
Mārtiņš (pa kreisi) un Jānis Kossoviči.
Pirms 13 gadiem nodibinājis SIA
Optikas pakalpojumi un Ogrē atvēris pirmo veikalu Metropole, Jānis Kossovičs kopā ar brāli Mārtiņu izveidojuši optikas uzņēmumu grupu, kura ne tikai mainījusi tirgus struktūru Latvijā, bet tai līdzīgas nav visā Baltijā
Optikas bizness ir specifisks. Ne velti Maxima, lielākais mazumtirgotājs Baltijā, kas savulaik atvēra 50 optikas salonus Lietuvā, ātri vien no tiem atteicās un visus pārdeva. Savukārt Latvijā ilgstoši dominēja trīs lielas optikas kompānijas, kuru īpašnieki bija pietiekami vienoti, lai diktētu savus noteikumus.
«Pirms mūsu ienākšanas šajā tirgū nozare bija monolīta un stipri konservatīva,» atzīst kompānijas, kurā tagad jau ir vairāki uzņēmumi, līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Jānis Kossovičs. Otrs līdzīpašnieks ir viņa brālis Mārtiņš Kossovičs. Tāpēc abi to sauc par ģimenes biznesu. Lai gan Latvijā jēdzienu «ģimenes bizness» parasti neattiecina uz kompāniju, kas nodarbina 193 cilvēkus un kuras apgrozījums pērn vien bija ap četriem miljoniem eiro. Tomēr pretēji nereti paustajam viedoklim, ka radiniekiem nevajag iesaistīties kopējā biznesā, jo agri vai vēlu visi saies ragos, Mārtiņš uzskata, ka tieši ģimenes bizness esot viena no stabilākajām uzņēmējdarbības formām. Jo sevišķi Eiropā, kur esot daudz šādu uzņēmumu ar senu vēsturi un pazīstamiem nosaukumiem.