Trīs upuri apšaudē Utrehtā; Saeima sāk darbu pie budžeta; pieci aizturēti par naudas atmazgāšanu

Terorakts Nīderlandē.

Pirmdien apšaudē Nīderlandes pilsētā Utrehtā trīs cilvēki nogalināti un pieci ievainoti. Utrehtas provincē pēc uzbrukuma bija izsludināts visaugstākais terorisma draudu līmenis. Policija notikušo izmeklē kā teroraktu un ir aizturējusi Turcijā dzimušu vīrieti, kuru tur aizdomās par uzbrukumu.

Bez papildus naudas.

Saeimas Budžeta komisija pirmdien sāka darbu pie 2019. gada valsts budžeta likumprojektu paketes izskatīšanas. Deputātiem priekšlikumu iesniegšanai otrajam lasījumam būs dota viena diena. Valdības vadītājs Kariņš un Finanšu ministrijas vadība brīdina, ka naudas papildu tēriņiem šajā budžetā nav.

Aizturēti un pat apcietināti.

Valsts policija pirmdien informēja, ka aizturējusi piecas personas par iespējamu noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizēšanu vairāk nekā 627 tūkstošu eiro apmērā. Četrām no iesaistītajām personām piemērots apcietinājums.

Vēl

Pēc svētdien notikušajiem uzbrukumiem mošejās, kuros terorists no Austrālijas nošāva 50 cilvēkus, Jaunzēlandes valdība pirmdien nolēma padarīt stingrākus šaujamieroču iegādes un glabāšanas noteikumus.

Lietuvā svētdien notikušajā pašvaldību vēlēšanu otrajā kārtā vislabākos panākumus guvuši pašreizējie pašvaldību vadītāji, rāda provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Eiropas Parlamenta vēlēšanām pirmdien iesniegti vēl trīs deputātu kandidātu sarakstiJaunās Vienotības, Nacionālās apvienības un Zaļo un zemnieku savienības.

Dzelzceļa projekta Rail Baltica iepirkumā par būvprojektēšanas darbiem un autoruzraudzību sliežu posmam caur Rīgu pieteikušies divi pretendenti, pirmdien informēja Baltijas valstu kopuzņēmums RB Rail.

Aizvadītās nedēļas nogalē robežsargi konstatējuši 12 ārzemniekus ar viltotām Bulgārijas un vienā gadījumā Lietuvas starptautiskajām transportlīdzekļa apdrošināšanas polisēm.

Valsts policija pirmdien informēja, ka Jelgavā atklājusi nelegālu cigarešu ražotni un atsavinājusi vairāk nekā vienu miljonu cigarešu un gandrīz divas tonnas tabakas.

Turcija un Irāna pirmdien sāka vienotu militāro operāciju pret kurdu nemierniekiem Turcijas austrumu daļā.

Šodien

Rīgas Biržā notiek NEPLP un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas organizēta diskusija par mūsdienu žurnālistiku. LETA

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā prezentē Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas Cīņa par brīvību: Latvijas Neatkarības karš (1918-1920) Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentos 1. daļu.

Birojnīcā notiek Altum rīkotas aptaujas rezultātu prezentācija un diskusija par reemigrantu atgriešanos Latvijā. LETA

Viedokļi

Nellija Ločmele, žurnāla Ir galvenā redaktore. Who paid for your news today? (Runa ideju forumā TEDx 2019 – video.)

Anita Loginova, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas 3.nodaļas vadītāja. E-pakalpojumu lietošanai sabiedrībā trūkst datorprasmju

Paplašini apvārsni

Popkultūrai svarīgākais mūzikas instruments nav piedzīvojis būtisku evolūciju. Bet kad un kā ģitāra kļuva elektriska?

Britānija, paliec!

Eiropopa puišu grupa skumst, ka mīļotā taisās viņus pamest. Skaistuļi krīt ceļos un dzied – vēl nav par vēlu!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +5C, lielākoties apmācies, brīžiem nokrišņi, R – DR vējš 5 – 6 m/s

accuweather -1 – +4C, apmācies, palaikam lietus, R – DR vējš 5 – 7 m/s

yr +2 – +5C, apmācies, retumis lietus, R – DR vējš 5 – 7 m/s

Vārda dienas svin:

Jāzeps, Juzefa

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu