Siltumtrases avārijā Salaspilī bez siltuma Botāniskais dārzs 22

Ugunskurs Nacionālā botāniskā dārza siltumnīcā. Foto: Edgars Koroņevskis, LETA

Siltums iedzīvotāju dzīvokļos parādījās tikai sestdienas rītā

Piektdien ap pusdienlaiku Salaspilī notikusi maģistrālās siltumtrases avārija, un siltuma padeve tika atjaunota tikai agri no rīta sestdien, vēsta aģentūra BNS.

Bez siltuma palika lielākā daļa Salaspils. Iedzīvotāji pastāstīja, ka siltums dzīvokļos parādījies ap pulksten septiņiem no rīta.

Avārijas dēļ SIA "Salaspils siltums" siltumapgādes tīklos, tika pārtraukta siltuma padeve ari Nacionālā botāniskā dārza oranžēriju siltumnīcām Salaspilī, vēsta aģentūra LETA.

"Nacionālā botāniskā dārza" direktors Andrejs Svilāns, vēstīja, ka siltumnīcās tika kurināti ugunskuri, lai novērstu temperatūras pazemināšanos zem kritiskās. Šāda situācija varētu apdraudēt augu kolekciju izdzīvošanu.

Svilāns informēja, ka botāniskajam dārzam ir malka, ko kurināt. Svarīgi esot saglabāt vismaz plus 5 grādu temperatūru, lai nepieļautu augu bojāeju.

Saskaņā ar uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" datiem zemākā gaisa temperatūra sestdien naktī un no rīta bijusi Apes novadā, kur Virešos reģistrēti -29,4 grādi, vēsta aģentūra BNS. Arī citviet valsts galējos ziemeļaustrumu un austrumu novados fiksēti -25..-29 grādi.

Savukārt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Alūksnē, Rūjienā un Zosēnos, kur termometra stabiņš noslīdēja līdz -25 grādiem. Valkā, kur novērojumus veic Igaunijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūts, fiksēti -27,7 grādi.

Igaunijas dienvidaustrumos sestdienas rītā reģistrēts -31 grāds, Baltkrievijas galējos ziemeļaustrumos bija -34 grādi, bet Latvijai tuvējos Krievijas apgabalos sals sasniedza -35 grādu atzīmi, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

 

Komentāri (22)

escorte Laval 20.05.2022. 02.56

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2011/02/19/siltumtrases-avarija-bez-siltuma-salaspils-botaniskais-darzs/ […]

0
0
Atbildēt

0

a.educationwatches.com 15.05.2022. 23.12

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2011/02/19/siltumtrases-avarija-bez-siltuma-salaspils-botaniskais-darzs/ […]

0
0
Atbildēt

0

Miķītis, Džeikobs ॐ 20.02.2011. 15.22

Viss ir labs kas labi beidzies, bet… gan IR, gan ari citi zinju portaali raksta par NBD augu likteni, bet -20C salstosho salaspilieshi palikushi nepiemineti?:)

+1
-1
Atbildēt

1

  austrisv > Miķītis, Džeikobs ॐ 20.02.2011. 17.12

  Augi nevar parūpēties par sevi, kā to var izdarīt cilvēki. Pie tam siltumnīcām ir tikai stiklis, bet ļaudis vismaz sēž blokhauzēs un var pakurināt gāzes plītis, jo tādas gan jau mājās ir!

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu