Pēc uzbrukuma karikatūrists Vilks pametis māju 5

AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Nedēļas nogalē uzbrukts mākslinieka Lāša Vilka mājai, policija aizturējusi divus vīriešus

Uzbrukums Vilka mājai Nīhamnslēges ciematā notika agrā sestdienas rītā, atsaucoties uz laikrakstu "The Local", ziņo LETA-AFP. Mājai izsisti vairāki logi un tā nedaudz apdegusi, kā arī pie ēkas atrastas ar degvielu piepildītas plastmasas pudeles. Pats mākslinieks tajā laikā neatradās mājās.

Aizdomās par uzbrukuma veikšanu aizturēts 21 gadus vecs vīrietis, kas uz dzīvi Zviedrijā pārcēlies no Kosovas, aizturēts arī 19 gadus vecs vīrietis, kurš piedalījies uzbrukumā.

Vilks aģentūrai AFP sacīja, ka nevēlas pārspīlēt uzbrukuma nozīmīgumu, taču ievēros piesardzību. "Man kādu laiku nāksies slēpties, kas, pēc manām domām, ir pamatoti. Es varbūt varu uzturēties mājā dienā, bet gulēt man laikam nāksies citur,” sacīja Vilks.

Pēdējās nedēļās latviešu izcelsmes Zviedrijas mākslinieks Vilks piedzīvojis vairākus uzbrukumus. Kā jau ziņots, pagājušo otrdien viņam uzbrukts lekcijas laikā Upsalas universitātē, kā arī uzlauzta viņa interneta vietne.

Vilks iepriekš saņēmis daudzus nāves draudus saistībā ar pravieša Muhameda karikatūrām. Vilks 2007.gadā radīja karikatūru sēriju, kurā pravietis Muhameds attēlots ar suņa ķermeni.

Komentāri (5)

tor link directory 15.05.2019. 05.23

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: ir.lv/2010/05/17/uzbruuk-karikatuurista-vilka-maajai/ […]

0
0
Atbildēt

0

dagne7 18.05.2010. 08.51

Man šķiet, ka zīmēt karikatūras par lietām, kas ļoti daudziem ir svētas, ir vismaz neētiski. Nevajag savu pasaules uztveri uzspiest citiem, kā pašu pareizāko. Jebkura ticība prasa zināmu toleranci un nezin vai par ticību ir iespējams argumentēti diskutēt.
Bet visumā, man liekas, ka Vilks šobrīd saņem to, ko ir nopelnījis.

0
0
Atbildēt

0

LAURIS 17.05.2010. 11.33

Kāpēc tiem tumsoņu musļikiem ļauj dzīvot civilizētās valstīs?

+1
-2
Atbildēt

2

  Driimeris > LAURIS 17.05.2010. 12.19

  Ir tāds dokuments- Eiropas Savienības Pamattiesību harta. Vairākums ES iedzīvotāji piekrīt šeit minētajām vērtībām…

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Mārtiņš S. > LAURIS 17.05.2010. 23.08

  Tapēc, ka “civilizētie” cilvēki nevēlas strādāt tādus darbus par tādām algām, kā to dara tevis piesauktie “tumsoņi”. Un sabiedrība bez tādiem cilvēkiem nespēj izdzīvot, duh.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu