Vēlas ilgāku Brexit; Rīgas satiksme pārbaudīs Rīgas karti; aptur visus Boeing 737 MAX lidojumus

Turpinājums sekos

Lielbritānijas parlaments ceturtdien atbalstīja Brexit termiņa pagarināšanu. Eiropadomes prezidents Donalds Tusks paziņoja, ka aicinās ES valstis piešķirt Lielbritānijai ilgāku laiku Brexit procesam, ja Apvienotā Karaliste nespēs vienoties par izstāšanās plānu. Latvija atbalstīs Brexit datuma atlikšanu, ja tam būs skaidrs pamatojums, ceturtdien apliecināja Ārlietu ministrija.

Meklēs 20 miljonus

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme nolēmusi auditēt sadarbību ar SIA Rīgas karte, ceturtdien paziņoja RS valdes loceklis Jānis Meirāns. Žurnāls Ir ceturtdien rakstīja, ka Rīgas satiksme desmit gados samaksājusi par e-talona uzturētāja Rīgas karte pakalpojumiem 216 miljonus eiro, taču RS samaksātā summa ir par 21, 6 miljoniem lielāka nekā RK deklarētie ieņēmumi. RK pārstāvis Jānis Basevičs ceturtdien apgalvoja, ka RS samaksāto 20 miljonu eiro pazušana neesot iespējama.

Boeing 737 MAX piezemējas

Ceturtdien aviobūves kompānija Boeing apturēja visu 370 savas 737 MAX sērijas lidmašīnu lidojumus visā pasaulē. Tas notika pēc tam, kad ASV prezidents Tramps ceturtdien aizliedza šīs sērijas aviolaineru lidojumus valsts gaisa telpā. Līdzīgu lēmumu trešdien pieņēma Eiropas Savienības dalībvalstis, pirms tam arī Ķīna, Kanāda un citas valstis. Nopietnas bažas par Boeing 737 Max drošumu radās pēc 10. martā notikušās aviokatastrofas Etiopijā, kurā gāja bojā 157 cilvēki.

Vēl

Saeima ceturtdien nodeva skatīšanai komisijām 2019. gada valsts budžeta projektu un ar to saistītos grozījumus 15 likumos.

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā, kuri paredz tiesības Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam saņemt pieeju valsts noslēpumam.

Ceturtdien Saeima trešajā lasījumā atbalstīja jaunu Ieroču aprites likumu, kuri medībām domātos šaujamieročus ļauj izmantot no 16 gadu vecuma.

Tiesa ceturtdien noraidīja suņu barības Dogo ražotāju prasību pret veterinārārstiem par negodīgas konkurences veicināšanu un neslavas celšanu.

Valsts drošības dienests pēta kompāniju Huawei, par kuru izskanējušas bažas, ka tā nododot informāciju par saviem klientiem Ķīnas izlūkdienestiem, ceturtdien informēja VDD priekšnieks Normunds Mežviets.

Aizdomās par angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas nelikumīgu izpaušanu ceturtdien aizturēta skolotāja Rīgā.

Cilvēkresursu konsultāciju firmas Mercer ikgadējā Dzīves kvalitātes reitingā Rīga ierindota 90. vietā.

Šodien

Vērmanes dārzā notiek klimata pārmaiņām veltīts pasākums, kas ir daļa no starptautiskas akcijas Globāls streiks nākotnei.

Rīgā notiek e-komercijai un tās tendencēm veltīta starptautiska konference eCom360.

Kuldīgā ar īpašu gaismas šovu izgaismo Ventas rumbu.

Viedokļi

Anda Ziemele, ISO Sertificēto grāmatvežu asociācijas valdes priekšsēdētāja. Kā nepieļaut iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāda veidošanos?

Cehs.lv. Vai gejiem laulību vietā būs jādibina SIA?

Kultūra

No 15. marta izstāžu zālē Arsenāls skatāma Lidijas Auzas darbu retrospekcija.

15. martā Lielajā ģildē notiks koncerts LNSO un Ainārs Rubiķis.

16. martā Vidzemes koncertzālē Cēsis uzstāsies čelliste un dziedātāja Kelsija Lu.

19. martā Latvijas nacionālajā operā notiks koncerta Lieliskais baleta gadsimts pirmizrāde.

Paplašini apvārsni

Nostalģijas rozā briļļu problēma – pagātnē labāko mēdzam salīdzināt ar šodien sliktāko.

IR aktuāli

Žurnāls IR Brīvdienas – tavs kultūras un aktīvā dzīvesveida ceļvedis. Abonē uz gadu un saņem dāvanā ekskluzīvās Stenders zelta ziepes.

Izvēlies Latvijas našķus!

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 0 – +7C, apmācies, brīžiem lietus, D – DR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +2 – +7C, apmācies, palaikam lietus, D vējš 4 – 5 m/s;

yr 0 – +6C, apmācies, retumis līs, D – DR vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Amilda, Amalda, Imalda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu