Maijs tiks pasludināts par Imanta Ziedoņa piemiņas mēnesi 34

Imants Ziedonis. Foto: Lauris Nagliņš, LETA

 

Kultūras ministrija, godinot tautā iemīļotā dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa piemiņu, šā gada maiju pasludinās par dzejnieka mēnesi, tādējādi atzīmējot viņa 80.dzimšanas dienu. Ziedonis dzimšanas dienu būtu svinējis 3.maijā.

Dzejniekam veltītais mēnesis sāksies 1.maijā ar Ziedoņa jau iepriekš iedibināto tradīciju – ķiršu stādīšanu Tukuma Mālkalnā un vides objekta ar Ziedoņa dzejoli „Tukums” atklāšanu. Pasākuma rīkotāji ir Tukuma pašvaldība sadarbībā ar fondu „Viegli”, informē kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne. Kā zināms, ministre Žaneta Jaunzeme-Grende darbojas fondā “Viegli”.

Ieplānots arī, ka no 3. līdz 5.maijam Dailes teātrī notiks koncerts „Ziedonis. Lācis. Sievietes.”, ko rīko teātris sadarbībā ar „deBusul Music” un mūziķi Kārli Lāci, bet 3.maijā Latvijas Televīzijā būs skatāms raidījums „100 g kultūras. Nacionālie dārgumi: Imants Ziedonis”. 6.maijā Ojāra Vācieša muzejā tiks atklāta izstāde par O.Vācieti un I.Ziedoni, atspoguļojot abu dzejnieku ciešās literārās un draudzības saites.

Turpinot Ziedoņa mēneša pasākumus, no 8. līdz 9. maijam Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas Universitāti rīko starptautisku zinātnisku konferenci „Imants Ziedonis. Piederības meklējumi, brīvības treniņš.” Savukārt 15.maijā notiks koncerts „Imants un Ziedonis”. Tajā piedalīsies Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava un mūziķis Renārs Kaupers.

Pilnībā Ziedoņa mēneša programma būs zināma aprīļa vidū. Iecerēts, ka 25.maijā Pedvāles brīvdabas mākslas muzejā notiks arī „Ziedoņa Akmens” atklāšana un citi notikumi.

Dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa mantojuma saglabāšanai un aktualizēšanai tiks veidota arī darba grupa. Plānots, ka tajā būs pārstāvēti Kultūras ministrijas, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Latvijas Rakstnieku savienības, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes, Kultūras akadēmijas un fonda „Viegli” pārstāvji.

Darba grupas vadītāja būs kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, un to plānots izveidot līdz aprīlim. Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” ir nodibinājums, kas izveidots 2010.gada pavasarī, un dzejnieks tam uzticējis Murjāņu mājas kā radoša centra tālāku izveidi, kas tika iesākta vēl viņa dzīves laikā.

Imants Ziedonis bija viena no retajām Latvijas kultūras personībām, kura jau savas dzīves laikā tika iekļauta kultūras kanonā, tādējādi apliecinot I.Ziedoņa izcilo un paliekošo literāro devumu Latvijas kultūrai un latviešu tautai.

Dzejnieks mūžībā aizgāja šogad 27.februārī. Atvadīties no Ziedoņa Rīgas Domā ieradās tūkstošiem cilvēku.

 

Komentāri (34)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu