WIPO: Laikraksti izzudīs līdz 2040.gadam 21

Vai pēc gadiem 40 avīžu nebūs, tikai internets? Foto: AFP/LETA

Problēma, kā redaktori atradīs naudu, lai samaksātu darbiniekiem

Līdz 2040.gadam avīzes to pašreizējā formātā būs izzudušas un tiks aizstātas ar digitālajām versijām, paziņoja Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) ģenerāldirektors Frānsiss Garijs.

Laikrakstam “La Tribune de Geneve” Garijs paziņoja, ka pēc vairākiem gadiem drukātie laikraksti vairs nepastāvēs tādā veidolā, kādā tos redzam šodien, vēsta LETA/AFP.

“Tā ir evolūcija. Tas nav ne labi, ne slikti. Ir pētījumi, kuros pierādīts, ka tie izzudīs līdz 2040.gadam. ASV tādu vairs nebūs jau 2017.gadā,” viņš atklāja.

Garijs norādīja, ka ASV jau tagad laikraksti biežāk tiek pārdoti digitālajā, nevis drukātajā versijā, un pilsētās ir arvien mazāk grāmatu veikalu.

Galvenā problēma šajā situācijā ir atalgojumu sistēma, uzskata Garijs. “Kā gan redaktori atradīs naudu, lai maksātu tiem, kuri veido šos rakstus?” jautāja Garijs.

“Autortiesību sistēma ir jāaizsargā kā mehānisms, lai šos cilvēkus varētu atalgot,” viņš uzsvēra.

 

Komentāri (21)

rasma_purvina 03.10.2011. 18.28

Latvijā nemaz nebija jāgaida līdz 2011. gadam. Laikraksti jau faktiski ir izzuduši, jo palikušas tikai dažu interešu grupiņu un uzņēmēju lapeles bez nopietnas un loģiski pamatojamas ideoloģiskās nostājas. Bet interneta portāliem, kas lielākoties pārpublicē tikai pārstrādātas preses relīzes, par to nevajadzētu priecāties. Domāju, ka cilvēki pamazām pāries uz ārzemju presi. Varbūt lasīs kādus blogus, grūti spriest…

+2
0
Atbildēt

2

  Ainārs > rasma_purvina 03.10.2011. 19.20

  Uz arzemju presi? Latvija? Kada valoda interesanti? Loti saubos, ka videjais latvietis vai krievs ir spejigs normali lasit anglu, vacu, francu vai spanu valoda. Varetu lasit krieviski, tacu cik verta ir Putina kontroleta prese?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  juris > rasma_purvina 03.10.2011. 19.42

  laurazan, vidējais latvietis vai krievs nelasa presi, bet skatās tv 🙂

  +1
  0
  Atbildēt

  0

re_marx 03.10.2011. 18.08

Pag pag, autortiesībām nav jānodrošina ienākumu avots. Ja es uzrakstu dzejas krājumu, kuru pat mans kaķis negribēs klausīties, man par to nekāds atalgojums nepienākas. Tāpat ar autortiesībām neaizsargā faktus, tikai izpausmes formas. Ziņas pārsvarā ir jautājums par to, kas ir noticis.

Jebkurā gadījumā, šis raksts neapskata jautājumu, kāpēc nav naudas, ar ko maksāt.

+3
-1
Atbildēt

0

mariam 04.10.2011. 08.20

Jā, saprotams, ka tā ir revolūcija, nopietnas pārmaiņas. Taču problēmai par satura kvalitāti un par atalgojumu pagaidām nešķiet tik vienkārši atrisināma. Ja pirms 3-8 gadiem valdīja tāda kā sajūsma par t.s. radošo škiru, tās nākotni utt – nu vairs tik spīdoši nešķiet. Jā, protams ir tādi, kas pelna milzu naudas – tā elite, kas datu apstrādē, lielo sociālo tīklu biznesos utt iesaistīti – tādos kā Google, Facebook, YouTube utt, bet t.s. vidušslānis – to ienākumi drīzāk krītas un varenu perspektīvi nesola.

Labs raksts par tēmu – http://entertainment.salon.com/2011/10/01/creative_class_is_a_lie/singleton/

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu