Infografika: Katrās vēlēšanās Latvijai citādāka krāsa • IR.lv

Infografika: Katrās vēlēšanās Latvijai citādāka krāsa

19
Ritvars Eglājs

Līdera krekliņu katrās vēlēšanās uzvelk cits politiskais spēks, kas savācis visvairāk balsu

Kartēs attēlots, kura partija kurā teritoriālajā vienībā (pagasti, pilsētas, Rīgas rajoni) bijusi 1.vietā pēc gūto balsu skaita attiecīgajās Saeimas vēlēšanās.

Teritoriālās vienības, kur nav bijis neviena vēlēšanu iecirkņa, iekrāsotas pēc vēlēšanu iznākuma iecirknī, kas visvairāk uz tām attiecas, piemēram, Jaunjelgavas pagasts – pēc Jaunjelgavas pilsētas iecirkņa.

Liekams vērā, ka teritoriālo vienību platība neatbilst vēlētāju skaitam. Piemēram, Rīga ir aptuveni tikpat liela kā Beverīnas novads, bet tajā balso ~200 reižu vairāk vēlētāju.

Tāpēc partijas, kas vairāk atbalstītas augsta apdzīvotības blīvuma vienībās, kartēs aizņem mazāku laukumu nekā tās, kas vairāk atbalstītas zema apdzīvotības blīvuma vienībās.

Tāpat partijas ar vidēju atbalstu plašā teritorijā kartēs parādās mazāk nekā tās, kam atbalsts izteikti koncentrēts atsevišķās vienībās, jo partija attēlota tikai tur, kur bijusi 1.vietā pēc gūto balsu skaita.

Infografika papildināta ar 1993., 1995. un 1998.gada datiem.

Komentāri (19)

Vaira Tempele 13.10.2011. 15.03

Sarkanais meeris pleshas no Riigaas aaraa uz pieriigas guljamrajoniem.

+10
-2
Atbildēt

1

  Kristine > Vaira Tempele 31.10.2011. 17.33

  Precīzi… Interesanti, ka Rīgas un Pierīgas SC eletorāts ir stabilāks un ar lielāku tendenci vairoties, kā Latgalē.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Inese Birzniece 13.11.2011. 18.07

Ļoti labas kartes. Nav Latvijā partijas, kuru pēc pāris termiņiem neizmestu miskastē. Aizvien ceram uz nākamo jaundibināto partiju; par kuru nobalsojot pēc neilga laika kārtējo reizi gribas spļaut spogulī.
Okupācijas gadi radījuši sovet šlaku – ierāvējus, rausējus visos līmeņos; redzamākie visiem zināmi; šī sērga skārusi pat sīkākos gariņus pagastā.
Kā tikt no šīs sērgas vaļā?
Manuprāt jāsāk no apakšas – pagasta vadībai jābūt vēlētai institūcijai (novadu reforma ir pilnīgs un galīgs “sviests!”); ievēlot vietējo “Jāni” ir skaidrība, ko šamais var un ko no viņa prasīt. Patlaban – še jums pagastvecis, cieniet un godājiet.
Te arī rodas vienaldzība saeimas vēlēšanās – vai vispār iet balsot, jo jēgas nekādas; tāpat vien jāpaļaujas tik uz sevi, vienalga, ko ievēlēs, sliktāk būt vairs nevar.

+1
0
Atbildēt

0

Ligita Timma 17.10.2011. 22.59

Ārprāts cik daudz paši gudrākie šeit … jā ir karte , jā parādīts kuros reģionos kuras partijas ir populāras , kas par to?

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu