Prokuratūra: Poikāns VID datubāzi netika uzlauzis • IR.lv

Prokuratūra: Poikāns VID datubāzi netika uzlauzis 22

Ilmārs Poikāns jeb Neo. Foto: Jānis Salnis, F64

Neo darbībās prokuratūra nesaskata noziedzīga nodarījuma pazīmes

Prokuratūra izbeigusi kriminālprocesu daļā pret Latvijas Universitātes pētnieku Ilmāru Poikānu jeb Neo, atzīstot, ka viņš 2010.gadā nav uzlauzis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas datubāzi, vēsta LETA.

Prokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga teica, ka “Poikāna rīcībā iztrūkst viena no Krimināllikuma (KL) 241.panta 3.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva obligātajām pazīmēm, un tieši – objektīvā puse – patvaļīga piekļūšana automatizētai datu apstrādes sistēmai vai tās daļai nav saistīta ar datu apstrādes sistēmas aizsardzības līdzekļu pārvarēšanu”. Līdz ar ko Poikāna darbībās nav saskatāmas KL 241.panta 3.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmes.

Šo lēmumu prokuratūra pieņēmusi 20.augustā.

Kā ziņo portāls “Delfi.lv”, Poikāns tomēr joprojām tiek turēts aizdomās par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem un par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, komercnoslēpumu saturošu ziņu neatļautu iegūšanu un izpaušanu un finanšu instrumentu tirgus iekšējās informācijas neatļautu izpaušanu.

Jau ziņots, ka 2010.gada maija sākumā saistībā ar vērienīgo datu noplūdi no VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas ierosinātajā kriminālprocesā tika veiktas vairākas izmeklēšanas darbības, aizturēts Poikāns, kurš vēlāk atzina, ka ir mītiskais Neo – persona, kura datus no VID sistēmas ieguvusi un daļu no tiem publiskojusi. Tāpat sāktā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā tika veikta kratīšana toreizējās Latvijas Televīzijas žurnālistes Ilzes Naglas dzīvesvietā, kura vēlāk tika atzīta par liecinieci.

Neilgi pēc Neo aizturēšanas toreizējais Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins atzina, ka “policijai nav daļas gar Neo. Mūs interesē, kurš ir dabūjis tos datus ārā no VID [Valsts Ieņēmumu dienesta] sistēmas”.

 

Komentāri (22)

Ligiña Doniña 06.09.2012. 16.24

Pēc ilgām pārdomām tomēr nācās secināt, ka Zeme ir apaļa. Jūsu Prokuratūra.

+12
-2
Atbildēt

0

Kristīne 06.09.2012. 16.37

Varbūt būtu jēga nedaudz izglītot tos ļautiņus, kas šo lietu ierosināja, lai nākamreiz velti netērē valsts līdzekļus…

+10
0
Atbildēt

1

  piziks > Kristīne 06.09.2012. 16.44

  Daži — gan politiskais, gan profesionālais — uzrēķini Lindai Mūrniecei un Vienotibai: par politisko riebšanu. Un, protams, zaudējumu atlīdzināšana Poikānam un Naglai. Plus vēl atsevišķa lieta = par Naglas kratīšanu un aizturēšanu + arī zaudējumu atlīdzība un morālā kompensācija.

  + gaidīsim turpinājumus.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

disassociative 06.09.2012. 16.25

Pozitīvs secinājums. Gaidīsim, kas būs tālāk.

+8
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu