
Egila Rozenberga darbs "Tango". Foto Didzis Grodzs.
Egila Rozenberga daiļradē izsekojami Latvijas tekstilmākslas attīstības procesi no 70.gadiem līdz mūsdienām.
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē "Arsenāls" atklāta tekstilmākslinieka Egila Rozenberga personālizstāde, raksta aģentūra LETA.
Rozenberga personālizstāde ir līdz šim plašākā mākslinieka darbu skate, kas sniedz pārskatu par autora ceļu mākslā no 20.gadsimta 70.gadiem līdz šodienai. Rozenberga vārds mākslas, kultūras un sabiedriskās dzīves ritmos labi zināms, gan regulāri izstādēs skatot vērienīgos gobelēnus un telpiskos objektus, gan sekojot viņa darbībai dažādās ar mākslas dzīvi saistītās organizācijās Latvijā un ārvalstīs.
Tekstilmākslinieks dzimis 1948.gadā Jūrmalā. Beidzis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu 1965.gadā, Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu 1971.gadā. Viņš izstādēs piedalās kopš 1968.gada, sarīkojis vairākas personālizstādes Latvijā un ārzemēs. Rozenbergs bieži pārstāvējis Latvijas tekstilmākslu izstādēs daudzviet pasaulē, organizējis un piedalījies starptautiskos simpozijos un konferencēs, viņa darbi skatāmi nozīmīgos pasaules muzejos, sabiedriskos interjeros un atrodas privātkolekcijās.