Bārzdiņš piekāpjas, atliek traumpunktu reformu 65

Lita Krone, LETA
Indra Sprance

Traumpunktu darbība mazajās pilsētās līdz 1.maijam nemainīsies

Lai arī sākotnēji izmaiņas traumpunktu finansējumā un līdz ar to arī darbībā bija plānotas no šā gada sākuma, veselības ministrs Juris Bārzdiņš (ZZS, Liepājas partija) nolēmis saglabāt esošo kārtību līdz 1.maijam.

Kā vēsta ziņu aģentūras LETA un BNS, par to Bārzdiņš paziņojis pēc trešdien notikušās tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, kurš jau iepriekš asi kritizēja ieceri mazajiem traumpunktiem ļaut strādāt tikai pa naktīm un brīvdienās, kā arī plānus Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā vairs nesniegt neatliekamo palīdzību traumu gadījumos.

Bārzdiņš pēc tikšanās uzsvēris, ka reformas veselības aprūpes sistēmā tiks veiktas, taču, izmantojot “plašāku komunikāciju un ņemot vērā lokālos apstākļus”.

Portāls Ir.lv jau vēstīja, ka valdība gada nogalē pieņēma virkni lēmumu par izmaiņām veselības aprūpes iestāžu finansējumā, tajā skaitā grozījumus, kas paredzēja traumpunktus iedalīt divās kategorijās – tādos, kas gada laikā aprūpē virs 3500 pacientiem, un tajos, kas gada laikā apkalpo līdz 3499 pacientiem. Tie, kas apkalpo mazāk nekā 3500 pacientus, turpmāk saņems arī mazāku finansējumu, kas ļautu nodrošināt traumpuntku darbību darbadienās vien naktsstundās, bet brīvdienās – cauru diennakti. Pret šādu valdības lēmumu asi iestājās nelielo slimnīcu vadītāji, norādot, ka laukos iedzīvotāji var tikt atstāti bez medicīniskās palīdzības.

Komentāri (65)

Dina Repša 05.01.2011. 15.21

Visā ļembastā zudis svarīgākais: ārRīga un cilvēki tur. Ja likvidē skolas, slimnīcas, dzelzceļu, autobusu maršrutus, pasta nodaļas, neremontējam ceļus, faktiski tas nozīmē Latvijas lauku novadu… Ko? Valsts attīstība beidzas Rīgā. Kam paliek lauki? Kas tur notiks?
Manuprāt, jautājums ir svarīgāks par nelietderigi tērēto budžetu un Valda vizīti Krievijā. Budžets sap…īpēts 20 gados, bet ko TIE, kas sevi dēvē par politiķiem uzskata par valsts attīstību? Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Jelgavas attīstību? Nevis Mežāres, Lēdurgas, Seces vai Dundagas iespējas?
Ja mums lielākoties pie varas ir nicinātās Padomju skolas absolventi, kas sekos, paaudzēm mainoties?

+6
0
Atbildēt

0

mary75 05.01.2011. 13.54

Kāda ticība var būt visām reformām, ja vienu dienu saka, ka viss ir pārdomāts un izsvērts, bet, ottrā dienā – ka nemaz nav skaidrs, vai vispār vajag to darīt, katrā ziņā, tagad vēl nevajag, un tad vēl domāsim.
Kāda garantija, ka ar visu pārējo nav tāpat?
Ēlertei, Āboltiņai un Zaķim Zatlerim jāatvainojas, un jāpasaka, ka personas ar šauru redzesloku ir viņi, nevis Zatlers.
http://www.delfi.lv/news/comment/comment/ugis-gruntmanis-kas-notiek-latvijas-medicinas-aprupe.d?id=36076144 – profesionāļa viedoklis, un “no malas”, kaut brīžam diskutabls.
Katrā ziņā, tas, ka Latvija pilnīgi visos rādītājos med. palīdzības ziņā pēdējā, bet, birokrātu skaita ziņā uz att. iedz. skaitu pirmā,izraisa pārdomas, kādu valsti mēs te uzcēlam un kādas šai valstī prioritātres.

+8
-3
Atbildēt

2

  mary75 > mary75 05.01.2011. 19.43

  Un to sauc par reformām?
  Reformas būtu, ja sākumā izrēķinātu, kur un cik var griezt, lai tas nepadara šituāciju ļaunāku, un tad grieztu, nevis otrādi – paņemtu no gaisa 12 miļj., un tad domātu, kur un kā lai tos savāc, īsti nizsverot, kādas būs sekas.
  Ja būtu tik pārliecināti – nebūtu atcēluši.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  andrisskrastins > mary75 05.01.2011. 17.14

  Dzeri, nelasi to ko tu vēlies lasīt. Zatlers atbalsta reformas, taču neatbalsta izvēlēto starta laiku. Agri vai vēlu traumpunkti tiks likvidēti. Izrādās, pašas slimnīcas nespēj tikt skaidrībā ar reāli apkalpoto slimnieku statistiku – un ja šāda problēma pastāv, pasaki, kādus reālus lēmumus var pieņemt?!

  Zatlers ir jaukais onka dakterītis no vecās sistēmas, kas ņēma kukuļus, bet darīja savu darbu labi. Mums tas vairāk neder.

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

www.vecamate.lv 05.01.2011. 22.21

Ar ģimenes ārstiem arī jautri.Atgādina dispičerdienestu, kuram vienmēr aizņemts telefons 🙂 Ok,kādreiz bērni aizstaigā pēc kāda papīra,bet principā gadiem nezinu kā daktere izskatās :)Viņa savkārt,noteikti priecīga par to pašu manā virzienā- “aprūpējamais ” netraucē saņemt vienības naudiņas:) Vienreiz kautko vajadzēja, reģistratūrā pateica- nākošnedēļ uz beigām varot tik..:)Nu,paldies,..ierasti turpinam lietot privātos sakarus-viss rīt un uzreiz.Ko dara,jācer,mazskaitlīgie bez paziņām eskulapu aprindās, tiešām nezinu.Un ar ko parasts tereapits sliktāks par ģimenes ārstu,kurš reti kuru ģimeni kopskaitā aplūkojis- tāpat nesaprotu 🙂

+4
0
Atbildēt

1

  mary75 > www.vecamate.lv 06.01.2011. 09.07

  Nav mums nekādi ģimenes ārsti,90% gadījumu tie paši iecirkņa terapeiti – dispečeri vien palikuši.
  Un labi, ka tā, ja tie būtu sākuši ārstēt arī bērnus un to, ko viņi nezina, būtu daudz ļaunāk, jo tie ģimenes ārstu kursi bija tīra formalitāte, galvenais bija samaksāt attiecīgo naudu.
  Bet vispār, principā, padomju med. organizācijas sistēma bija viena no labākajām, to vajadzēja pilnveidot, racionalizēt un pārveidot, nevis nograut.
  Latvijā nabadzības dēļ nekāda apdrošinašanas sistēma vai maksas medicīna reāli nav iespējama, kaut, no otras puses, bezmaksas medicīna arī sen nav.
  Bet, kāpēc igauņi varēja ieviest praktiski bezmaksas medicīnu, vienkārsi novirzot 13% no soc. nodokļa kā iezīmētu naudu šai sfērai, bet mēs virzamies pilnīgi pretējā virzienā, kas tad mums te tik milzīgi atšķirīgs, izņemot valdību un saeimas kvalitāti un attieksmi?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu