Vēsturnieks Gatis Krūmiņš vadīs Vidzemes Augstskolu • IR.lv

Vēsturnieks Gatis Krūmiņš vadīs Vidzemes Augstskolu

38
Gatis Krūmiņš. Publicitātes foto

Jaunā rektora kandidatūra vēl jāapstiprina valdībā

Vidzemes Augstskolas (ViA) satversmes sapulcē trešdien atkārtoto rektora vēlēšanu otrajā kārtā ar 26 no 35 balsstiesīgo vēlētāju atbalstu par rektoru tika izvirzīts vēstures doktors, Latvijas Zinātnes padomes loceklis Gatis Krūmiņš. Viņa kandidatūru tuvākajā laikā izvērtēs Ministru kabinets un tikai akcepta gadījumā kandidāts kļūs par jauno ViA rektoru, pastāstīja ViA sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Atšķirībā no pārējiem diviem amata kandidātiem Krūmiņš iepriekš rīkotajās rektora vēlēšanās nepiedalījās. Viņš savu kandidatūru pieteica vien uz atkārtotajām rektora vēlēšanām. “Es ielēcu tādā kā braucošā vilcienā, bet tajā brīdī, kad izdzirdēju, ka Vidzemes Augstskolai vajag rektoru, man vajadzēja apmēram 20 sekundes, lai saprastu, ka šeit ir ko darīt, ka šeit ir labs potenciāls un es gribu šeit strādāt,” uzreiz pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas sarunā ar medijiem atzina lielāko vēlētāju atbalstu guvušais Krūmiņš, raksta LETA.

Viņš arī norādīja, ka ir patīkami pārsteigts par to, ka augstskola ir atbalstījusi viņa idejas. Kā savu primāro uzdevumu viņš ir izvirzījis – novērst problēmu, kad studenti vai akadēmiskais personāls nepietiekami iesaistās studiju vai zinātniskajā procesā, jo nesaredz tam mērķi.

“Kāpēc šogad koros ir tik daudz dziedātāju? Tāpēc, ka šogad ir Dziesmu svētki. Un tā arī visur citur – ir jāredz jēga,” viņš atzina, norādot, ka arī studentiem un akadēmiskajam personālam, lai tie kaut kur gribētu iesaistīties, ir jāsaprot, uz ko tiekties un kāpēc.

Kā savu galveno priekšrocību Krūmiņš medijiem atzina iepriekšējo pieredzi Latvijas Zinātnes padomē, iepazīstot ne tikai Latvijas akadēmisko, bet arī starptautisko akadēmisko un zinātnisko vidi, kas palīdz objektīvāk novērtēt Vidzemes Augstskolā notiekošo. Pēc viņa teiktā, Vidzemes Augstskola ir tipiska reģionālā augstskola, taču turpmāko gadu laikā tā attīstīsies zinātnes un akadēmisko iespēju jomā.

Kā pastāstīja Leimane, Krūmiņš līdz šim aktīvi darbojies zinātnē un augstākās izglītības politikas jomā. Viņš ir Latvijas Zinātnes padomes loceklis, vadījis Latvijas Jauno zinātnieku apvienību. Kā starptautiskas ekspertu grupas dalībnieks viņš vērtējis studiju programmas daudzās Latvijas augstskolās, piedalījies augstākās izglītības reformas koncepcijas izstrādē.

Uz rektora amatu bija trīs pretendenti. Bez Krūmiņa kandidēja arī ViA profesors, inženierzinātņu doktors Egils Ginters un ViA docents, politoloģijas zinātņu doktors Visvaldis Valtenbergs.

Šīs bija atkārtotās rektora amata kandidāta vēlēšanas. Aprīļa beigās četrās vēlēšanu kārtās ViA Satversmes sapulcē neizdevās izraudzīties piemērotāko pretendentu, tādēļ tika lemts par atkārtota konkursa izsludināšanu.

Līdzšinējā augstskolas rektore asociētā profesore, vēstures zinātņu doktore Vija Daukšte amatā ir kopš 2005.gada un pienākumus pildījusi divus termiņus. Saskaņā ar Augstskolas likumu un ViA Satversmi Daukšte vairs nevar kandidēt atkārtotai ievēlēšanai, un viņas pilnvaras beigsies šī gada 15.jūlijā.

Rektoru ievēl ViA Satversmes sapulce, kas ir augstskolas augstākā koleģiālā pārstāvības, vadības un lēmējinstitūcija. Satversmes sapulcē ir 24 akadēmiskā personāla pārstāvji, astoņi administratīvā personāla pārstāvji un astoņi studējošie.

 

Komentāri (38)

ilmisimo 05.06.2013. 13.35

Vēsturnieks Gatis Krūmiņš vadīs Vidzemes Augstskolu
________________ Un..

????

Jurgema/ paidera grāmatu būs jāzin no galvas?

+2
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu