Konceptuāli atbalsta budžetu; Meja lūdz atlikt Brexit; aptur Fidesz darbību EPP

Pirmais solis

Saeima trešdien ārkārtas sēdē konceptuāli atbalstīja 2019. gada valsts budžeta projektu un ar to saistītos likumprojektus. 2019. gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 9,2 miljardu, bet izdevumi 9,4 miljardu eiro apmērā. Par budžeta pieņemšanu galīgajā lasījumā plānots lemt 3. aprīlī.

Aiziešanu grib atlikt.

Lielbritānija lūdz Eiropas Savienību atlikt Brexit līdz 30.jūnijam, trešdien paziņoja premjerministre Terēza Meja. Eiropadomes prezidents Donalds Tusks teica, ka ES dalībvalstu līderi varētu piekrist neilgai Brexit atlikšanai, ja Lielbritānijas parlaments beidzot apstiprinātu divreiz noraidīto Mejas noslēgto vienošanos par izstāšanos no bloka. Eiropas Komisija norāda, ka Lielbritānijai būtu jāpiedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ja Brexit atliktu pēc 23.maija.

Orbans neatbilst principiem.

Eiropas Tautas partija (EPP) trešdien apturēja Ungārijas valdošās partijas Fidesz darbību šajā Eiropas Parlamenta frakcijā. Lēmums ir kopromiss starp Fidesz darbības turpināšanu frakcijā un tās izslēgšanu, ko vairākas partijas prasīja par Viktora Orbāna īstenotās politikas neatbilstību Eiropas vērtībām. Orbāns ir atvainojies par dažiem saviem izteicieniem, taču uzstāj, ka netaisās mainīt partijas politiku.

Vēl

ANO tribunāls trešdien noraidīja Bosnijas serbu līdera Radovana Karadžiča apelāciju par 2016. gada spriedumu un piesprieda viņam mūža ieslodzījumu.

Eiropas Komisija trešdien piemēroja jau trešo naudas sodu divu gadu laikā tehnoloģiju kompānijai Google par negodprātīgu konkurences praksi tiešsaistes reklāmu jomā, šoreiz 1,49 miljardu eiro apmērā.

Danske Bank akcionāri iesūdzējuši tiesā banku par naudas atmazgāšanas skandāla radītajiem zaudējumiem un vēlas no bankas piedzīt 418 miljonus eiro.

Sarunās ar valdību atrasti 1,7 miljoni no vajadzīgajiem deviņiem miljoniem eiro skolotāju algu paaugstinājumam, trešdien paziņoja LIZDA vadība.

Pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme tā dēvētajā nanoūdens lietā piedalījies aizliegtas vienošanās īstenošanā, secinājusi Konkurences padome.

Trešdien deputātu kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza Latviešu nacionālisti, Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija un Jaunā konservatīvā partija.

Vācijas Ekonomikas ekspertu padome trešdien samazināja valsts iekšzemes kopprodukta izaugsmes prognozi šim gadam no 1,5% līdz 0,8%.

Kazahstānas parlaments trešdien divos lasījumos pieņēma grozījumus konstitūcijā par galvaspilsētas Astanas pārdēvēšanu par Nursultanu – par godu līdzšinējam prezidentam Nursultanam Nazarbajevam.

Itālijas politiķis Masimiliano Fedriga, kurš iebilda pret obligātām vakcinācijām, saslimis ar vējbakām.

Šodien

Latvijas Kara muzejā notiek starptautiska konference Lielāka vienlīdzība – lielāka drošība: Risinājumi ienākumu plaisas mazināšanai.

Tautas frontes muzejā notiek sarīkojums Roks pret tankiem, kas veltīts 1989.gada koncertiem Roks par neatkarību.

Rīgā atklāj Imanta Ziedoņa daiļradei veltītu “izlaušanās istabu” Ziedoņa klase.

Viedokļi

Krista Roziņa, CV-Online mārketinga un komunikācijas vadītāja. Dažādu tautību darbinieki – pašsaprotams nākotnes scenārijs

Antra Žilde, Rīgas Tālmācības vidusskolas angļu valodas skolotāja. Pedagoga mēraukla ir sirdsapziņa

Paplašini apvārsni

Šonedēļ žurnālā IR

Kā tā var būt, ka ABLV bankā Luksemburgā regulators atklāj rupjus likumpārkāpumus, bet Latvijā – viss tīrs?

Rīgas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Kokins trīs gadu laikā no Rīgas satiksmes saņēmis 75 tūkstošus eiro lielu “piešprici”.

Kas notiek ar mūsu digitālo dzīvi pēc nāves? Stāsta pēcnāves privātuma eksperte Edina Harbinja.

Vienam šeit ir darbs

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +9C, mainīgi mākoņains, vakarā lietus, R – DR vējš 4 – 6 m/s

accuweather +2 – +8C, lielākoties mākoņains, brīžiem lietus, DR vējš 5 – 6 m/s

yr +1 – +9C, mākoņains, pēcpusdienā lietus, R – DR vējš 3 – 5 m/s

Vārda dienas svin

Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu