Policija: Čigānes un Kārkliņas aģitācijā pārkāpumu nav 199

Rīgas Centrāltirgus. Autors: Edijs Pālēns, LETA

“Linstow” un “Centrāltirgus” ir pārliecināts, ka kandidātes aģitējušas neatļauti

Ceturtdien divām partiju apvienības “Vienotība” Saeimas deputātu amata kandidātēm Rasmai Kārkliņai un Lolitai Čigānei neļāva veikt priekšvēlēšanu aģitāciju Stacijas laukumā un “Rīgas Centrāltirgū”. Valsts policija nav konstatējusi likumpārkāpumus Čigānes un Kārkliņas aģitēšanas laikā, vēsta aģentūra LETA.

16.septembrī Čigāne un divas viņas atbalstītājas Rīgas pašvaldības AS "Rīgas Centrāltirgus" teritorijā nodarbojās ar priekšvēlēšanu aģitāciju. Pēc apsardzes un izpilddirektora aizrādījumiem Čigāne nepiekrita pamest Centrāltirgus teritoriju. Viņa skaidroja, ka likumā "Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām" ir teikts, ka aģitāciju nedrīkst veikt valsts un pašvaldības iestādēs vai kapitālsabiedrībās. "Mēs neatradāmies nevienā pašvaldības iestādē, bet gan publiski pieejamā tirgus placī, kas ir pieejams pat nakts laikā,” uzskata Čigāne. Centrāltirgus vadība, turpretim norāda, ka AS “Centrāltirgus” ir pašvaldības uzņēmums, vēsta LETA.

Savukārt citai apvienības “Vienotība” kandidātei Rasmai Kārkliņai aģitāciju veikt Stacijas laukumā liegusi tirdzniecības centra “Origo” apsardze. Apsardzes darbinieki pieprasījuši pārtraukt uzrunāt vēlētājus un pieaicinājuši Valsts policijas pāstāvjus aģitācijas pārtraukšanai. Kārkliņa uzskata, ka “šāda veida nelikumīga iejaukšanās no apsardzes puses ir uzskatāma par Satversmes 100.panta pārkāpumu. Minētais pants noteic, ka "ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta."

Kārkliņa paudusi, ka Stacijas laukums ir publiska teritorija, kur ikvienam ir tiesības brīvi atrasties un pārvietoties, t.sk., Saeimas deputātu kandidātiem tieši uzrunāt vēlētājus un informēt tos. Tikšanās laikā Stacijas laukumā netika izvietoti nekādi reklāmas materiāli, teltis vai citi objekti, kurus būtu nepieciešams saskaņot ar pašvaldību institūcijām vai Tirdzniecības centra Origo īpašniekiem.

Kārkliņa uzskata, ka "Origo" apsardzes un vadības aktivitātes ir saistītas ar Aināra Šlesera ciešo saistību ar "Origo" īpašniekiem SIA "Linstow Center Management". Tikmēr "Linstow" norādījis, ka Kārkliņas un viņas atbalstītāju aģitācija nebija sankcionēta. Kompānijas Iznomāšanas un biznesa attīstības direktors Mārcis Budļevskis paudis, ka visiem politiskajiem spēkiem tika piedāvātas vienādas reklāmas iespējas lielformāta reklāmu un aģitācijas telšu izvietošana Stacijas laukumā.

Komentāri (199)

mary75 17.09.2010. 13.32

Nu jau tas viss sāk stipri atgādināt Krieviju, kur arī vairs bez atļaujas nedrīkst ne aģitēt, ne protestēt, uzreiz savāc.
Smiekli ta smiekli, bet, tas jau ir nopietni, ja publiskā telpā tevi var aizturēt par to, ka tu īsteno savas konstitucionālas tiesības.
Lūk, tā ir demokrātija PLL izpratnē.
To visu tik vienkārši atstāt gan nevajadzētu, taas ir principa jautājums, un te Mūrniecei būtu īstā vieta, kur pielikt savu enerģiju, un ne tikai Mūrnicei.
Rīga, bļin, pieder rīdziniekiem, nevis buldozerim un viņa krancīšiem!

+49
-2
Atbildēt

0

gatis_kauss 17.09.2010. 12.51

Piekriitu Bimbo1. Taa ir sodaama nekauniiba- agjiteet dizjaa vadonja Slesera plakaata eenaa. Pashaa Stacijas laukumaa!

+34
0
Atbildēt

1

  armn > gatis_kauss 17.09.2010. 15.05

  Turmenbashi, starp citu, arii bija kaa buldozers varens.
  Tiesa vinjsh veel arii graamatas rakstiija, bet to varbuut nakamjaam veeleshanaam, kad slesera plakaats stacijas laukumaa grieziisies liidzi saulei.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

mxblack 17.09.2010. 13.24

Par to CT tā īsti nav saprotams, kas tur kam pieder, bet es neticu ka viss tas stacijas laukums būtu Origo īpašums. Te tiešam atkal apsardzes firmas rīkojas kā visīstakie huligāni un Valsts policijai tie būtu jāsauc pie kārtības par huligānismu. Kas apsardzei ir piešķīris policijas vai citu likumsargājošo struktūru pilnvaras? Vai tas, ka viņu saimnieki ir vienā partijā ar siļķu Aināru? Bet te nu tā sanāk, jo siļķu Aināram esot liela teikšana Rīgā it kā viņš tagad būtu nopircis visu pilsētu. Viņa nekaunībai nav robežu.

+33
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu