ASV izvēlas mierīgu stratēģiju Tuvo Austrumu miera procesa atdzīvināšanai 34

Džons Kerijs. Foto: AFP/LETA

 

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs pirmdien paziņojis, ka intensīvi koncentrējies uz mierīgu stratēģiju Tuvo Austrumu miera procesa atdzīvināšanai, un uzsvēra, ka neļaus sevi steidzināt, ziņo LETA/AFP.

Kerijs pauda pārliecību, ka būtu bezatbildīgi neizpētīt visas iespējas virzīties uz priekšu, mēģinot mazināt spriedzi un neuzticību Izraēlas un palestīniešu starpā.

“Es esmu intensīvi koncentrējies uz šo jautājumu un reģionu, jo Amerikas interesēm un reģionālajām interesēm ir patiesi svarīgi virzīt uz priekšu miera procesu,” pēc tikšanās ar Izraēlas prezidentu Šimonu Peresu, apliecināja Kerijs, kurš devies vizītē uz Izraēlu.

Kerijs tikās arī ar palestīniešu pašpārvaldes premjerministru Salamu Fajadu un vakarā viņam bija ieplānotas privātas vakariņas ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu.

Trešdien Kerijam un Netanjahu paredzēta darba tikšanās.

ASV valsts sekretārs žurnālistiem apliecināja, ka nelolo ilūzijas par to, cik smags būs šis ceļš pretī mieram Tuvajos Austrumos.

Tomēr Kerijs pauda pārliecību, ka šķēršļus iespējams pārvarēt, bet uzsvēra, ka nedarīs to kādu vadlīniju vai laika limitu iegrožots.

“Šo procesu nedrīkst sasteigt, pakļaut kaut kādam ārējam laika limitam vai mākslīgam procesam, jo tas ir pārāk svarīgs,” norādīja Kerijs, piebilstot, ka ķēries pie mierīgas stratēģijas, pie kuras plāno pieturēties arī turpmāk.

 

Komentāri (34)

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2013/04/09/asv-izvelas-mierigu-strategiju-tuvo-austrumu-miera-procesa-atdzivinasanai/ […]

0
0
Atbildēt

0

elojob 17.08.2021. 06.08

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: ir.lv/2013/04/09/asv-izvelas-mierigu-strategiju-tuvo-austrumu-miera-procesa-atdzivinasanai/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/2013/04/09/asv-izvelas-mierigu-strategiju-tuvo-austrumu-miera-procesa-atdzivinasanai/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu