Var neierobežot skaidru naudu; protestē pret Brexit; Tramps piekritīs Golanas augstieņu okupācijai

Reirs piekāpjas

Finanšu ministrija gatava piekāpties jautājumā par skaidras naudas darījumu ierobežošanu. Ministrija rosināja atļauto skaidras naudas darījumu slieksni samazināt līdz 3000 eiro, taču Saeimas deputāti vēlas saglabāt esošo 7200 eiro slieksni. Ministrs Jānis Reirs (JV) gan uzsver, ka tādā gadījumā jāpastiprina iedzīvotāju atbildība naudas izcelsmes pierādīšanā.

Miljoni pret

Vairāk nekā miljons cilvēku sestdien izgāja Londonas ielās, lai pieprasītu Apvienotās Karalistes palikšanu Eiropas Savienībā un vēl vienu Brexit referendumu. Bet Brexit pretinieku petīciju par palikšanu ES parakstījuši jau vairāk nekā 5 miljoni cilvēku. Lielbritānijas konservatīvo rindās izskan aicinājumi premjerministrei Mejai atkāpties.

Maina 50 gadu politiku

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien parakstīs rīkojumu, ar kuru atzīs Izraēlas suverenitāti pār okupētajām Golānas augstienēm, svētdien paziņoja Izraēlas ārlietu ministrs Israels Kacs. Krievija, Irāna un Sīrija nosodījušas Trampa pagājušo ceturtdien paziņoto, ka Savienotajām Valstīm būtu jāatzīst Izraēlas suverenitāte pār stratēģiski svarīgajām Golānas augstienēm. Bet Krievijas parlamenta Ārlietu komitejas vadītājs Konstantīns Kosačevs paziņoja, ka tagad runas par Krimas nelikumīgu aneksiju esot zaudējušas jēgu.

Vēl

Baltijas valstu tieslietu ministri vienojušies parakstīt deklarāciju par precīzu padomju okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanu.

Rīgas domē plāno izveidot otru mēra vietnieka amatu, uz kuru pretendēs Saskaņas Rīgas domes frakcijas vadītājā vietnieks Vadims Baraņņiks, ziņo Latvijas Radio.

Prokuratūra nesen nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par valsts degvielas piesavināšanos apsūdzēts bijušais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Ints Sēlis, noskaidroja aģentūra LETA.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu (Kontroles dienestu) plānots pārdēvēt par Finanšu izlūkošanas dienestu, paredz Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi likumā.

Taizeme atcels vīzu režīmu Latvijas pilsoņiem, kuri apmeklēs šo valsti tūrisma nolūkos un uzturēsies tajā ne ilgāk par 30 dienām.

Sestdien Latvijā dzēsti vairāk nekā 60 kūlas ugunsgrēki, un kopējā pērnās zāles degšanas platība bija vairāk nekā 140 hektāri, informēja VUGD.

Pēc dramatiskas glābšanas operācijas Norvēģijas piekrastē, kur kruīza kuģim pēkšņi pārstāja darboties dzinēji, Viking Sky svētdien nonācis tuvākajā ostā.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien ziņoja, ka gandrīz visu Rīgas namu pārvaldnieka iecirkņu vadītāju amatos strādā Saskaņas biedri, un uzņēmumā atradušies amati arī Rīgas mēra Ušakova bijušā padomnieka Ērika Teilāna radiniekiem. Bet pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Piejūra ir iedzīvojies pusmiljona zaudējumos, un tam draud maksātnespēja. Vēl raidījums informēja, ka Olainfarm lietā VID rotē izmeklētāju, bet prokuratūra izmeklēšanu nodod ENAP.

LTV raidījums De Facto vēstīja, ka ilgā zemes jautājumu kārtošana kavē par 150 miljoniem iegādāto pretgaisa aizsardzības radaru lietošanu. Bet pretvēža preparāts Rigvir nav izturējis pirmo pārbaudes posmu – vīruss, kam būtu jācīnās ar vēža šūnām, šķidrumā ir daudz mazākā apjomā, nekā apsolījis ražotājs. Vēl raidījums ziņoja, ka ar advokātu Rūdolfu Meroni saistīta kompānija Media Support ir iesūdzējusi tiesā Latvijas valdību par aizliegumu pirkt Radio SWH akcijas. Bet Rīgas satiksme nesteidz vērtēt meitasfirmas vadītājas Anitas Ārgales tiesāšanu naudas izšķērdēšanas lietā.

Šodien

Notiek komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumi pie Šķirotavas stacijas un Brīvības pieminekļa. LETA

Nosauc Latvijas Literatūras gada balvas mūža balvas ieguvēju, nominantus un speciālbalvas ieguvēju.

Kaņepes kultūras centrā norisinās diskusija par pilsoņu dalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās Kas notiks, ja nebalsosim?.

Viedokļi

Kaspars Iesalnieks, finanšu audita un vadības konsultāciju uzņēmuma KPMG IT konsultāciju vadītājs. Reputācija, dati un pieejamība – uz ko mērķē kibernoziedznieki?

Gints Metāls, doku.lv AML projektu vadītājs. Vai Latvija vēlas pildīt Moneyval prasības un sakārtot AML jomu?

Paplašini apvārsni

Kā izplaucēt olu

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +1 – +7C, apmācies, vakarā īslaicīgs lietus, R – ZR vējš 3 – 4 m/s

accuweather -2 – +6C, apmācies, brīžiem lietus, R – ZR vējš 3 – 4 m/s

yr 0 – +6C, lielākoties apmācies, palaikam lietus, R – ZR vējš 2 – 4 m/s

Vārda dienas svin:

Māra, Mārīte, Marita, Mare

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu