Brandavs pamet “Rīgas karti”; Manafortam vēl ilgāks cietumsods; nopludina eksāmena materiālus

Izmet no “Rīgas kartes”

KNAB aizturētais Rīgas satiksmes darbinieks Aleksandrs Brandavs šonedēļ pametis e-talona uzturētāja Rīgas karte valdes locekļa amatu. Pagājušās nedēļas beigās viņš atkāpās no amata RS. Brandavs ir arī patiesais labuma guvējs Rīgas mikroautobusu satiksmē. KNAB viņu tur aizdomās par kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā.

Arvien ilgāk cietumā

ASV prezidenta Trampa bijušajam kampaņas štāba vadītājam Polam Manafortam trešdien tiesa piesprieda vēl 43 mēnešus cietumā par apsūdzībām sazvērestībā. Pirms nedēļas viņam tiesa par krāpšanos ar nodokļiem un banku darījumiem jau piesprieda 47 mēnešus cietumā. Kopumā 69 gadus vecajam Manafortam cietumā tagad būs jāpavada septiņarpus gadi.

Nelabojamie skolotāji

Trešdien Valsts izglītības satura centrā (VISC) saņemtais angļu valodas mutvārdu daļas eksāmena materiāls ir autentisks. To nopludināt varējis tikai kāds no pedagogiem, norāda VISC. Angļu valodas eksāmens sākās otrdien un turpinājās trešdien ar mutvārdu daļu.

Vēl

Lielbritānijas parlaments trešdien ar minimālu balsu pārsvaru nobalsoja pret izstāšanos no ES bez vienošanās. Pret bezvienošanās Brexit balsoja 312 deputāti, to atbalstīja 308.

FKTK pabeigusi 12 Latvijas banku jauno biznesa modeļu izvērtēšanu un apstiprinājusi katrai bankai individuālu būtisko darbības rādītāju līmeni.

Trešdien CVK iesniegts ceturtais deputātu kandidātu saraksts EP vēlēšanām – tas ir Rīcības partijai. Ar pirmo numuru startēs Krievijas tautiešu politikas atbalstītājs Einārs Graudiņš.

Trešdien Dārzciema ielā Rīgā atrada Otrā pasaules kara mīnmetēja lādiņu, kas tika nodots Nacionālo bruņoto spēku darbiniekiem iznīcināšanai.

Pēc Etiopijas lidmašīnas katastrofas, kā arī ES un citu pasaules valstu lieguma lidot ar ASV ražotajām lidmašīnām, prezidents Tramps trešdien lika apturēt lidojumus ar laineriem Boeing 737 MAX 8 un Boeing 737 MAX 9.

Demokrātu kontrolētā ASV Pārstāvju palāta otrdien pieņēma četrus likumprojektus pret Krievijas valdību. Tie pieprasa atbildību par korupciju, cilvēktiesību pārkāpumiem un agresiju.

Vācu autoražotājs Volkswagen trešdien paziņoja, ka plāno līdz 2023. gadam samazināt no 5000 līdz 7000 darba vietu.

Austrālijas tiesa trešdien piesprieda kardinālam Džordžam Pelam sešu gadu cietumsodu par divu kora zēnu seksuālu izmantošanu 90. gados.

Šodien

Saeima lems par valsts budžeta projekta nodošanu izskatīšanai parlamenta komisijās.

CVK informēs par EP vēlēšanu paziņojumu izsūtīšanu vēlētājiem – par iecirkni, kura sarakstā viņi iekļauti (LETA).

Kultūras pilī Ziemeļblāzma pasniegs Gada balvas medicīnā 2018.

Viedokļi

Baiba Bela, socioloģe, Mārtiņš Krūklis, brīvprātīgais cietuma kapelāns. Lūdzu, nepagrieziet mums muguru!

Rafaels Ciekurs, neatliekamās medicīniskās palīdzības feldšeris. Ko pelnījis Valdis Keris?

Paplašini apvārsni

Ko no dzīvnieku izturēšanās mācījušies politiķi un kā primātu līderība atspoguļojās Trampa priekšvēlēšanu darbībās.

Šonedēļ žurnālā IR

216 miljonus eiro desmit gados Rīgas satiksme pārskaitījusi sev daļēji piederošajai Rīgas kartei. Kas ar šo naudu notiek tālāk?

Kā likvidēt ABLV un pārbaudīt tās naudas tīrību – tumši mākoņi pār banku uzrauga Pētera Putniņa galvu. Kā interesēs viņš rīkojas?

ar jauniešiem runāt par vienaudžu nāvi?

Peles, vāvere un varde

Atgriešanās bērnībā – brīnišķīgi zvēru kostīmi un karaliski skaists balets.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog -1 – +7C, mainīgs mākoņu daudzums, vakarā lietus, D – DA vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +1 – +7C, laiku pa laikam līs, D – DA vējš 4 – 6 m/s;

yr 0 – +7C, saule slēpsies aiz mākoņiem, vakarā lietus, D – DA vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Matilde, Ulrika

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu