Ārsti ieteikuši atslēgt Mandelas dzīvības uzturēšanas iekārtas • IR.lv

Ārsti ieteikuši atslēgt Mandelas dzīvības uzturēšanas iekārtas

26
Nelsons Mandela. Foto: AFP/LETA

Mandelas veselības stāvoklis joprojām ir kritisks, sabiedrība satraukumā

Mediķi, kas ārstē bijušo Dienvidāfrikas prezidentu un Nobela Miera prēmijas laureātu Nelsonu Mandelu, ieteikuši viņa tuviniekiem atslēgt dzīvības uzturēšanas iekārtas, liecina ziņu aģentūras AFP rīcībā nonākušie dokumenti, kas datēti ar 26.jūniju.

“Viņš atrodas pastāvīgā veģetatīvā stāvoklī, un viņam elpot palīdz dzīvības uzturēšanas iekārta,” teikts dokumentā. “Mandelas ģimenei mediķi ieteikuši atslēgt viņa dzīvības uzturēšanas iekārtas.”

Dokumentā teikts, ka Mandelas ģimene šādu iespēju izvērtējusi.

Jaunākā varasiestāžu izplatītā informācija gan liecina, ka Mandelas veselības stāvoklis joprojām ir kritisks, taču stabils, un pēdējās dienās eksprezidenta veselības stāvoklis nav mainījies.

Mandela tika ievietots slimnīcā 8.jūnijā ar atjaunojušos plaušu infekciju, raksta LETA. Pēdējo septiņu mēnešu laikā Mandela slimnīcā ievietots jau četras reizes.

6.aprīlī viņš tika izlaists no slimnīcas pēc tur pavadītām desmit dienām, kur viņam tika ārstēta pneimonija.

Mandelam novecojot, medijus periodiski pāršalc baumas, paužot bažas par leģendārā demokrātijas cīnītāja veselības stāvokli.

Aparteīda režīms Mandelu 27 gadus turēja ieslodzījumā, taču 1990.gadā, iznākot brīvībā, viņš joprojām bija uzticīgs demokrātijas principiem un spēja panākt vienošanos par vispārēju vēlēšanu tiesību atzīšanu.

1993.gadā viņš līdz ar toreizējo baltādaino Dienvidāfrikas prezidentu Frederiku de Klerku saņēma Nobela Miera prēmiju par vienošanos, kas ļāva īstenot miermīlīgu aparteīda režīma izbeigšanu un pāreju uz demokrātiju.

1994.gadā Mandela kļuva par pirmo tumšādaino DĀR prezidentu un vadīja valsti līdz 1999.gadam. Kopš 2004.gada viņš sabiedrībā rādījies reti.

 

Komentāri (26)

silvija_vitina 05.07.2013. 13.49

turēt 94 gadus vecu vīru veģetatīvā stāvoklī pieslēgtu pie sistēmas ir nenoliedzmi ārkārtīgi humāni. Labi būtu saprast – kāpēc. Ginesa rekorda pārsišanai? Tiesa, tas prasīs gadiņus 20.

+2
0
Atbildēt

0

intars_busulis 05.07.2013. 15.59

Ugo arī mēnesi turēja pie sistēmas kad viņa plaušas ateica darboties.

0
0
Atbildēt

0

Kristīne 05.07.2013. 08.50

Vilkam govs nokoda kāju…
==
RIP, foršs džeks bija.

+1
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu