Liepniekam bankai būs jāmaksā vairāk nekā 300 000 latu 9

Jurģis Liepnieks. Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Maksātnespējas reģistrā Liepnieka maksātnespēja nav reģistrēta

Bijušajam žurnāla “Playboy” galvenajam redaktoram un Andra Šķēles padomniekam Jurģim Liepniekam a/s “Reverta” būs jāatmaksā 321 500 latu – aprīlī spēkā ir stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums par parāda piedziņu, aģentūru LETA informēja apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš.

4.martā apgabaltiesa “Revertas” prasību apmierināja daļēji, jo kopumā prasītāja vēlējās piedzīt aptuveni 547 000 latu. Prasība tika noraidīta daļā par nokavējuma procentu piedziņu, tas ir, 222 540 latiem.

Tiesas sēdē “Revertas” pārstāvis Raimonds Ozols norādīja, ka aizdevuma līgums ar Liepnieku tika noslēgts 2010.gadā, tātad kredīts tika piešķirts bankas restrukturizācijas laikā. Aizdevuma apmērs sākotnēji bija aptuveni 400 000 eiro (apmēram 280 000 latu). Līgums tika noslēgts ar apmaksas termiņu līdz 2015.gadam. Tomēr Liepnieks nepildīja no līguma izrietošās saistības, tāpēc “Reverta” laika gaitā no tā atkāpās.

“Reverta” no Liepnieka vēlējās piedzīt aizdoto pamatsummu, visus blakus prasījumus, līgumsodus un nokavējuma procentus, kas kopā veido gandrīz 547 000 latu.

Nedz Liepnieks, nedz viņa pārstāvis uz tiesas sēdi nebija ieradies. Tiesa “Revertas” pārstāvim jautāja, vai atbildētājs ir izrādījis interesi par tiesvedību vai atmaksas iespējām, uz ko saņēma noraidošu atbildi.

Žurnāls “Ir” iepriekš vēstīja, ka Liepnieks drīzumā varētu pieteikt savu privāto maksātnespēju. Viņš norādījis, ka finanšu grūtībās nonācis, aizraujoties ar nekustamā īpašuma darījumiem. “Cilvēkiem piemīt dabiska tieksme sliekties savas nekompetences virzienā” un nodarboties ar lietām, kuras nesaprot, situāciju raksturojis Liepnieks, sevi nodēvējot par “tipisku latviešu idiotu”.

Liepnieks nav atklājis precīzu saistību lielumu un darījumus ar nekustamo īpašumu projektiem, kuri radījuši zaudējumus. Polittehnologs esot “mīnusos” “par vairākiem miljoniem” eiro, “lai gan varbūt sanāks arī lati”.

Liepnieks apstiprinājis, ka ir ņēmis kredītus, kuri pēc “Parex” sadalīšanas atrodas “slikto kredītu” portfelī, ko tagad apsaimnieko “Reverta”. Liepnieks atzinis, ka nodarbojies arī ar akciju tirdzniecību, taču tas neesot bijis finansiāli nozīmīgi.

Patlaban Maksātnespējas reģistrā Liepnieka maksātnespēja nav reģistrēta.

 

Komentāri (9)

garausiitis 07.05.2013. 15.21

Jā , laiki mainās… Cik vēl nesen Liepnieks priecājas par savu Porsche ko nopircis par darbošanos digitalizācijas shēmā…

+9
0
Atbildēt

0

dro 07.05.2013. 15.26

Cik sen vēl visus uzskatīja par idiotiem…

+7
0
Atbildēt

1

  Sanšains > dro 07.05.2013. 16.12

  Manuprāt, nekas daudz nav mainījies.

  Tam čalim pašapziņas tik daudz, ka pietiktu pat veselai mazas kultūrnācijas elitei.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

Gaisma; Enģelis 07.05.2013. 16.06

Un visi lamā bankas))

+2
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu