam.

Jau rakstīts, ka Londonas tiesvedībā, kurā iesaistīts Lembergs, prasītājs ir a/s “Latvijas kuģniecība” (LK) meitasfirma “Antonio Gramsci Shipping Corporation” un vēl 29 citas kompānijas, kas saistītas ar LK frakts darījumiem. Prasītāji uzskata, ka, slēdzot kuģu frakts līgumus, Lemberga vadībā no LK meitassabiedrībām, iespējams, izzagti desmitiem miljonu. Londonas tiesvedībā pret Lembergu vērsta prasība par 135 miljonu ASV dolāru (66,69 miljonu latu) piedziņu.

“Ventbunkers” tiek uzskatīts par ietekmīgāko uzņēmumu Ventspils tranzīta biznesā, jo kontrolē a/s “Latvijas Naftas tranzīts”, kam savukārt pieder 39% a/s “Ventspils nafta” akciju.

Lembergam slēpti, caur daudzām ārzonu firmām, iespējams, piederošo Ventspils uzņēmumu daļu pārvaldība Meroni tika uzticēta ar Ģenerālprokuratūras lēmumu 2007.gadā. Bez “Ventbunkera” Meroni pārvaldīja arī, iespējams, Lembergam pastarpināti piederošās daļas virknē citu Ventspils ostas uzņēmumu, tostarp a/s “Kālija parks”, a/s “Ventspils tirdzniecības osta” un citur, ziņo LETA.

 

Komentāri (69)

Janka, Janic 28.10.2013. 00.55

nav ko te diskuteet , lembem atņemt trijzvaigžņu medaali un mest cietumaa , ar savu stipendiaatu un kabatas partiju paliidziibu sakakaajis tiesiskumu Latvijaa , šis kauna traips izpelniijies vietu Ginesa rekordu graamataa…

+11
-4
Atbildēt

4

  kastadtas > Janka, Janic 28.10.2013. 06.12

  Nu jā, vai tad žīdi to pieļaus, ka kāds letinš ir miljonārs? Nekad!
  Tas taču ir vairākāk kā skaidrs, ka tās Gramsky kompānija ir nelietīga žīdu bode, ar lielu atbalstu UK.
  Kā var šitik bezjēdzīgi latvieši atbalstīt visas žīdu manipulācijas, tas ir tiešām apbrīnojami. Lai tur vai kas, ies pret savu tautieti, lai tik viss iznāktu žīdam par labu.

  +3
  -10
  Atbildēt

  0

  kastadtas > Janka, Janic 28.10.2013. 06.13

  Ebnemeze, es ceru ka tu zināji, ka Charly Chaplin bija UK žīds komunists, kurš tika izraidīts no ASV?

  +4
  -8
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > Janka, Janic 28.10.2013. 06.25

  ——-
  «Vai jūs esat pilnīgi zaudējis piedienību?»
  – Kurš nezina par tiem bēdīgi slavenajiem laikiem ASV?!

  “1950.gada 9.februārī Makartijs kādā savā runā paziņoja, ka viņa rokās esot 205 Amerikas Valsts (Ārlietu) departamentā nodarbinātu komunistu saraksts. Ar šo runu līdz tam mazpazīstamais un necilais Makartijs iekļuva lielās politikas apritē.”

  «Makartisms» mūsdienu Latvijā
  http://www.diena.lv/arhivs/makartisms-musdienu-latvija-10792473

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

buchamona 27.10.2013. 21.44

…Ministru tur sagaidījis neapmierināts premjers Dombrovskis un prasījis, kādēļ Bordāns sarakstījis dokumentu, kas varētu būt par labu Lembergam. Tieslietu ministrs rūpīgi dokumentu izlasījis, secinājis, ka pats šajā jautājumā īsti neorientējas un no valdības sēdes darba kārtības projektu izņēmis, raidījumam skaidro ministrs…+++ sviests kaut kāds. Iesniegt valdības sēdē dokumentu, kurā pats tā nevisai orientējas, pie tam labi apzinoties, ka šis ir tieši tas gadījums, kad sagatavotais teksts ir ar dubultu nozīmi. Pirmkārt jau LR iekšpolitikā un, kā var lasīt juristu atzinumā “…Juristi uzskata, ka valstij ir būtiski noformulēt savu nostāju. Lai arī tiek jautāts tikai par konkrēto īpašuma aresta rīkojumu, Latvijas pozīcija atstās sekas arī uz citām lietām, kas būs izlemtas Anglijā…,” aiz LR robežas

Neesmu jurists, tādēļ neņemos spriest, kas un kā tas viss iet kopā ar LR likumiem, kuri regulē šādas lietas, taču ministram tas taču būtu jāzin. Un, ja nezin, tad jāprecizē. Esmu jautājis personīgi par dažām savām lietām savam paziņam tiesnesim un viņš man atbildēja – nezinu, tas nav mans lauciņš, un tas ir normāli, ka arī Bordāns kaut ko uz sitiena nezin, bet tas tomēr neattaisno šitādu kļūdu, šādu paviršību.

+14
-7
Atbildēt

15

  janis17 > buchamona 28.10.2013. 00.35

  Vai tiešām kāds domā, ka Ldz Cargo valdes sēdē izskatīja tik “svarīgu” un finansiāli nozīmīgu lietu, kā 1500 latu izsniegšanu tai sūdgrāmatai??? Baidos, ka valdes piekrišana tur nepavisam nav vajadzīga, pat manā kantorī sekretāre pati izlemj, kādas markas kafiju nopirkt un kur publicēt sludinājumu.

  +6
  -9
  Atbildēt

  0

  andris902 > buchamona 28.10.2013. 05.05

  ….R.A. …piedod, bet Tavas vēlmes nespēšu izpildīt… :)

  …galu galā – teiktais/rakstītais ir jākontrolē, citādi tas noved pie konkrētiem jautājumiem…vari turpināt apgalvot, ka nostādu Vienotību pret NA – tās ir Tavas interpretācijas un Tev uz to ir tiesības…taču – neceri, ka uz kādas partijas pieļautajām glupībām un naida kurināšanu – noraudzīšos ar iecietību un sajūsmu….tās atbildes, kuras meklēju – būtu jāmeklē NA atbalstītājiem un ne tikai, jebkuram saprātīgam cilvēkam – un Tu tāds esi, tāpēc arī Tev jautāju…

  …par lno un betiju – vai esi pamanījis viņus diskutējam???…tik vien kā ad hominem pret visiem, kuri nedzied viņu toņkārtā…neveiksmīgs duets, bet…tāpēc tak viņus neizšvilpsim…. :)

  +6
  -8
  Atbildēt

  0

  janis17 > buchamona 28.10.2013. 00.14

  RA , esi redzējis ar kādu kaudzi papīru (šobrīd elektronisku) ministrs dodas uz valdības sēdi?

  +6
  -7
  Atbildēt

  0

  demo > buchamona 02.11.2013. 00.46

  Vai tad nezinat, ka NA ir tadi paši kā ZZS, kas var uzmest jebkuru,jebkādā
  situācijā. Var izmantot nepieciešamības gadījumā SC. Viņiem nekas nav svēts,
  īsti politiskie liekuļi. Neticēju, ka var tik zemu krist.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 27.10.2013. 22.09

  dzeri. Tu taču atceries, ka Lemberga stipendiāti bija ne tikai TB/LNNK. Viņi bija visās politiskajās partijās, ne velti šitā lieta tā arī pazuda kaut kur no redzes loka. Ja jau stipendiju būtu saņēmuši tikai TB/LNNK politiķi, tad jau mēs zinātu viņu uzvārdus no galvas :)

  Šitas pantiņš, kuru Ozoliņš laiž pār “nacionāļu” galvām, kā par vienīgajiem, kuri ir saistīti ar Lemberga naudu – tā ir tīrā birku karināšana. Tu esi dzirdējis kaut par vienu ZZS deputātu, kurš ir saņēmis pabalstus no sava premjera kandidāta, es ne. Jeb Lembergs savējiem nemaksā? :) Vajadzētu tomēr turēties pie konkrētības līdz komatam, citādi iznāk tādas pasakas, kā vilcienu sāga, piemēram :)

  +10
  -8
  Atbildēt

  0

  andris902 > buchamona 28.10.2013. 00.37

  …R.A. ….citēšu Tevi – “Gerhards jau ir tikai viens no daudziem, pie tam pašā apakšā šajā sarakstā :)), vai tad nu viņam tā noteicošā balss bija, šo lēmumu pieņemot?”
  ———————————–
  ….noteicošā vai ne/noteicošā balss, bet Gerhards taču nereaģēja – partijai nestāstīja…varbūt stāstīja – partija nereaģēja….nesekoja ne publiska sarakste caur medijiem, ne pretenzijas LDz Cargo, ne sašutums no partijas biedres I.Mūrnieces Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā…
  …līdz ar to jautājums – kādi ir kritēriji, lai partija un tās biedri reaģētu…

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  andris902 > buchamona 27.10.2013. 23.43

  …R.A. ….kāds tur kašķis – apjautājos, kādas ir Tavas domas….un…paredzēju, ka meklēsi attaisnojumu…. :)
  …ja par to tiek lemts valdē, tad nav nozīmes, kurā vietā sarakstā atrodas Gerharda uzvārds – par to tak vajadzēja informēt savu partiju un partijai attiecīgi reaģēt….protams, ja partija to neuzskata par mazsvarīgu un valsts godu neaizskarošu…diemžēl – klusums….kā Tev šķiet, pēc kādiem kritērijiem NA vadās – kad “taisīt troksni”, kad izlikties par neieinteresētiem?…

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 27.10.2013. 23.57

  Zane,kur Tu atradi manā komentā vietu, kurā es mēģinu attaisnot Gerharda bezdarbību šajā sakarā, lai gan – Tu esi pārliecināta, ka balstīt šo ” grāmatu” bija visas valdes lēmums? Pirms paziņot vainīgo, laikam taču ir jātiek skaidrībā par to, kā tas viss ir noticis, vai tad ne? :)

  Un, pēc šitas Tavs teikuma – jautājuma ” …kā Tev šķiet, pēc kādiem kritērijiem NA vadās – kad “taisīt troksni”, kad izlikties par neieinteresētiem?…,tas viss man vnk uzdzen drebuļus, man ir alerģija iestājusies pret šo mūžīgo kasīšanos, birku karināšanu utt, es nemaz neesmu tik pārliecināts par to, ka nākošajās vēlēšanās nenobalsošu par Vienotību, un tik pat liela varbūtība, ka balsošu par NA. Viss ir atkarīgs no situācijas, kāda būs izveidojusies LR pirms vēlēšanām un, cik tā atbildīs tai vīzijai, kurā es redzu LR tādu, kādu es gribu to redzēt. Man, atšķirībā no Tevis un Taviem domu biedriem, ” savējie ir visi tie, kuri izslēdz sadarbības iespēju ar SC koalīcijā. Tas man ir galvenais kritērijs, pārējais viss ir pakārtoti

  +9
  -5
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 27.10.2013. 23.12

  zanE, ir maksājis Lembergs arī savējiem, Jums abiem ar Dzeri ir taisnība, par to traktoru biju pavisam aizmirsis, tātad Lembergs visiem ir maksājis :) Par Urbja un Paidera jauno grāmatu nupat kā Delfos izlasīju. Pēc Tavas ierosmes pastījos arī, kas tad bez Gerharda tajā Cargo sēž –

  Valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs
  Valdes priekšsēdētāja vietnieks, valdes loceklis Vladimirs Grjaznovs
  Valdes locekle Inese Kleinberga
  Valdes loceklis Andris Reķis
  Valdes loceklis Kaspars Gerhards

  Gerhards jau ir tikai viens no daudziem, pie tam pašā apakšā šajā sarakstā :)), vai tad nu viņam tā noteicošā balss bija, šo lēmumu pieņemot? :) Lai gan varēja un vajadzēja viņam troksni taisīt, taču ar visu NA tam nav diez kāds sakars.

  Bet par to mūžīgo kašķi, kurš šeit tiek uzturēts starp Vienotības un NA faniem. Jau kuro reizi man nākas taisnoties, ka es šādos ” mačos” nepiedalos.Ziepes vāra abi, bet nu abas šīs partijas, jeb apvienības ir vienīgie daudz maz prognozējamie spēki, kuri pagaidām var noturēt mūsu valsti pareizajās sliedēs. Jācer, ka arī pēc nākošajām vēlēšanām šie abi būs tie, kuri pieņems lēmumu par to, kāds būs jaunās koalīcijas sastāvs.

  +11
  -6
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 27.10.2013. 21.59

  dzeris49 Nu, nevispārini tik ļoti, nemālē visu tik melnās krāsās :) Nesen vēl taču RP ar NA sabloķējās, lai Vienotība nevarētu kādu no abām partijām nomainīt ar ZZS :)

  +9
  -4
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 28.10.2013. 02.44

  zanE. Es tagad sāku saprast, kā Tev izdodas Ino un Betiju izvest no pacietības tik tālu, ka sākat pat savstarpēji lietot ” smago artilēriju” :)

  Bet pasaki man, kāda no visa šitā jēga – selektīvi izvilkt no manām atbildēm to, kas Tev šķiet nepieciešams, lai sasniegtu savu ” mērķi”, proti pasludinātu mani par NA karsēju un Tavu ienaidnieku, kā Tu te vienreiz man par lielu brīnumu man paziņoji? :)) Kāda jēga Tev ir no tā, ka Tu savā apmātībā lipini kopā pusteikumus no mana komenta, bet pašu galveno, ko es Tev cenšos pateikt, spītīgi atstāj it kā neievērotu un tad beigās baigā kaifā izdari savu secinājumu :))

  Bet šoreiz, lai arī Tu esi dāma, pateikšu es šo pēdējo vārdu mūsu sarunā, precīzāk, atkārtošos – es nefanoju par partijām, manās acīs partijas ir tikai darba rīks, bet ne karogs :) Es neesmu ne Vienotības, nedz NA karsējs un vispār šādu attiecību kurināšanu starp NA un Vienotību, ar kādu nodarbojies Tu un Tavi domu biedri, vienalga, kurā pusē :) viņi atrastos, tā ir tīrākā burbuļu sišana, kuras ” sausais atlikums” ir kaitējums mūsu tautai. Kas attiecas par Gerhardu, tad es nezinu cik lielā mērā un vai vispār viņš ir bijis ar Urbja un Paidera sponsorēšanu saistīts, un es to Tev nestāstu tādēļ, ka censtos šobrīd ” nomazgāt baltu” NA, es Tev mēģinu iestāstīt to, ka man nav tāds paradums bez pietiekami pilnīga info izdarī savus secinājumus par cilvēku, vai notikumu. “Pētnieciskā žurnālistika” nav mana stiprā puse. Un visbeidzot lūgums, ja Tev arī kādu citu reizi rodas vēlme ar mani šādi ” parunāt, ” kā šovakar, tad lūdzu apvaldi to :). Būšu Tev ļoti pateicīgs :)

  +11
  -5
  Atbildēt

  0

  andris902 > buchamona 27.10.2013. 22.43

  ….R.A. …kāpēc Tu domā, ka Lembergs savējiem nemaksā?…Lapsa tak publicēja “stipendiātu” sarakstus, kuros bija arī Jāņa Iesalnieka tēvam izmaksātās stipendijas….

  …bet gribētos dzirdēt Tavu viedokli par šo:

  – “Agrākā Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedjeva padomnieks Igors Jurgens Baltijas forumā kopā ar Jāni Urbanoviču un Juri Paideru atklāja trešo kopīgi rakstīto grāmatu “Nākotnes melnraksti”. Grāmatas prezentācijā viens no autoriem Juris Paiders norādījis – “tā kā šī ir grāmatas starptautiska prezentācija, tā tiek noturēta krievu valodā.”

  Grāmatā slavēta padomju vara un komunistu partija, kas vienmēr “jo sevišķi rūpējusies par tautas materiālā un kultūras līmeņa pacelšanu.”

  ….grāmatas izdošanu sponsorējis LDz Cargo, kuras valdē sēž Kaspars Grerhards (NA)..tātad, faktiski, ar savu balsojumu atbalstījis šādas grāmatas izdošanu….

  +13
  -7
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > buchamona 27.10.2013. 21.55

  Un tu tici, ka Bordāns pats neorientējas tik starptautiski svarīgā dokumentā, ko pats parakstījis, un šis te dokuments “nejauši” sanācis par labu Lembergam?
  Nez kapēc viss, ko dara TBLNNK un NA TM sanāk par labu Lembergam.
  Vispār, pēc tik absurda skaidrojuma tādam TM būtu jāzaudē darbs uz līdzenas vietas, jo, vai nu viņš melo, vai nu ir bezatbildīgs idiots.

  +14
  -7
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > buchamona 27.10.2013. 22.03

  NA sastāv no TB un VL daļas.
  Es pat neapsūdzu visu NA, bet, visi TM, kas nāca no TB daļas, vienmēr strādājuši Lemberga intersēs.
  Bordāns vienkārši cerēja, ka kaut kā izies cauri, un, ātrumā, neatrada pateikt neko gudrāku, kā to, ko pateica.

  +15
  -8
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > buchamona 27.10.2013. 22.22

  Ar LEmberga naudu saistīti cilvēki visās partijās, bet, tīri Lemberga labā strādāja tikai ZZS un TBLNNK, konkrētus uzvārdus par konkrētiem cilvēkiem pēc tā skandāla neatklāja, jo neesot bijuši citi pierādījumi, vairs neatceros īsti, kā tur bija, bet, kaut kā tā.
  Nu, kādreizējais ZZS ministrs Emsis Saeimā pillā pat savulaik pazaudēja koferīti ar 10000, un visi saprata, ka tās bija stipendijas ZZS, bet, dabiski, neko nepierādīja, un viņš tur ko murmulēja par trakora pirkšanu, utt., mūsu tiesībsarg. struktūras taču ir superīgas.

  +14
  -6
  Atbildēt

  0

ligakalnina 27.10.2013. 21.23

Visu cieņu Dombrovskim.
NA ārkārtīgi iejūtīgā izturēšanās pret Lembergu bija vērojama jau ieprieksējā TBLNNK – NA TM Bērziņa laikā, tas gan gāja tālāk, un virzīja Lembergam labvēlīgu likumprojektu, ko iepr. Saeima arī pieņēma, vēlāk gan, kā neatbilstošu Satversmei, atcēla ST.
Tradīcijas, kā redzams, turpinās.
Protams, kaut kādus juridiskus argumentus vienmēr var atrast, kurš šaubās, ka Latvijas tiesas ir neapšaubāmi humānākas un taisnīgākas par kādām tur Anglijas tiesām, un Bordāns, protams, ir pārāks par Dombrovski un Endziņu.
NA attieksmi noformulējis Bordāns, bet, acīmredzami, tā nesakrīt ar Dombrovska un Endziņa attieksmi.

+15
-10
Atbildēt

7

  janis17 > ligakalnina 27.10.2013. 22.47

  Dzeri, rīt to raidījumu varēsi skaidrā (ja gribēsi) noskatīties atkārtojumā vai arī internetā tv3.lv
  Tad skaties uzmanīgi, ko kurš tur saka un ko komentē neitrāls eksperts.
  Laikam dombrovskim gribās pakalpot lembim, tāpat, kā sprūdželis pakalpoja “atstādinot” un audzējot reitingus un nodrošinot upura tēlu.

  +6
  -11
  Atbildēt

  0

  janis17 > ligakalnina 28.10.2013. 00.11

  Dzeri, tu esi izliecies vai muļķis????
  Saderam, ka dombrovskis atjēgsies (es vēl ticu viņa saprātam) pēc konsultācijām ar juristiem!

  +4
  -8
  Atbildēt

  0

  dro > ligakalnina 27.10.2013. 21.31

  Dzeris atkal izliekas, ka nav sapratis sižetu:)

  +10
  -12
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 28.10.2013. 07.59

  Ar Lemberga juristiem Bordāmns jau konsultējies, tas jau redzams.
  Vispār, kā jebkuru NA ministru, arī šo nopietni uztvert nevar, blēža un provokatora, daba parādījās ne pirmo reizi, nesen viņš te ko vāvuļoja par pieeminekļa nojaukšanu, zinādams, un vēl sliktāk, ja nezinādams, ka to nedrīkst darīt, un nekad neizdarīs, jo pastāv līgums ar Krieviju, nu un tagad apklusis un vairs pat par to nerunā.
  Pie kam, kā izrādās, arī blēdis un provoktors no viņa tāds pastulbs, kad Dombrovskis viņu pieķer pie rociņas, vienīgais, ko viņš spējīgs pateikt, ka viņš nezina, ko pats sarakstījis.
  Nu, tāds jūsu līmenis, visi ministri grendveidīgie, palīgskolas pirmā klase.
  Kā pats domā, Bordāns ir vairāk provokators un Lemberga pakalpiņš, vai vienkārši nekompetents muļķis?

  +6
  -5
  Atbildēt

  0

  janis17 > ligakalnina 28.10.2013. 23.37

  Kā var būt TIK stulbs cilvēks, kā tu džeri?????????? :)

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 27.10.2013. 23.15

  Vai, cik sarežģīti, bet, redzi, Bordāns Dombrovski apstedza un paspēja pakalpot pirmais.
  Sen jau zināju, ka NA elektorātam nav loģikas, toties ir nesagraujama ticība “savējiem”.

  +8
  -6
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 27.10.2013. 21.41

  Nu izskaidro, kāpēc atcelt Anglijas tiesas lēmumu arestēt Lemberga īpašumus būtu izdevīgi Latvijas valstij, un kāpēc muļķa Dombrovskis to nesaprot?
  Tikai nevajag skaidrojumu tipa “visi NA ministri ir svēti pēc noklusējuma, un nekalpo Lembergam, bet gan taisnīgumam un tiesiskumam”, tādam skaidrojumam neticēšu, jo prakse pierāda, ka visi, kā viens, kalpojuši Lembergam.
  Nu tu, protams, neko tādu neatceries, tas jau pašsaprotami.

  +13
  -7
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu