Fiktīvs ZZS ziedotājs atklāj, ka nav zinājis par nelikumību 10

Ir redakcija

Jaunietis pārskaitījis naudu ZZS, jo to lūdzis patēvs, kurš “bieži vien” tiekoties ar Lembergu

Pētot partiju ziedotāju sarakstus, LU studenti un Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs atklāja kādu 18 gadus vecu jaunieti Kārli Rubīnu, kurš pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām fiktīvi ziedojis ZZS ievērojamu naudas summu.

Kaut arī likums aizliedz ziedošanas starpniecību, kā arī neļauj ziedot no aizņēmumiem vai dāvinājumiem, jaunais cilvēks vaļsirdīgi atklāj, ka naudu iedevis un veikt ziedojumu lūdzis viņa patēvs Ričards Zakss, a/s Super FM līdzīpašnieks. KNAB jau atzinis šo ziedojumu par nelikumīgu un licis partijai to atmaksāt. 

Šajā pat laikā ZZS saņēmis ziedojumus no Zaksa un vēl trijiem Super FM valdes locekļiem, kuri sīkāk par to nevēlējās runāt, tā atstājot neatbildētu jautājumu, vai šie ziedojumi nav tādi pat slēpti organizētas starpniecības gadījumi kā Kārļa Rubīna ziedojums.

Komentāri (10)

ieva_sture 14.09.2011. 08.31

Aplausi studentiem, lielisks darbs!

+14
0
Atbildēt

0

austrisv 14.09.2011. 07.43

Varbūt , tiekoties ar Lembergu, tas patēvs arī saņēma šo ziedojumam domāto naudu, lai padēls var iemaksāt ZZS kontā un smagos noziegumos apsūdzētais varētu šeptēties pa SM, VM, Iz M un LM valdēm un padomēm? Interesanti, kur Lembergs iekārtos savus vecos VN un citus savu uzņēmumu resnīšus, ja viņa kabatas partija vairs netiktu valdībā?

Cik tur bija to liekēžu Lemberga mazajā sarakstiņā? Cik atceros, tad kādas 36 pērkamās dvēseles.

+7
0
Atbildēt

1

  Aivars Krauklis > austrisv 14.09.2011. 12.32

  Pozīcijas „mazajā sarakstiņā” nenozīmē dvēselīšu skaitu. Iespējami arī kolektīvi maksājumi, ko reģistrē vienā kopīgā ailē. Tad vēl grūtāk nojaust, pa kādiem ceļiem naudiņa aizklīst līdz reklāmu kampaņām.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Janka, Janic 14.09.2011. 06.31

ja paaris gadu laikaa vareeja 7 000 000 izmest stipendijaas peerkamajiem deputaatieem , tad kaapeec mazliet neziedot arii savai kabataspartijai… taadus meeslus jaamet aiz resteem!

+5
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu