LIZDA nepiekāpjas valdībai; Russia Today raidīja no LTV studijas; Nazarbajevs atkāpjas

Vispirms naudu, tad reformas!

Izglītības darbinieku arodbiedrība un valdība otrdien nespēja vienoties par kompromisu pedagogu algu jautājumā. Valdība piedāvā vispirms veikt reformas izglītības jomā, taču arodbiedrība šādu piedāvājumu neuzskata par drošu. Sarunas turpināsies trešdien.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) otrdien Saeimas budžeta komisijā solīja aprīļa vidū piedāvāt skolu optimizācijas modeli.

Ienaidnieks LTV teritorijā.

Pagājušajā nedēļā no Latvijas Televīzijas studijas pārraidīta intervija ar Jāni Jurkānu Krievijas TV kanālam Russia Today. LTV Ziņu dienests to uzskata par nepieņemamu un norāda, ka ne LTV vadība, ne LTV Ziņu dienesta vadība par to nebija informēta.

Atkāpsies un paliks?

Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs otrdien paziņoja par prezidenta pilnvaru nolikšanu. Nazarbajevs amatā atradās kopš valsts neatkarības iegūšanas 1991. gadā, bet pērn iecelts par Drošības padomes vadītāju uz mūžu un paliks valdošās partijas līderis, kā arī saglabās Nācijas līdera titulu.

Vēl

Valsts policija otrdien veica kratīšanas dažādās vietās Latvijā un aizturēja piecas personas lietā par vairāk nekā četru miljonu eiro izkrāpšanu no ES fondiem un to legalizēšanu, kurā iesaistīti arī LIAA darbinieki.

Saistībā ar pirmdien notikušo apšaudi Nīderlandes pilsētā Utrehtā, kur gāja bojā trīs un ievainojumus guva pieci cilvēki, policija aizturējusi jau trīs personas.

Sapulcēs, gājienos un piketos būs aizliegts izmantot bijušās PSRS un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un represīvo iestāžu formastērpus, paredz likuma grozījumi, kurus Saeimas komisija otrdien atbalstīja otrajam lasījumam.

Uzņēmums Rigvir grupa otrdien paziņoja, ka uz laiku apturēs vēža zāļu Rigvir izplatīšanu Latvijas teritorijā.

Eiropas Savienība cer jūnijā sākt sarunas ar Ziemeļmaķedoniju par tās pievienošanos blokam, otrdien pavēstīja ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni.

ES Tiesa otrdien nolēma, ka Vācija un citas ES valstis varēs deportēt patvēruma meklētājus uz citām bloka valstīm arī tad, ja tur viņus sagaida nabadzīgāki dzīves apstākļi.

Nacionālie bruņotie spēki profesionālajā dienestā šogad pieņems līdz 710 karavīru, otrdien informēja Aizsardzības ministrija.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Kaut gan Igaunijas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu saņēma Reformu partija, šobrīd koalīcijas sarunas notiek starp esošā premjerministra Ratasa Centra partiju, konservatīvo Tēvzemi un eiroskeptisko, pret imigrantiem vērsto EKRE. Biznesu Latvijas ziemeļu reģionos varētu ietekmēt Igaunijas partiju apņemšanās samazināt akcīzi alkoholam.

Jaunākajos reitingos vislielākais atbalsts 12. maijā gaidāmajās Lietuvas prezidenta vēlēšanās ir bijušajam SEB bankas ekonomistam Nausēdam. Otrajā vietā ir bijusī finanšu ministre Šimonīte, bet trešajā – pašreizējais premjerministrs Skvernelis.

Somijā aizvien mazāk cilvēku iebilst pret apgalvojumu, ka iedzīvotāju novecošanas un skaita samazinājuma rezultātā jāatvieglo imigrācijas iespējas . 2016.gadā pret to iebilda 52%, pērn – 36%.

Norvēģijas Filmu institūts piešķīris 5,5 miljonus dolāru jaunākajai filmai par Džeimsu Bondu, lai to filmē Norvēģijā.

Economist Intelligence Unit izpētījis, ka Kopenhāgena ir septītā dārgākā pilsēta pasaulē un ceturtā dārgākā Eiropā. Pirmo vietu dala Parīze, Honkonga un Singapūra.

Šodien

Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.

LIZDA organizē piketu, kurā pieprasa pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika pildīšanu.

Rīgā notiek Kosmosa industrijas diena.

Viedokļi

Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs. Laikmeta fenomens – dati un to vērtība

Iveta Liniņa, biznesa augstskolas Turība docētāja. Ātro kredītu reklāmas liegums neatrisinās ģimeņu budžeta problēmas

Paplašini apvārsni

Sietlā tās izlien no klozetpodiem. Ņujorkā to takas redzamas trotuāru asfaltā. Kāpēc par spīti visiem pūliņiem tās iznīdēt žurku skaits pasaules pilsētās pieaug?

Cūka glezno

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +7C, lielākoties apmācies, brīžiem nokrišņi, R – DR vējš 4 – 6 m/s

accuweather +1 – +7C, apmācies, retumis lietus vai sniegs, R – DR vējš 5 – 6 m/s

yr -2 – +6C, lielākoties apmācies, paretam nokrišņi, R – DR vējš 3 – 8 m/s

Vārda dienas svin:

Made, Irbe

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu