
Pēters Putniņš. Foto — Edmunds Brencis, Picture Agency.
ASV ir tiesības aizsargāt savu valūtu, un bankām nav ko apvainoties, saka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš. Kāda ir banku uzrauga atbildība par ABLV krahu?
Kopš 13. februāra, kad Amerikas finanšu uzraugs FinCEN paziņoja, ka Latvijas trešā lielākā banka ABLV ir sistemātiska naudas atmazgātāja, par vienu no vietējās politikas karstākajiem ir kļuvis jautājums — kur skatījās pašmāju banku sektora regulatori? Tos tikai pastiprināja tās pašas nedēļas beigās notikusī Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšana un no vairākiem avotiem izskanējušie apvainojumi, ka viņš izspiedis kukuļus, izmantojot savu ietekmi banku regulatoros.
Jautājumu sakrājies daudz. Savā pirmā plašākajā intervijā kādam Latvijas medijam kopš visu šo skandālu sākuma uz Ir jautājumiem atbild par banku uzraudzību atbildīgās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.