Opozīcija iestājas par budžetu līdz 1.septembrim 53

Lita Krone, LETA
Indra Sprance
Print Friendly, PDF & Email

TP, LPP/LC un SC sagatavotie grozījumi likumā, kas paredz budžeta iesniegšanu pirms vēlešānām, turpina virzību

Saeimas opozīcija ceturtdien arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā panāca vairākuma atbalstu Tautas partijas (TP), LPP/LC un “Saskaņas centra” sagatavotajiem grozījumiem likumā, kas paredz uzdot valsts budžetu iesniegt Saeimā līdz 1.septembrim.

Apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK deputāts Imants Kalniņš par šo likumprojektu ceturtdien komisijas sēdē sacīja, ka, “20 gadus esot Saeimā, tik absurdu un destruktīvu priekšlikumu neesmu redzējis”. Arī komisijas vadītājs Guntis Bērziņš (JL) pauda viedokli, ka šādi likuma grozījumi nav nepieciešami. Bērziņš uzsvēra, ka budžeta sagatavošana prasīs lielu darbu, kas varētu būt velts, ja mainās valdība pēc vēlēšanām.

Savukārt deputāts Atis Slakteris (TP) pauda viedokli, ka likumprojekts ir jāapstiprina, jo “būtu lietderīgi pirms vēlēšanām sabiedrībai atklāt, kas to sagaida.” Likumprojekta virzību atbalstīja TP, LPP/LC, SC un PCTVL deputāti, savukārt pret bija koalīcijas deputāti, bet atturējās Zaļo un Zemnieku savienības pārstāve.

Jau vēstīts, ka opozīcijas partijas pagājušā nedēļā panāca, ka Saeima nodod izskatīšanai komisijās grozījumus likumā, kas paredz uzdot nākamā gada valsts budžetu iesniegt Saeimā līdz 1.septembrim.

Finanšu ministrs Einars Repše Ir.lv gan sacīja – pat, ja šādi likuma grozījumi tiks sagatavoti, FM budžetu līdz 1.septembrim Saeimā neiesniegs. “Nekvalitatīvu likumu es Saeimā nesniegšu,” pauda Repše.

Komentāri (53)

buchamona 27.05.2010. 14.28

Viss taču ir ļoti vienkārši. Tie nelieši, kuri sevi sauc par “opozīciju” izmantos sagatavoto bužeta projektu, kā pirmsvēlēšanas tribīni. Budžets būs “skarbs”, ja tas būs godīgs, kur nu vēl labāka izdevība.
Repšem taisnība. Nav vērts viņus ņemt nopietni. Var formas pēc baltai lapai uzrakstīt virsrakstu un pie tā arī apstāties. Ko tie idioti darīs? Gāzīs valdību? Viņi tam nav gatavi, uzņemties atbildību. Ja būtu, Dombrovskis sen jau vairs nebūtu premjers.

+19
-1
Atbildēt

4

  daina_tabuna > buchamona 27.05.2010. 14.32

  Un arī to nevar darīt (es par to balto lapu ar virsrakstu), jo valdību, kas nepilda savus pienākumus ir atļauts atstādināt.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  v-auto > buchamona 27.05.2010. 15.13

  Piekriitu,rinki apkart, lai formaali iesniedz 10 lapinas, kas balstiitas uz optimistiskaam prognozeem 🙂 un likums formaali it kaa izpildiits. Un cik tad tur liidz veeleeshanaam paliks- 1 menesis, nekaadu valdiibu tak negaaziis.
  Bet idioti “vini” nu gan nav, nepavisam nav.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  daina_tabuna > buchamona 27.05.2010. 14.54

  Nevajag jaukt divus procesus- “būt pie varas” un “uzņemties atbildību par valsti”. Otrais ir tas, ko mēs- vēlētaji- sagaidām, bet pirmais ir tas, ko viņiem vajag, lai varētu turpināt savas rebes. Līdz ar to opozīcija gaida izdevīgu momentu, lai tiktu pie varas.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > buchamona 27.05.2010. 14.46

  Es savukārt gribu Dolāram iebilst. Pie tagadējā balsu sadalījuma Saeimā, ja kāds patiešām, nevis – vārdos, gribētu uzņemties atbildību par valsti, tā atstadināšana sen jau būtu notikusi.
  Pašlaik Saeimas opozīcija darbojas divos virzienos – darbības imitācija un valdības darba bremzēšana ar neskaitāmām prasībām par ministru demisijām un drudžaina savu cilvēku bīdīšana vajadzīgajos amatos.
  Ak, jā piemirsu vēl trešo – Maskavas virzienu, kur tiek būvēta ātrgaitas maģistrāle.

  +9
  -1
  Atbildēt

  0

mary75 27.05.2010. 14.09

“Apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK deputāts Imants Kalniņš par šo likumprojektu ceturtdien komisijas sēdē sacīja, ka, “20 gadus esot Saeimā, tik absurdu un destruktīvu priekšlikumu neesmu dzirdējis.”
———————————————————————-
Vai, Kalniņš pamodies no komas!
Cik gadus balsojis par daudziem vēl kaitīgākiem un absurdākiem TP priekšlikumiem, un pats to nemaz nav pamanījis?
Un nu nācis pie samaņas!
Aiz sajūsmas un prieka gandrīz apraudājos!

+12
-3
Atbildēt

3

  buchamona > mary75 27.05.2010. 14.36

  Tas ir par skarbu 🙂 Kalniņš ļoti daudz ir izdarījis gan Atmodas laikā, gan Saeimā. Vairāk par mums abiem kopā, noteikti. Tas, ka Lietusargu revolūcijā viņam nedaudz “aizgāja ciet” 🙂 vēl nenozīmē, ka varam visam viņa mūžam pārvilkt svītru.

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 27.05.2010. 14.41

  Neviens viņa nopelnus Atmodas laikā neapstrīd, bet, nevajag apstrīdēt arī viņa “nopelnus” strādājot Batjkas un Andrīšu labā pēdējos gados.

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > mary75 27.05.2010. 14.53

  Spriežot pēc tā, ko viņš publiski par islamu saka, – viņam “stipri aizgāja ciet.”:)

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

austrisv 27.05.2010. 15.50

Arī ZZS pārstāve atturējās no balsošanas! Ko tas nozīmē! Vai ZZS arī taisās pieslieties tiemsaucamajiem opozicionāriem!
Bez tam, vai tad ne trijos lasījumos saeimā jāpieņem šie likuma grozījumi? Bet varbūt liks pieņemt steidzamības kārtā, lai tikaivarētu sākt kritizēt Vienotību, jo patreiz jau nav īpaši par ko kritizēt! Kaut ko par pensiju apcirpšanu un Kā var nesolīt, jo solīt var tikai Šķēle un Šlesers!Šlesers sola 50 000 darba vietas, bet Šķēle 1000 Ls 18 gadu sasniegušajiem!
Varbūt var sataisīt pilnīgi absurdu budžetu, kurā nekas nav jāsamazina, lai samazina nākošā valdība, jo tai vajadzēs pildīt SVF noteikumus! Bez tam mēneša laikā noteikti nav iespējams budžetu sagatavot, jo kamēr vēl to likumu pieņems, ir vajadzīgs tā saucamais pārejas periods!

+7
0
Atbildēt

1

  ievuliitis > austrisv 27.05.2010. 16.00

  Ir, ir – steidzamības kārtā. Vakar vai aizvakar nobalsoja. Šis budžets viņiem ir vajadzīgs – kā ēst! Ar ko tad citu biedēs lētticīgos ļautiņus? Stendziniekam droši vien jau rullītis attiecīgs safilmēts, gaida tikai starta šāvienu.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu