Zatlers: Valdība ir stabila, tai jānostrādā līdz 2014.gada vēlēšanām • IR.lv

Zatlers: Valdība ir stabila, tai jānostrādā līdz 2014.gada vēlēšanām

50
Valdis Zatlers. Foto: Emīls Desjatņikovs, F64

Reformu partija ir stingri apņēmusies būt valdībā un aizstāvēt solītās reformas

Pašreizējā valdība ir stabila, un mūsu ambīcijas paredz, lai pašreizējais Ministru kabinets nostrādā līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām 2014.gadā, sestdien Reformu partijas (RP) domes sēdē sacīja partijas līderis Valdis Zatlers.

Viņš norādīja, ka strīdi valdībā un koalīcijā ir saistīti ar reformām, kurus iecerējuši veikt Reformu partijas ministri. Taču ir jāņem vērā, ka reformu plāni ir skaidri noteikti Valda Dombrovska (Vienotība) valdības deklarācijā, vēsta LETA.

Zatlers uzsvēra, ka nevis kādām aizmuguriskām interesēm, bet vēlētājam ir jāizlemj tas, kas valdīs Latvijā.

Ja gribam izvērtēt valdības darbu, tad tas ir jādara pēc iespējas ātrāk, un jāsniedz atbilde, kādā laika posmā izpildvara novērsīs darbu kavēšanos, sacīja Zatlers.

Viņš skaidroja, ka jāizvērtē, kur valdībai veicas, kur neveicas un kur ir redzama kavēšanās. Tad ir jāpasaka, kādā veidā valdība plāno tuvākajā laikā novērst kavēšanos ar darbiem.

RP ir stingri apņēmusies būt valdībā un aizstāvēt solītās reformas, akcentēja Zatlers. Viņš gan norādīja, ka pēdējos balsojumos Saeimā parādās, ka lobisms, kas nāk no vienas nozares, var neļaut apstiprināt iecerētās reformas.

Valdības stabilitāte pēdējā laikā ir saļodzījusies vairāku iemeslu dēļ. Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK rosinājusi veikt ministru darba izvērtēšanu, kas varētu noslēgties ar krēslu pārbīdi valdībā. Netiek izslēgta iespēja, ka Reformu partija varētu zaudēt kādu no ministru amatiem.

Savukārt vairākos jautājumos Saeimā koalīcijas partneri pēdējā laikā ir balsojuši atšķirīgi. Tas bija novērojams arī 24.janvāra parlamenta balsojumā par pašvaldību deputātu statusu.

Sestdien notiek RP domes sēde, kurā partijas domnieki diskutēs par gatavošanos 2013.gada pašvaldību vēlēšanām.

 

Komentāri (50)

ievuliitis 26.01.2013. 17.11

“Ja gribam izvērtēt valdības darbu, tad tas ir jādara pēc iespējas ātrāk, un jāsniedz atbilde, kādā laika posmā izpildvara novērsīs darbu kavēšanos, sacīja Zatlers.”
Un tagad, lūdzu, susurs un dzeri, citi RP karsēji, studijā visus epitetus un vērtējumus, ko veltījāt citai koalīcijas partijai, kad tā pirms dažām dienām piedāvāja vērtēt valdības ministru darbu. Tieši tos pašus. :))

+12
-10
Atbildēt

25

  ievuliitis > ievuliitis 27.01.2013. 00.18

  Dzeri, to, kāda ir ZZS, kāda ir PLL, vēlētāji saprata 10. Saeimas laikā. Nebūtu Zatlers ar savu Rīkojumu Nr.2, ZZS un PLL nākamajās vēlēšanās būtu dabūjusi ne vairāk, ja pat ne mazāk, kā tie ir dabūjuši 11. Saeimas vēlēšanās. Tāpēc ar savu Rīkojumu Zatlers tikai atņēma balsis Vienotībai. Nekādi potenciālie ZZS vai PLL vēlētāji (tas, ka bijušie, neapstrīdu) par Zatleru nebalsoja.
  Tu, kā lielu valsts apdraudējumu sauci ZZS un SC faktisko koalīciju. Tur es tev piekrītu. Tad kāpēc tad pret vieniem (ZZS) ir skaidri novilktas sarkanās līnijas, bet pret otriem (SC) – kvēla vēlme vienoties koalīcijā? Vāja, noziedzīgi vāja izrādījusies Zatlera partijai atmiņa, pareizi atzīmēji “…atceramis to, kas atbilst tai ainai, kas pašam galvā.” Tiešam neatceries Zatlera vēlēšanu plakātu? Tur, starp citu, viņš sevi pretstatīja ne Lembergam, ne Šķēlem, ne Šleseram, bet Jānim Urbanovičam. Cik laika pagāja, kad viņš jau ar tankiem gribēja aizstāvēt vienošanos tieši ar Jāni Urbanoviču?
  Vai tev liberālis ir tas, kas šodien runā vienu, bet nākamajā dienā, ko pretēju?

  +5
  -7
  Atbildēt

  0

  Ojārs > ievuliitis 26.01.2013. 23.52

  sakarīga, liberāla, un rietumnieciska RP
  ————
  liberālis dzeris vēl vakar rakstīja, ka valstij jāiejaucās un jāmetas glābt Liepājas metalurgs. Tas ar no liberāļu repertuāra? Interesanti, kopš kura laika liberāļu lozungs ir iejaukties ekonomikā un traucēt brīvajam tirgum… :)

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 27.01.2013. 21.26

  Man atliek tikai apbrīnot tavu spēju reiz skaidri izteiktai domai pēc laika piešķirt pavisam citu nozīmi. Filigrāni.

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 27.01.2013. 20.32

  “No polittehnoloģiska viedokļa pretnostatīt sevi SC pirms vēlēšanām bija gudra un pareiza rīcība, kas palīdzēja iegūt vairāk punktu.”
  Vai skaidri meli ir gudrība? “Punkti”? Tā tu sauci naivo vēlētāju balsis, kas noticēja viņa cēlajiem nodomiem? Tu tak nenoliegsi, ka pirms ievēlēšanas stāstīt vēlētājiem “nē, es nekad, ne par ko” utt., bet pēc ievēlēšanas – “ejiet jūs bekot, ievēlējāt un stāviet pie ratiem, pieciešat”, tā ir vistīrākā vēlētāju krāpšana.
  Sakars ar profesiju? Acīmredzot, mums ir atšķirīgi priekšstati par pieļaujamo melu devu politikā. Tev tā ir pārāk izstiepta. Varbūt, dēļ profesijas? Par psihiatriem-pašnāvniekiem žurnālā “Rīgas Laiks” stāstīja kāds psihiatrijas spīdeklis, ko intervēja žurnāls. Ja vēlies, sameklēšu vārdu, uzvārdu, iedošu atsauci, vai garāku citātu.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 05.02.2013. 09.19

  betij – stāsts jau nav baļķa nešanā , stāsts ir metodēs kā NA cenšas iegūt vēl sev kādu ministru. Dzintara pēdējie šī rīta paziņojumi par ideoloģiskajām plaisām koalīcijā ir principā brīdinājums ,ka RP var tikt nomainīta ar ZZS , ja netiks piešķirti kādi ministru posteņi .

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 26.01.2013. 20.42

  Pareizi, Zane mērķi nedaudz atšķiras. Vieni grib sev atbrīvojušos krēslu dabūt (un to arī godīgi pasaka), citi attaisnot, kāpēc reformas nenotiek uz burvju nūjiņas mājienu. Bet vērtēt tak grib abi.

  +8
  -9
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 26.01.2013. 18.29

  Par Rīkojumu Nr.2 tauta Zatleram atmaksāja ar uzviju, atdodot viņa izveidotai partijai visvairāk balsu 11.Saeimas vēlēšanās. To uzticību viņš smagi piekrāpa jau pirmajā pēc ievēlēšanas mēnesī. Visa nākamā viņa un partijas darbība ir ar mīnus zīmi.

  +11
  -11
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 05.02.2013. 03.34

  Tieši tāpat, kā baļķi, ko sestdienas talkā nesa Ļeņins, kopā ar viņu nesa daži simti cilvēku (pēc viņu pašu atmiņām), tieši tāpat, ka jau nākamajā gadā pēc barikādēm, sāka veidoties dažādi noderīgi mīti par tiem notikumiem un noklusētas neērtas lietas, tieši tāpat arī Zatlera (vai partijas) plāniem veidot koalīciju ar SC, radīsies aizvien jauni un jauni attaisnojumi. Beigu beigās iznāks, ka uz to soli viņu pamudināja ļaunie vienotībnieki, vai – vēl trakāk – VL Parādnieks savu roku būs pielicis:))

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Elina > ievuliitis 05.02.2013. 02.07

  : Betijai – Manuprāt, ar to Zatleru tā viss gluži nav, kā tu uzskati. Jo toreiz, cik atceros, tas nebija ZRP lēmums IET koalīcijā ar SC, bet lēmums veidot, aicināt koalīcijā. Tas nav viens un tas pats. Turklāt turpmāko sarunu gaitā SC bija spiesta atklāt savu seju un tās sarkanumu – no pūlēm un darba, protams:)- ko ieraudzīja visi, arī tie, kas tam neticēja. Un teikums par tiem slavenajiem tankiem attiecās tieši uz lēmumu “vest sarunas” par koalīciju. Par tiem tankiem pats Zatlers vēlāk smējās kaut kādā citā TV raidījumā un sacīja, ka tas bijis domāts Āboltiņai. Jo par zatleriešu tās nakts lēmumu pārsteigti tiešām bija visi. (Iespējams, baidījās arī, jo viņiem kopā pietika balsu, tikai nebija premjera:) Un ne jau tāds bija paredzēts Zatlera “iestudējums”.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ievuliitis 27.01.2013. 21.21

  Nu un es par ko runāju?
  Pasludināt SC par savu pretinieku bija pareiza rīcība, bet, vēlāk uzstājīgi iet ar to koalīcijā bija politiska kļūda, jo tā bija vēlētāju uzmešana, izskatās, mēs te runājam par vienu un to pašu.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 26.01.2013. 20.03

  Skolā gāji, dzeri? Atceries, kas iznāk, kad saskaita skaitļus ar + un skaitļus ar – zīmēm? Rezultāts ir ar to zīmi, kuras summa skaitliski ir lielāka. Tad lūk, Zatlera partijas darbības rezultāts man ir negatīvs. Mīnusi stipri pārmāc plusus.

  +8
  -8
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 27.01.2013. 16.14

  betijacelmale. Progress? Dažreiz rodas sajūta, ka viņš vairs neatšķir rītu no vakara:)

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ievuliitis 27.01.2013. 11.14

  Tā jau arī bija viņa galvenā kļūda, bet, valdībā RP strādānormāli.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ievuliitis 27.01.2013. 20.13

  Skaidroju.
  No polittehnoloģiska viedokļa pretnostatīt sevi SC pirms vēlēšanām bija gudra un pareiza rīcība, kas palīdzēja iegūt vairāk punktu.
  Uzstājīga SC pozicionēšana par galveno partneri pēc vēlēšanām bija politiska kļūda.
  Kas te nav skaidrs, un kur te ir pretrunas manis teiktajā, vajadzētu jau iemācīties saskatīt nianses un detaļas, un arī kontekstu, kādā viss tas pateikts, ja priekš jums kaut kas ir par sarežģītu, tas nenozīmē, ka tas ir nepareizi.

  Tagad, var būt, tu man varētu tikpat saprotami(cerams, ka saprotami), izskaidrot, kāds visam tam sakars ar psihiatra profesiju un pašnāvībām?

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 27.01.2013. 16.43

  Patiešām apbrīnojami. Vai profesija uzliek tik milzīgu zīmogu? Nesen lasīju, ka starp psihiatriem ir 4 vai 5 reizes vairāk pašnāvnieku, kā starp parastiem cilvēkiem.
  Viena līdzība ar “praktizējošiem” politiķiem. Tie arī nekad – lielākā daļa Latvijas politiķu – nekad neatzīst savas kļūdas. Es, godīgi sakot, neatceros nevienu, kas būtu atzinis. Bet, neesmu pārliecināta, ka zinu visu. Tāpēc rakstu – “lielākā daļa”.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 27.01.2013. 16.09

  Dzeri, milzīgs progress – pagājušo reizi, kad tieši par šo Zatlera soli runājām, tu to nosauci par gudru rīcību, šodien jau par galveno kļūdu.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 05.02.2013. 12.13

  Laikam vēl nebiji kārtīgi pamodies, klusais, kad rakstīji šo komentāru :))
  Šeit runa bija par Zatlera tankiem, kuriem rodas aizvien jauni un jauni fantastiski attaisnojumi.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ievuliitis 26.01.2013. 22.21

  betija – tici vai netici, skolā gāju, bet, man ir cits viedoklis, es Zatleri un RP par Latvijas lielāko ļaunumu neuzskatu.
  Nebūs visumā sakarīga, liberāla, un rietumnieciska RP, būs daudz vairāk ZZS un vēl kas līdzīgs PLL, nedomā, ka viss RP elektorāts ies un nobalsos par V un NA, tad tik pieredzēsi to pašu, kas bija iepr. Saimā – ZZS un SC faktisko koalīciju un kopīgos balsojumus, vāja gan te daudziem tā atmiņa, pareizāk sakot “emocionāla” atmiņa, atceramis to, kas atbilst tai ainai, kas pašam galvā.
  Kaut, gaumes jau dažādas, “liberālis” jau te daudziem lamu vārds, īpaši tiem, kam vispār nav nekāda saprašana, ko tas vārds nozīmē.

  +7
  -6
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > ievuliitis 26.01.2013. 22.04

  dzeris49
  “par to, ka oligarhu ielikts, viņš, tomēr, tiem nekalpoja”

  Atceros, kad vecais Zatlers(likās krietns vīrs) publiski TV uzrunāja dēlu, nekādā ziņā nenominēt Godmani premjera amatā. Protams Gods Kalpot Oligarhiem stipri pārsvēra tēva lūgumu, veselo saprātu, valsts intereses.
  Labāk tomēr izaudzināt meitu – zagli, kā dēlu – mauku.

  +8
  -7
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 27.01.2013. 16.22

  Es aizgāju un sameklēju šo viedokļu apmaiņu:
  “betijacelmale Labi dzeri, nebija Zatlers iespaidots. Tad kā tu vērtē viņa rīcību pirms vēlēšanām pozicionējot sevi, kā SC pretinieku (sk. plakātu, ko šeit publicēja komentētājs 12:12), uzskaitot SC balsojumus 10. Saeimā kopā ar oligarhu partijām, saucot to par oligarhu partiju sabiedroto, un pēc vēlēšanām uzstājīgi cenšoties ar to dibināt koalīciju?
  -2 ATBILDĒT 16.janvāris 2013 14:55

  dzeris49 Kā gudru rīcību.”
  Pat ne divas nedēļas nav pagājušas un tāda viedokļu atšķirība. :))

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 27.01.2013. 16.33

  betijacelmale. Ja parakņātos arhīvā, tad atrastos vēl saldākas odziņas attiecībā uz SC, bet kā dzeris brēca par Grūzijas agresiju pret Krieviju, par tūkstošiem gruzīnu nogalinātajiem civīliedzīvotājiem:)

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ievuliitis 26.01.2013. 18.18

  Nu to tu paprasi Zatlerim, ko viņš ar to domājis, un kā viņš tehniski to grib izdarīt, es viņu slavēju par R2 un RP izveidošanu, kas ļāva atbrīvoties no diviem A, trešais arī nedaudz noplaka, un, par to, ka oligarhu ielikts, viņš, tomēr, tiem nekalpoja, bet, es esmu tālu no tā, lai atzītu par nekļūdīgu pilnīgi visu, ko viņš dara vai saka, tā ka par šo priekšlikumu varu pateikt to pašu, ko par analoģisku NA priekšlikumu.

  +9
  -7
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ievuliitis 26.01.2013. 19.48

  “Visa nākamā darbība ir ar mīnus zīmi” – tas būtu, tā ka, nedaudz pārspīlēts apgalvojums.
  Kaut kas ir ar mīnus, kaut kas ir arī ar plus zīmi.
  Parādi man partiju, kuru varētu vēŗtēt tikai ar plus zīmi un bez mīnusiem?

  +9
  -6
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 26.01.2013. 18.13

  Nebūšu slinka un pameklēšu:
  Dzeris par NA priekšlikumu: “NA iet TB pēdās arī šeit, biežākie valdības gāzēji bija TB.
  Manuprāt, kam tas ir izdevīgi, arī ir acīmredzami, noteikti ne valstij.”
  Nākamais atkal dzeris: ” Kādas tad viņiem ir tās “intereses”?
  Pataisīt Saeimu par cirku vai Puzes filiāli?”
  Susurs par to pašu NA priekšlikumu izvērtēt ministru darbību: “Vispār visas tās runas – “ministru darba izvērtēšana”, – ir miglas pūšana acīs cilvēkiem.
  Ministru un deputātu darbu izvērtē vēlētāji reizi četros gados. Un punkts.
  Tagad sāksies kaut kāds sviests…”
  Smieklīgi, nē? :))
  Tur tie vēl daudz līdzīga sarakstīja. Neesmu tik labi apguvusi “copy/paste” metodi, atvainojiet:)) Ja kāds nu, ļoti uzstājīgi palūgs, papildināšu pēc kāda laika:))

  +12
  -7
  Atbildēt

  0

  andris902 > ievuliitis 26.01.2013. 20.16

  …izskatās, ka kādam ir pagrūti saprast par ko runā Zatlers – par valdības darba izvērtēšanu, kas apstiprināta un pieņemta kā veicamo darbu kopums valdības deklarācijā, no atsevišķu indivīdu vēlmes ķidāt sev nesimpātiskus ministrus, lai mēģinātu ieņemt viņu vietu….

  +12
  -6
  Atbildēt

  0

Māris Bārzdainis 26.01.2013. 19.18

Kas tad būs “soģis”, kas objektīvi izvērtēs katra ministra darbu? Katra partija uzskata, ka viņu ministri ir tie labākie.
Domrovskim vajadzētu izvērtēt, kāpēc tiek kavētas reformas Ķīļa un Sprūdža ministrijās – tas gan tiesa.
Būtu jāizvērtē – kā tas var būt, ka viens nelietīgs, ambiciozs avantūrists Olšteins var terorizēt partiju, ar kuras palīdzību iekļuvis Saeimā un kontrolē SM un gorās TV ekrānos kā varonis.
PS
Nupatās manas pretenzijas pret Vienotību sāk uztvert arī daudzi V biedri.
Susura vārdos ieklausās, tiem ir spēks.
Susurs pirms valsts kontrolieres “inaugurācijas” pateica, ka frizūrai jābūt “karē” un tā uzreiz tika izpildīta.
Bet ja nu es pateiktu, ka jānogriež uz nullīti, tad mums valstī būtu plikpauraina kontroliere.

+8
-6
Atbildēt

2

Sandris Maziks 26.01.2013. 19.36

susurs
Vai nevari Zatleram un bandai paģērēt nedaudz godaprāta?

+7
-7
Atbildēt

1

  Kalvis > Sandris Maziks 26.01.2013. 22.19

  Viņš jau to būs jau atdevis un Zatlers sen iztērējis. Tāpēc nekādi nevar saprast, ka RP jau sen marginalizējusies. Un tāpec citi, tapat kā pārejos margināļus (Daugavas racējus u.c.)vairs neņem par pilnu.

  +7
  -6
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu