Diennaktī vēl 453 inficētie; Lāčplēša diena bez parādēm; Honkongā atkāpjas demokrātiskā opozīcija

Jauns antirekords

Latvijā trešdien reģistrēts rekordliels skaits diennaktī Covid-19 inficēto – 453 cilvēki, divi miruši. Tas ir lielākais diennaktī reģistrēto inficēto skaits, iepriekšējais rekords bija piektdien – 404. Covid-19 pozitīvo gadījumu skaits no testēto skaita ir 5,9%. SPKC norāda – ja pozitīvie testi pārsniedz 4% robežu, slimība izplatās strauji un nekontrolēti. Hospitalizēto pacientu skaits ir pieaudzis par 28%. Kopumā inficējušies 8848 cilvēki.

Klusi svētki

Latvija trešdien pandēmijas dēļ bez tradicionālajiem svinīgajiem pasākumiem atzīmēja Lāčplēša dienu. Valsts vadītāji nolika ziedus kritušo piemiņai un aicināja iedzīvotājus palikt mājās un iedegt sveces logos. Daudzi apmeklēja Brāļu kapus, kur iededza sveces par godu Latvijas karavīriem. Sveces dega arī pie Rīgas pils sienas.

Bez demokrātijas

Trešdien demisionēja visa Honkongas likumdevēja demokrātiskā opozīcija, jo mandātus atņēma četriem demokrātiem. Ķīna Honkongai piešķīra pilnvaras diskvalificēt politiķus, kas tiek uzskatīti par draudu nacionālajai drošībai. Proti, ja viņi atbalsta Honkongas neatkarību un neatzīst Ķīnas varu. Demokrātiem likumdevējā ir 19 vietas no 70.

Vēl

ES trešdien parakstīja vienošanos ar farmācijas firmām BioNTech un Pfizer par 300 miljonu Covid-19 vakcīnu devu piegādi.

Lietuva trešdien Baltkrievijai iesniedza notu ar prasību sniegt oficiālu informāciju par Astravjecas AES notikušo incidentu 8.novembrī.

Valsts kontrole revīzijā konstatējusi, ka Stradiņa slimnīcas atlīdzības sistēma nav taisnīga – vienādiem pienākumiem pastāv būtiskas darba samaksas atšķirības. Slimnīca izvērtēs VK ieteikumus.

Pēc partiju Latvijas attīstībai pametušā Rīgas domes deputāta Māra Mičerevska intervijas LTV, KNAB pārbaudīs, vai ministrs Juris Pūce (A/P) prasījis Mičerevskim domes autostāvvietas caurlaidi.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nolēma deputātam Gobzemam izteikt rakstveida brīdinājumu par publiski pausto aicinājumu nevalkāt masku sabiedriskā vietā.

ASV Džordžijas štatā visas prezidenta vēlēšanās nodotās balsis pārskaitīs. Starpība starp abu kandidātu iegūto balsu skaitu ir ap 14 000.

Kamēr Polijas Neatkarības dienu augstākās amatpersonas trešdien atzīmēj klusi un mierīgi pandēmijas dēļ, nacionālisti gājienā Varšavā izraisīja sadursmes ar policiju.

Šodien

Satversmes tiesa pieņems lēmumu lietā par normu, kas bērna bioloģiskās mātes partnerei neparedz tiesības uz atvaļinājumu pēc bērna piedzimšanas.

Notiks attālināta preses konference par gatavošanos 1991.gada barikāžu 30.gadadienai.

Latvijas Mākslinieku savienība sāks Rīgas pilsētvides mākslas akciju Tēlniecības Melnās dienas – protestu pret plānoto nodokļu izmaiņu uzliktu slogu māksliniekiem.

Viedokļi

Arnis Sauka, Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors. Kā uzlabot sabiedrības veselību un papildināt budžeta ieņēmumus.

Vita Banga, mākslas vēsturniece. Dailes teātra ēka laika zīmē.

Šonedēļ žurnālā IR

Latvijas mazās un vidējās saimniecības no ES tiešmaksājumu naudas saņem aptuveni trešo daļu, jo atbalsta lauvastiesa tiek lielsaimniekiem. Vai to plānots mainīt?

Kāda gaisotne valda ASV pēc prezidenta vēlēšanām un kāds ir jaunievēlētais līderis Baidens?

Režisore Māra Ķimele vienmēr bijusi sava ceļa gājēja. Par mūžu teātrī Ir intervijā.

Kādus plānus Latvijā pandēmijas laikā kaļ klavierbūves speciālists Dāvids Kļaviņš.

Paplašini apvārsni

Pītera Gofina vectēvs Otrā pasaules kara laikā dienēja Kanādas Gaisa spēkos. Pēc vectēva nāves atrada fotoalbumu. Par ko tas stāstīja?

Valsts svētku nedēļā

Nekad nevar būt par daudz variantu Es izjāju prūšu zemi.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +5C, apmācies, bez nokrišņiem, D, DA vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +2 – +4C, saule mīsies ar mākoņiem, D, DA vējš 2 – 3 m/s;

yr +4 – +6C, apmācies, D, DA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Kaija, Kornēlija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu