Tīģerēns Klifs Grants nākamnedēļ pārceļas uz Franciju • IR.lv

Tīģerēns Klifs Grants nākamnedēļ pārceļas uz Franciju

22
Klifs Grants Rīgas zoodārzā. Publicitātes foto

Rīgas zoodārza tīģeris pēc veselības uzlabošanās varētu turpināt apdraudētās sugas izdzīvošanu siltākā klimatā

Pagājušajā gadā Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzimušais Amūras tīģeris Klifs Grants, kurš sava aizkustinošā dzīvesstāsta dēļ šogad kļuva par populārāko dzīvnieku Rīgas Zooloģiskajā dārzā, nākamnedēļ dosies uz savām jaunajām mājām – Bezansonas zoodārzu Francijā. Apmeklētāji Klifu Grantu Rīgas Zooloģiskajā dārzā varēs apmeklēt līdz pirmdienai, 26.novembrim, aģentūru LETA informēja Zooloģiskā dārza informācijas dienestā.

Jau ziņots, ka Amūras tīģerēns nelaimīgas sagadīšanās dēļ trešajā dzīves dienā nokļuva dzīvnieku kopēju un veterinārārstu aprūpē. Klifs pārdzīvoja vairākas veselības stāvokļa krīzes. Pateicoties pašaizliedzīgām darbinieku rūpēm un pūlēm, tīģerēns tagad jau ir krietni paaudzies un izveidojies par dzīvespriecīgu, harmonisku un spēcīgu pusaugu tīģeri.

Patlaban pēc Amūras tīģera vairošanas Eiropas programmas koordinatoru ieteikumu saņemšanas zooloģiskā dārza darbinieki ar lepnumu gatavo Klifu Grantu ceļojumam uz Bezansonas zoodārzu Francijā.

Pirmo reizi par Rīgā dzimušā tīģerēna likteni zooloģiskā dārza apmeklētāji uzzināja 2011.gada 14.decembrī. Pateicoties zoodārza drauga “Lattelecom” atbalstam, Klifa Granta gaitas bija vērojamas arī interneta tiešraidē.

Amūras tīģeris ir iekļauts Pasaules Sarkanajā grāmatā kā apdraudēta suga. Tās saglabāšanai ir izveidota apdraudēto sugu vairošanas Eiropas programma (EEP), kurā piedalās arī Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Rīgas Zooloģiskā dārza tīģeri ir vieni no vērtīgākajiem Amūras tīģeriem Eiropas nebrīves populācijā. Pēc apdraudēto sugu Eiropas programmas EEP ģenētiskā ranga vērtējuma, tie ierindojas pirmajā desmitniekā. Rudenī saņemot programmas koordinatoru rekomendāciju par Klifa Granta nosūtīšanu uz Bezansonas zoodārzu Francijā, zooloģiskā dārza darbinieki priecājās. Tātad pūles nebija veltas, jo Klifam Grantam tiek dota iespēja turpināt savu dzimtu.

Tīģerēna Klifa Granta mammai Katrīnai, kura šā gada pavasarī zaudēja savu draugu tīģeri Vasju, nākamajā gadā paredzēts atvest jaunu tīģertēvu, lai turpinātu šo apdraudēto dzīvnieku dzimtu.

Jau ziņots, ka pēc desmit gadus ilgas gaidīšanas 2011.gada 30.jūlijā Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzima Amūras tīģeris Klifs Grants. Tīģerēns ir Zooloģiskajā dārzā mītošo Amūras tīģeru Vasjas un Katrīnas mazulis.

Patlaban Rīgas Zooloģiskajā dārzā mitinās trīs Amūras tīģeri – 1997.gadā Rīgā dzimusī tīģeriene Astra, 2007.gadā Maskavas zooloģiskajā dārzā dzimusī Katrīna un 2011.gada 30.jūlijā Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzimušais Klifs Grants.

 

Komentāri (22)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu