Amsterdamā svinīgi atklāj no jauna atrastu van Goga gleznu 4

Muzeja direktors Aksels Rīgers pie jaunatklātās Vinsenta van Goga gleznas "Saulriets Monmažūrā". Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

“Saulriets Monmažūrā” ir lielizmēra eļļas glezna, kas muzejā nonākusi no privātas kolekcijas

Van Goga muzejs Amsterdamā pirmdien atklāja nīderlandiešu mākslinieka no jauna atrastu gleznu, ko tas dēvē par “vienreizēju pieredzi”, ziņo LETA/AFP.

“Saulriets Monmažūrā” ir lielizmēra eļļas glezna, ko muzeja direktors Aksels Rīgers sauca par “vienreizēju pieredzi, vēl nebijušu van Goga muzeja vēsturē”.

Ainava muzejā nonākusi no privātas kolekcijas. Tās autentiskums pierādīts, balstoties uz van Goga izmantoto glezniecības tehniku analīzi un 1888.gada vēstuli, kurā viņš apraksta konkrēto darbu.

Glezna daudzus gadus atradās kāda norvēģu kolekcionāra bēniņos, jo viņš bija nospriedis, ka tā ir viltota. Kolekcionārs to bija iegādājies 1908.gadā.

“Tāda darba atrašana var notikt tikai vienreiz mūžā,” sacīja pētnieks Luiss van Tilborgs. “Nav šaubu, ka tā ir van Goga glezna.”

Van Goga muzejs maijā no jauna vēra durvis pēc renovācijas. Notikumu tas atzīmēja ar vairāku mākslinieka slavenāko darbu izstādīšanu.

Pavisam muzejā izrādīti 200 darbi. 140 no tiem radījis van Gogs, savukārt pārējo autori ir viņa laikabiedri.

Pirmdien atklātā glezna muzejā būs apskatāma no 24.septembra. Tikko renovētais muzejs cer, ka nākamā gada laikā tam izdosies piesaistīt 1,2 miljonus apmeklētāju un iekļūt 25 pasaules populārāko muzeju vidū. Cenšoties Amsterdamu padarīt par nozīmīgu mākslas centru, trijos muzejos veikti vērienīgi atjaunošanas darbi.

 

Komentāri (4)

Baiba Eglâja 17.09.2013. 08.43

Malači Amsterdamā. Vai tik tā nav ievērojama kultūras vērtību glabāšanas pieredze mūsu politiķiem – labāk pa vienam kaut kur bēniņos, vismaz kopēji nesadegs

+1
0
Atbildēt

0

Zane Degro 17.09.2013. 23.13

Šķiet, ka glezna gleznota puantīlisma stilā. Gribu redzēt!

0
0
Atbildēt

0

reksa 10.09.2013. 11.43

Hmm… Gleznas izrādīšana Amsterdamā ir pietiekami svarīgs notikums, lai IR par to uzrakstītu.

Savukārt vēlēšanas kaimiņvalstī Norijā (Norveģijā/Norvēģijā), IRaprāt, laikam gan nav tik svarīgas…
Laikam tāpēc, ka 96 vietas no 169 ir guvušas labējās (arī pretimigrācijas) partijas.

+1
-1
Atbildēt

1

  grislits > reksa 10.09.2013. 13.12

  Par IR ziņu publicēšanas praksi var tikai nobrīnīties. Šoreiz par Norvēģijas vēlēšanām tiešām iemesls varētu būt labējo uzvara, bet tomēr arī citreiz IR nepublicē svarīgas ziņas, kam nebūtu nekāda viņu politiskajām nostādnēm neatbilstoša konteksta, vai arī savu reizīti publicē nu tādas jocīgas un nesvarīgas ziņas. Grūti saprast viņus.

  Piemēram, pagājušo nedēļ par Dombrovska tikšanos Universitātē ar stuidentiem, ne vārda, pat pēc tam, kad Dombrovskis skaidri un gaiši Repšes partiju nosauca par SC pilotprojektu.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu