Koalīciju Liepājas domē veidos Liepājas partija kopā ar SC 15

Uldis Sesks diezgan drošs, ka arī turpmāk būs Liepājas mērs. Foto: Andrejs Terentjevs, F64

Domes priekšsēdētāja amatam virzīs Uldi Sesku

Pēc vairāk nekā nedēļu garām pārrunām starp Liepājas domē ievēlēto politisko partiju pārstāvjiem pieņemts lēmums, ka šajā sasaukumā ciešāku sadarbību Liepājas domē veidos pašreizējā Liepājas mēra Ulda Seska vadītā Liepājas partija kopā ar politisko partiju apvienību “Saskaņas centrs” (SC), ziņo LETA.

SC pārstāvji arī pauduši atbalstu Seska kandidatūrai Liepājas domes priekšsēdētāja amatam, savukārt SC pārstāvis Jurijs Hadarovičs nākamajā domes sēdē tiks izvirzīts apstiprināšanai priekšsēdētāja vietnieka amatam, informēja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Reformu partija (RP), kas palikusi ārpus Liepājas domes koalīcijas, sola nodrošināt spēcīgu opozīciju varas partijām, atzina RP Liepājas saraksta līderis Jānis Vilnītis, komentējot Liepājas partijas un “Saskaņas centra” (SC) lēmumu sadarboties Liepājas domē. “Es savu solījumu esmu turējis. Esmu parādījis stipru mugurkaulu, neejot koalīcijā, ja nav reālu iespēju Liepājā kaut ko mainīt,” atzina Vilnītis.

Pirmdien notikusi kārtējā Liepājas partijas tikšanās ar SC pārstāvjiem, kuras laikā panākta vienošanās par turpmāku sadarbību Liepājas domē. “Pārrunas par sadarbības veidošanu Liepājas domē šogad bija ļoti smagas un ilgas, jo iekļuvušas ir tikai trīs lielās partijas un katrai ir savi redzējumi, mērķi un ambīcijas. Ar SC esam spējuši vienoties par kopīgi darāmajiem darbiem, prioritātēm un turpmākajiem rīcības soļiem, tāpēc saskatu šo sadarbību kā iespēju kopīgiem spēkiem izpildīt visas tās lietas, ko iedzīvotāji no mums sagaida,” informēja Sesks.

Sesks norādīja, ka Liepājas partija uz konstruktīvu darbu Liepājas domes koalīcijā kā pirmo aicināja Jāņa Vilnīša pārstāvēto Reformu partiju (RP), piedāvājot tai gan priekšsēdētāja vietnieka amatu, gan komiteju vadību, gan citas iespējas līdzdarboties pilsētas pārvaldē, taču ar šo politisko spēku visas sarunas esot nonākušas strupceļā.

“Esam centušies meklēt abām pusēm pieņemamus risinājumus, lai pašvaldības darbā varētu sadarboties, kā to esam darījuši iepriekšējos četrus gadus, taču acīmredzot personiskās ambīcijas, politiskā brieduma trūkums un nelokāma stūrgalvība Reformu partijā ir novedusi pie tā, ka ar šo partiju gluži vienkārši nav iespējamas konstruktīvas sarunas, nemaz nerunājot par darbiem,” pēc tikšanās ar visu partiju pārstāvjiem pauda Sesks.

Viņš arī norāda, ka Liepājas partija kā kompromisa modeli piedāvājusi veidot koalīciju ar visām trim domē iekļuvušajām partijām, nodrošinot to pārstāvjiem pārstāvību domes vadībā un komitejās, taču arī no šāda modeļa RP atteikusies. Kā ziņots, RP pauda gatavību sadarboties ar Liepājas partiju tikai bez tās vadītāja, Liepājas mēra Seska.

“Vairākus gadus Liepājas domē esam nostrādājuši opozīcijā, bet tagad pienācis laiks sevi parādīt aktīvā darbībā. Šodien mēs ejam koalīcijā ar vienīgo mērķi – uzlabot dzīves līmeni pilsētā un maksimāli izpildīt mūsu vēlētājiem dotos solījumus. Mums bija iespēja veidot koalīciju arī ar otru Liepājas domē iekļuvušo politisko spēku – Reformu partiju -, taču priekšroka tika dota Liepājas partijai, jo gan skaitliski, gan arī kompetences ziņā šāds koalīcijas modelis ir daudz stabilāks un noturīgāks,” atzina SC Liepājas saraksta līderis Hadarovičs.

Hadarovičs uzsvēra, ka augstu vērtē RP saraksta līderi Vilnīti un viņa komandas panākumus Liepājas pašvaldības vēlēšanās, taču līdzšinējā pieredze un sabiedrības zemā uzticība Reformu partijai neļaujot SC veidot ciešāku sadarbību ar šo politisko spēku.

Liepājas partijas un SC pārstāvju tikšanās laikā rūpīgi analizēta abu partiju programma darbam Liepājas domē, kā arī rasti kompromisa risinājumi sākotnēji visnotaļ strīdīgiem un neviennozīmīgi vērtētiem jautājumiem – piemēram, bezmaksas sabiedriskā transporta nodrošināšanai un speciālu piemaksu ieviešanai pedagogiem.

Partijas vienojušās par pirmajiem praktiskajiem soļiem, lai nodrošinātu bezmaksas sabiedrisko transportu sākotnēji atsevišķām pasažieru kategorijām – piemēram, pirmo klašu skolēniem un pensionāriem, kas vecāki par 80 gadiem.

Tāpat partijas vienojušās tuvākajā laikā uzlabot sabiedriskā transporta kustību ar mazas ietilpības autobusiem, nodrošinot iespēju iedzīvotājiem bez pārsēšanās nokļūt no Karostas līdz Dienvidrietumu mikrorajonam. Plānots arī ieviest veselības apdrošināšanu pedagogiem, uzcelt koncertzāli “Lielais dzintars”, īstenot mikrorajonu labiekārtošanas programmu, veicināt tūrismu, izveidojot atrakciju ielu kā Palangā, kā arī atjaunot kurortoloģijas tradīcijas, strādāt pie jaunu darba vietu radīšanas, investīciju piesaistes un turpināt infrastruktūras sakārtošanu. Sarunās abas partijas paudušas arī kopīgu nostāju visiem spēkiem veicināt uzņēmuma “Liepājas metalurgs” darbības atjaunošanu.

Pirmā jaunā sasaukuma Liepājas domes sēde notiks 19.jūnijā plkst.11, nevis 20.jūnijā, kā tika prognozēts iepriekš, informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

1.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Liepājas domē ievēlēti trīs politiskie spēki, no kuriem lielāko balsu skaitu saņēmusi Liepājas partija, iegūstot septiņas no 15 deputātu vietām. Tāpat šajā sasaukumā iekļuvusi RP ar piecām deputātu vietām un SC ar trim deputātu vietām.

 

Komentāri (15)

buchamona 10.06.2013. 12.56

Ar SC esam spējuši vienoties par kopīgi darāmajiem darbiem, prioritātēm un turpmākajiem rīcības soļiem, tāpēc saskatu šo sadarbību kā iespēju kopīgiem spēkiem izpildīt visas tās lietas, ko iedzīvotāji no mums sagaida,” informēja Sesks…

…Sesks norādīja, ka Liepājas partija uz konstruktīvu darbu Liepājas domes koalīcijā kā pirmo aicināja Jāņa Vilnīša pārstāvēto Reformu partiju (RP), piedāvājot tai gan priekšsēdētāja vietnieka amatu, gan komiteju vadību, gan citas iespējas līdzdarboties pilsētas pārvaldē, taču ar šo politisko spēku visas sarunas esot nonākušas strupceļā… Kā ziņots, RP pauda gatavību sadarboties ar Liepājas partiju tikai bez tās vadītāja, Liepājas mēra Seska.

_______________________

Nu, ko – Rīga, Daugavpils, Liepāja, Rēzekne utt. Par Daugavpili, Rēzekni – itkā objektīvs rezultāts. Par Rīgu un tagad arī Liepāju, ko tur piebilst – LR putinisti rullē 🙂 Interfronte bez jebkādām pūlēm revanšējas un paredzu, ka pavisam drīz mēs varēsim tikai atcerēties par to, ka bija reiz tāda atjaunotā Latvijas Republika…

+15
-2
Atbildēt

2

  Džina Kārkliņa > buchamona 10.06.2013. 14.05

  Urā patriotu laiks Latvijā ir beidzies, ja nevar piedāvāt reālus risinājumus cilvēku problēmām, tad tādām “latviskajām” partijām ir jāiznīkst.

  0
  -8
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > buchamona 10.06.2013. 13.50

  @RA
  1) Diez vai koalīciju, kur Sesks nosaka visu, var saukt par Liepājas atdošanu SC;
  2) Ja paskatās 2013 un 2009.gada vēlēšanu rezultātus, tad Sesks īstenībā ir savācis par 2% vairāk balsu, bet pārējo partiju balsis ir konsolidējušās zem RP, SC ir tik pat balsu!
  3) LP jebkurā gadījumā ir zelta kārts, jo RP+SC ir tikai 8 balsis. RP izvēlē: (1) atteikties no savas programmas un turpināt Seska politiku / pievilt visus vēlētājus vai (2) aicināt SC un zaudēt labējo vēlētāju atbalstu. Patiesībā RP ir vairāk zaudētājs ejot koalīcijā nekā paliekot ārpus tās!
  4) Gribu redzēt, kā Sesks būvēs koncertzāli un par brīvu vizinās pensionārus, ja LM ir tik pat kā bankrotējis… domes kase būs tukša un valdība atkal vainīga!

  Liepājā profilakses nolūkos būtu jārīko jaunas vēlēšanas, lai vēlētāji izvēlas, kam atdot vairākum – RP vai LP, un tad būtu stabilitāte.

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

alexander 10.06.2013. 13.40

Lai pie šāda pesismistiska rezultāta nenonāktu un, ja mums rūp atjaunotās Latvijas Republikas idejas, vienkārši ir jādodas uz vēlēšanām, gan pašvaldību, gan Saeimas. Tāpat, kā tauta spēja sapulcēties uz atmodas laika manifestācijām, tikpat atbildīgi ir jāpiedalās vēlēšanās, neatdodot savu izvēli svešās rokās. Un nevajag aizbildināties, ka šķietami nav par ko balsot – pietiek atnākt, apsēsties un izdarīt izvēli, nepretendējot, ka tā būs ideāla, bet apzinoties, ka tā būtu saprātīgi piemērota. Ideāla šķiet, ir tikai viena partija autoritārā sistēmā, kurai vēsturē piemērs nav tālu jāmeklē.

+8
-1
Atbildēt

3

  Džina Kārkliņa > alexander 10.06.2013. 14.03

  Kāda tad ir atjaunotās Latvijas ideja? Izskatās, ka tā ideja, lai kas tā būtu bijusi, ir stipri izgāzusies.

  0
  -8
  Atbildēt

  0

  Elīna Barkovska > alexander 10.06.2013. 14.03

  LoveLove: Ko tu neteiksi!!!:) Un par ko balsot? Vienotību, kas tirgo joprojām uzturēšanās atļaujas un mierīgi noskatās, kā visus lielākos uzņēmumus nopērk Krievija??? Par ZZS, kas spēj ar SC balsot par visu ko vajag?? Vai VL, kam patriotisms ir vārdos, līdz sākas naudas jautājumi un amatu dališana???

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  grislits > alexander 10.06.2013. 16.08

  S&M: Kāda tad ir atjaunotās Latvijas ideja? Izskatās, ka tā ideja, lai kas tā būtu bijusi, ir stipri izgāzusies.
  ______________

  Redz kur arī izpeld sovoku centra trubadūra būtība…

  +6
  0
  Atbildēt

  0

Ligiña Doniña 10.06.2013. 14.26

Izskatās, ka Seskam krēsls bija jāsaglabā par katru cenu. Un tam noteikti ir kādi daudz nopietnāki apsvērumi nekā saimniecisko lēmumu pieņemšana domē. Jo lēmumus var pieņemt bez jebkādām koalīcijām. Visticamāk LM faktors un Seska attiecības ar Zaharjinu noteica šādu izvēli. Tā teikt, iekšējās drošības jautājums….Gan jau s.di izpeldēs šā, vai tā.

+5
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu