Teroraktā Jaunzēlandē nogalināti 50; atbalsta vienu grozu veselības aprūpē; piemin LCP Memorandu

Rasista sarīkots slaktiņš.

Teroraktā Jaunzēlandē piektdien nogalināti 50 un ievainoti vēl vairāki desmiti cilvēku. Slepkava Brentons Tarants sevi nosaucis par rasistu un fašistu un paziņojis, ka iedvesmojies no norvēģu terorista Andersa Bēringa Breivīka, kurš 2011.gada 22. jūlijā nogalināja 77 cilvēkus. Romas katoļu baznīcas galva pāvests Francisks svētdien aizlūdza par Jaunzēlandē nogalinātajiem musulmaņiem. Eksperti norāda, ka notikušais ir kārtējais atgādinājums, ka pretterorisma aktivitātēm ir vairāk jākoncentrējas arī uz labējā ekstrēmisma apkarošanu.

Visiem vienu grozu.

Valdības koalīcijas partneri konceptuāli piekrīt veselības ministres Ilzes Viņķeles (A/P!) ierosinājumam atteikties no diviem veselības aprūpes pakalpojumu groziem – pilnā valsts apmaksāto pakalpojumu groza sociālā nodokļa maksātājiem un valsts apdrošinātajām personām un minimālās palīdzības groza visiem pārējiem, piektdien informēja LTV.

Par demokrātisku neatkarīgu Latviju.

Svētdien Rīgā ar vairākiem pasākumiem atzīmēja Latvijas Centrālās padomes Memoranda parakstīšanas 75. gadadienu. Profesora Konstantīna Čakstes vadītā LCP nacistiskās Vācijas okupācijas apstākļos 1944.gada 17.martā pieprasīja atjaunot demokrātisku Latvijas Republiku.

Vēl

Premjerministrs Sauļus Skvernelis darījis Lietuvai kaunu starptautiskā mērogā, svētdien paziņoja prezidente Daļa Grībauskaite, komentēdama Skverneļa pagājušonedēļ teikto, ka latvieši “ir nevis brāļi, bet gan konkurenti”.

Prezidenta vēlēšanās Slovākijā sestdien nevienam kandidātam neizdevās iegūt vairāk par 50%, un vēlēšanu otrajā kārtā sacentīsies juriste Zuzana Čaputova (40%), kura aicina vērsties pret korupciju, un valdošās partijas Smer atbalstītais Eiropas Komisijas viceprezidents Marošs Šefčovičs (18%).

ASV kopā ar Eiropas Savienību un Kanādu piektdien izsludināja jaunas sankcijas pret vairāk nekā desmit krievu amatpersonām un uzņēmumiem par iebrukumu Ukrainā.

Itālijā izmeklē bijušā premjerministra Silvio Berluskoni tiesas prāvas liecinieces noindēšanu ar radioaktīvu vielu.

Ziemeļkorejas vadonis Kims Čenuns varētu izstāties no sarunām par kodolatbruņošanos un atsākt raķešu un kodolieroču izmēģinājumus, piektdien paziņoja Ziemeļkorejas ārlietu ministra vietniece.

Trīs Krievijas bruņoto spēku pārstāvji no 18. līdz 20. martam EDSO pasākumu laikā veiks bruņojuma kontroles inspekciju Latvijā, informē Aizsardzības ministrija.

No 16.marta līdz 7.maijam vēlētāji var mainīt Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkni, atgādina Centrālā vēlēšanu komisija.

Svētdienas skandāli

TV3 Nekā personīga svētdien ziņoja, ka apšaude Lažas pagastā pirms pusgada, kurā arvien nenoskaidroti noziedznieki mēģināja nogalināt trīs cilvēkus, bijusi saistīta ar cietušo personu biznesu ārzemēs, pirmām kārtām Krievijā. Vēl – SIA Rixport norvēģu īpašnieki no Latvijas valsts šķīrējtiesā prasa piedzīt 65 miljonus par neīstenotu biznesa parku lidostas teritorijā; VID Nodokļu un muitas policija sākusi kriminālprocesu par Olainfarm darījumiem; taekvondo federācija neļauj jaunajiem sportistiem pārstāvēt Latviju starptautiskās sacensībās.
Vēl NP vēstīja, ka Saeimas deputāti plāno sašaurināt laiku, cik ilgi publiski būs pieejamas valsts amatpersonu deklarācijas, aizbildinādamies, ka to prasot Eiropa. Par to stāstīja arī LTV raidījums De Facto. Vēl viens tā temats bija par to, ka Rīgas satiksme par parādu piedziņu maksā miljonu eiro gadā. Bet Rīgas Domes priekšsēdētāja Nila Ušakova biroja vadītāja un sieva Iveta Strautiņa-Ušakova jau astoņus gadus ir konsultante pašvaldības uzņēmumā Rīgas ūdens. Raidījums arī izpētījis, ka uzņēmums E Daugava riepu pārstrādei ar jaunām metodēm saņēmis pusmiljonu eiro no Eiropas fondiem, tāču šīs metodes neizmanto.

Šodien

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā notiek seminārs par dzērienu iepakojuma sistēmas darbību Igaunijā un Lietuvā un iespējām Latvijā. LETA

Koncertzālē Lielais dzintars norisinās pasākums Goda un Gada liepājnieks.

12.klases skolēniem sākas nedēļu ilgs pavasara brīvlaiks. LETA

Viedokļi

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja. Grētas fenomens

Dāvids Zalāns, domnīcas PROFECTUS valdes priekšsēdētājs. Par Centrālo vēlēšanu komisiju un tās darbiem Latvijā

Paplašini apvārsni

Ātrie darītāji

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +7C, apmācies, retumis lietus, D – DR vējš 5 – 7 ms

accuweather +2 – +8C, lielākoties apmācies, brīžiem lietus, DR vējš 6 – 7ms

yr +3 – +7C, apmācies, īslaicīgs lietus, D – DR vējš 5 – 7m/s

Vārda dienas svin

Ilona, Adelīna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu