Maskavas mērs būs vicepremjers Sobjaņins 71

Sergejs Sobjaņins (L) kopā ar Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu. Avots: EPA/LETA

Medvedevs galvaspilsētas vadītāju izvēlējies no 4 ''Vienotās Krievijas'' ieteiktiem kandidātiem

Maskavas domes deputāti ceturtdien mēra amatā apstiprinājuši šim postenim Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva izvirzīto līdzšinējo vicepremjeru Sergeju Sobjaņinu, ziņo aģentūra LETA, atsaucoties uz lenta.ru izplatītajām ziņām.

Par Sobjaņinu nobalsoja 32 deputāti, pret bija divi. Viens deputāts uz sēdi nebija ieradies. Jaunais mērs jau paspējis nodot amata zvērestu, bet ceturtdien vakarā paredzētas ievēlēšanas svinības.

Jau vēstīts, ka Maskavas mēra vieta kļuva vakanta pēc tam, kad ilggadējo Krievijas galvaspilsētas vadītāju Juriju Lužkovu Medvedevs 28.septembrī atstādināja no amata, lēmumu pamatojot ar uzticības zaudēšanu.

9.oktobrī partija "Vienotā Krievija" prezidentam izskatīšanai piedāvāja četras mēra amata kandidatūras, un Medvedevs nosauca Sobjaņina vārdu. Drīz pēc tam "Vienotā Krievija", kurai domē ir 32 no 35 vietām, apliecināja, ka Medvedeva izraudzīto kandidātu atbalstīs.

Sobjaņins, kura darbs valsts struktūrās sākās Kogalimas pilsētā Hantu un Mansu apgabalā, ieņēmis daudzus atbildīgus amatus. No 2001. līdz 2005.gadam viņš bija Tjumeņas apgabala gubernators, bet pēc tam vadīja prezidenta Vladimira Putina administrāciju. Tur viņš nostrādāja līdz 2008.gadam.

Pēc Medvedeva ievēlēšanas prezidenta amatā Sobjaņins tika iecelts par vicepremjeru, pēc tam kļuva par premjerministra Putina valdības aparāta vadītāju un pildīja šos pienākumus līdz pat šim brīdim.

Komentāri (71)

find out here now 08.08.2022. 22.03

find out here now

[…]that is the end of this article. Here you will find some websites that we consider you will enjoy, just click the links over[…]

0
0
Atbildēt

0

مسيار السعودية 19.06.2022. 04.38

مسيار السعودية

[…]check below, are some absolutely unrelated internet websites to ours, even so, they’re most trustworthy sources that we use[…]

0
0
Atbildēt

0

pure bolivian cocaine 11.06.2022. 04.16

pure bolivian cocaine

[…]Here are a few of the web-sites we recommend for our visitors[…]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu