“Swedbank” koris triumfē Eiropas koru olimpiādē 2

"Swedbank" koris Austrijā. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

Otrs kolektīvs no Latvijas – jauktais koris “Mārupe” – konkursā “Austrian Open” ieguva sudraba godalgu

Austrijas pilsētā Grācā noslēgusies pirmā Eiropas koru olimpiāde, kurā zelta medaļu Čempionu konkursa folkloras mūzikas kategorijā ieguvis Latvijas “Swedbank” koris diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā.

Koris konkursa skatē, kas notika ceturtdien, dziedāja sešas latviešu tautasdziesmu apdares, sacenšoties ar koriem no Krievijas, Rumānijas, Somijas, Turcijas, Čehijas un Lielbritānijas, informēja nodibinājuma “Rīga 2014” Sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Savukārt otrs kolektīvs no Latvijas, kas šogad piedalījās Eiropas koru olimpiādē, – jauktais koris “Mārupe” -, konkursā “Austrian Open” jaukto koru kategorijā ieguva sudraba godalgu. Šajā kategorijā sacentās kori no visas pasaules – Austrijas, Austrālijas, Nigērijas, Portugāles, Čehijas un citām valstīm.

“Interkultur” organizētā pirmā Eiropas koru olimpiāde Grācā šogad norisinājās no 14.jūlija. Tajā piedalījās vairāk nekā 2500 dziedātāju no 72 koriem, kas pārstāv 35 valstis.

Uz Eiropas koru olimpiādi Grācā bija devusies arī nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle. 2014.gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, Pasaules koru olimpiāde notiks Latvijā.

Eiropas koru olimpiāde ir Pasaules koru olimpiādes kontinentālā versija un šogad notiek pirmo reizi. Āzijas koru olimpiāde pirmo reizi notika 2009.gadā. Plānots, ka turpmāk šādi “dziesmu kari” tiks rīkoti arī citos kontinentos un pasaules daļās.

 

Komentāri (2)

andris902 21.07.2013. 21.18

….malači!….apsveicu!…
….atliek vien piebilst, ka latviešu tautasdziesma “Pūt, vējiņi” I.Ramiņa apdarē – saņēma pelnītas ovācijas…

+2
-1
Atbildēt

0

Inese 21.07.2013. 19.42

Patiess prieks par tik neaprakstāmi daiļskanīgu un īsteni latvisku kora nosaukumu – Swedbank. Un nevajag te runāt par Zviedrijas maigo Latvijas okupāciju!

+2
-6
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu