ES piekrīt atlikt Brexit; Pūce pieprasa Ušakova paskaidrojumus; CVK vadīs Bērziņa

Britiem divi mēneši.

Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāji ceturtdien piekrita atlikt Brexit tikai līdz 22. maijam ar nosacījumu, ka Lielbritānijas parlaments nākamnedēļ atbalstīs Brexit vienošanos. Ja izstāšanās līgumu neatbalstīs, tad ES līderi gatavi pagarināt sarunas tikai līdz 12.aprīlim un tad sagaida no Londonas skaidrību par turpmāko plānu. Lielbritānija bija lūgusi ES atlikt Brexit līdz 30. jūnijam.

Atlaidīs Nilu?

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P!) pieprasījis rakstiskus paskaidrojumus Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (Saskaņa) par virkni iespējamu likuma pārkāpumu Rīgas domes darbā. Ušakovam jāsniedz atbilde septiņu dienu laikā. Domes opozīcijas deputāti cer uz visas domes atlaišanu, taču Pūce uzsver, ka pārkāpumi atklāti tieši mēra darbībā. Ušakovs atstādināšanas gadījumā sola tiesāties.

Cimdaru aizbalso

Saeima ceturtdien par Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju ievēlēja līdzšinējo CVK Informācijas nodaļas vadītāju Kristīni Bērziņu. Par viņu balsoja 53, bet par ZZS izvirzīto Arni Cimdaru, kurš bija vadījis CVK 22 gadus, – 29 deputāti.

Vēl

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iesniedzis Saeimā likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu pēc 2020. gada 1. janvāra dzimušiem nepilsoņu bērniem.

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja likumu, kas paredz nodrošināt tiesisko sadarbību un personu tiesību aizsardzību pārejas periodā pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības.

Saeima ceturtdien atbalstīja likumprojekta virzību, kas paredz Latvijā turpināt administratīvi teritoriālo reformu.

Jūrmalas dome ceturtdien publiskajai apspriešanai nodeva ieceri grozīt pilsētas teritorijas plānu un izcirst 23 hektārus meža.

Lēmumu par LTV studijas iznomāšanu Russia Today vienpersoniski pieņēmis satura ražošanas daļas darbinieks, kurš atbild par tehnikas īres projektiem, LTV skaidroja ceturtdien paziņojumā medijiem.

Brazīlijā plašas korupcijas izmeklēšanas ietvaros aizturēts bijušais prezidents Mišels Temers.

Partijas Saskaņa ilggadējais valdes loceklis Aivars Bergers saņēmis ievērojamus maksājumus no starptautiskā naudas atmazgāšanas tīklā iesaistītiem “pastkastīšu uzņēmumiem”.

Vairākos kriminālprocesos iesaistītā uzņēmēja Māra Martinsona sieva Marika Martinsone ir iesniegusi atlūgumu Tieslietu ministrijai.

Šodien

Rīgā norisinās konference par Austrumu partnerības desmitgadi The 10 years of Eastern Partnership: what happened and what lies ahead?

Rīgā notiek starptautiska konference Apzinātie PSRS okupācijas radītie zaudējumi Baltijā. LETA

VEF Kultūras pilī notiek Latvijā labāko interneta veikalu apbalvošanas ceremonija The Latvian Ecommerce Award 2018.

Viedokļi

Gunārs Nāgels, Austrālijas laikraksta Latvietis redaktors. Agresija un Stambulas konvencija

Linda Vildava, Swedbank ekonomiste. Mājokļu pieejamība Rīgā – straujš algu pieaugums un tirgus īpatnības

Kultūra

No 22. marta Liepājas un Nacionālajā teātrī varēs skatīties izrādi Teātra dienas koncerti.

No 22.marta izstāžu zāles Arsenāls radošajā darbnīcā apskatāma Brigitas Zelčas-Aispures un Kristapa Grundšteina izstāde Vietu vairāk nav.

No 23. martā Latvijas Nacionālā mākslas muzejā varēs apskatīt Purvīša balvas 2019 kandidātu izstādi.

24. martā Brīvdabas muzejā notiks Lielās dienas sagaidīšana kopā ar folkloras grupu Skandinieki.

27. martā Dailes teātrī Viestura Meikšāna iestudētās Žana Ženē lugas Kalpones pirmizrāde.

Paplašini apvārsni

Gļotainais pelējums spēj izkļūt no slazdiem, tikt cauri labirintiem un vadīt robotus. Vai šim vienšūnu radījumam bez neviena neirona var piedēvēt prāta spējas?

IR aktuāli

Žurnāls IR Brīvdienas – tavs kultūras un aktīvā dzīvesveida ceļvedis. Abonē uz gadu un saņem dāvanā ekskluzīvās Stenders zelta ziepes.

No viņpus audekla

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +6C, apmācies, palaikam saulains, neliels lietus, R – ZR vējš 6 – 8 m/s

accuweather -2 – +5C, brīžiem saulains, retumis lietus, ZR vējš 4 – 8 m/s

yr +3 – +8C, daļēji mākoņains, ZR vējš 6 – 8 m/s

Vārda dienu svin

Dziedra, Gabriela, Gabriels, Tamāra

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu