Radars pasaulē • IR.lv

Radars pasaulē

3
Ar kodolenerģijas simbolu apzīmētas salmu ķīpas tagad papildina Šveices saullēkta ainavas līdzās Lozannas—Ženēvas šosejai. Šveices parlaments nesen sācis izskatīt valdības ierosinājumu pakāpeniski — līdz 2034.gadam — slēgt valsts atomelektrostacijas. Galīgais lēmums gan varētu tikt pieņemts tikai pēc vairākiem mēnešiem.

Nedēļas notikumi pasaulē

Pēc Austrijas lēmuma atbrīvot aizturēto Krievijas pilsoni Mihailu Golovatovu, kurš tiek turēts aizdomās par līdzdalību 1991.gada 13.janvāra notikumos pie Viļņas televīzijas torņa, kuros specvienība Alfa nogalināja 14 cilvēkus, Lietuva pirmdien atsauca savu vēstnieku Vīnē. Latvija iesniegusi Austrijai notu par Golovatova atbrīvošanu, bet trīs Baltijas ārlietu ministri nosūtījuši kopēju vēstuli Eiropas Savienības ES tiesiskuma, pamattiesību un pilsonības komisārei Vivianai Redingai, kurā pauž bažas par Austrijas tiesībsargājošo institūciju lēmumu.

Londonas policijas vadītājs sers Pols Stīvensons svētdien atkāpās no amata saistībā ar mobilo tālruņu izspiegošanas skandālu, kurā iesaistīts mediju magnāta Rūperta Mērdoka koncerna News Corp. tabloīds News of the World. Stīvensons kritizēts par to, ka pieņēmis par konsultantu bijušo avīzes redaktora vietnieku. Aizpagājušonedēļ Lielbritānijā izraisījās skandāls par to, ka izdevuma pārstāvji neatļauti piekļuvuši noslepkavotas pusaudzes balss pastam un arī karadarbībā Irākā un Afganistānā kritušo karavīru tuvinieku mobilo telefonu īsziņām.

Itālijas parlaments apstiprinājis budžeta izdevumu samazināšanas plānu, kura mērķis ir līdz 2014.gadam samazināt budžeta deficītu un nomierināt satrauktos finanšu tirgus. Pakļaujoties investoru spiedienam, valsts četru gadu taupības programmas apmērs palielināts no 40 līdz 47 miljardiem eiro. Itālijas tautsaimniecība ir īpaši apdraudēta: tai ir viens no lielākajiem valsts parādiem pasaulē – gandrīz 120% no IKP – un viens no zemākajiem ekonomikas izaugsmes rādītājiem Eiropā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu