ST liek nodrošināt viendzimuma pāru tiesības; atkāpies ministrs Pūce; Covid – 19 iet plašumā

Vēsturisks lēmums

Satversmes tiesa ceturtdien atzina par Satversmei neatbilstošu Darba likuma normu par tiesībām uz atvaļinājumu pēc bērna piedzimšanas, kas pienākas tikai bērna tēvam. Tiesa atzina, ka šādas tiesības ir arī viendzimuma pāriem. Tiesā bija vērsusies sieviete, kuras partnere nesaņēma pēc bērna piedzimšanas paredzēto atvaļinājumu. ST norādīja, ka valsts pienākums ir aizsargāt un atbalstīt arī viendzimuma partneru ģimenes. Saeimai līdz 2022. gada vidum tas jānodrošina ar attiecīgām izmaiņām likumos.

Atzīstas un atkāpjas

Vides un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P) ceturtdien paziņoja par atkāpšanos no amata. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pieņēma Pūces demisiju, uzdeva vides ministra pienākumus uz laiku pildīt aizsardzības ministram Artim Pabrikam (A/P) un aicināja A/P izvirzīt jaunu ministru. Pūce atzina, ka iepriekš maldinājis sabiedrību, teikdams, ka nav izmantojis sava kādreizējā palīga caurlaidi. Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis, kurš pagājušajā nedēļā izstājās no partijas Latvijas attīstībai, trešdien paziņoja, ka Pūce viņam prasījis sagādāt caurlaidi pašvaldību stāvvietu bezmaksas izmantošanai. Pūce bija to noliedzis.

Vēl sliktāk

Latvijā aizvadītajā diennaktī Covid-19 infekcija apstiprināta 533 cilvēkiem, bet divi slimnieki miruši. Pēdējās dienās augošais infekciju skaits ir aizvadītās piektdienas un sestdienas ballīšu sekas, teica infektologs Uga Dumpis. Rīgā divu nedēļu laikā trīskārt pieaudzis Covid-19 skarto skolu un bērnudārzu skaits. Rēzeknes pansionātā atklāti 65 Covid-19 gadījumi. Trešdienas vakarā Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (APP) paziņoja, ka dodas pašizolācijā pēc kontaktēšanās ar Covid-19 slimnieku. Saeima ceturtdien pieņēma likuma grozījumus, ka valsts pirmās trīs dienas apmaksās slimības lapas darbiniekiem ar augšējo elpceļu kādu infekciju. Igaunijā aizvadītajā diennaktī fiksēts līdz šim lielākais vienā diennaktī reģistrētais Covid-19 gadījumu skaits – 374. Lietuvā infekcija apstiprināta vēl 1553 personām, deviņi cilvēki miruši.

Vēl

KNAB ceturtdien lūdza apsūdzēt bijušo Nacionālās apvienības politiķi Baibu Broku un būvuzņēmējus Gunti Rāvi un Ivaru Milleru par kukuļa piedāvājumu un pieņemšanu kriminālprocesā, kurā 2019. gadā visus trīs aizturēja.

Ceturtdien Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība pieprasīja izglītības ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) izpildīt līdz novembra beigām 15 prasības, citādi arodbiedrība prasīšot viņas demisiju.

Aizturētas trīs personas, kuras tur aizdomās par dzimumnoziegumiem pret vismaz četriem pusaudžiem, ceturtdien informēja Valsts policija.

Visi Honkongas demokrātiskās tiesības atbalstošie likumdevēji ceturtdien iesniedza demisijas aktus, protestēdami pret Ķīnas pasākumiem Honkongas īpašo demokrātisko tiesību iznīcināšanai.

Latvijas katoļu baznīca ir sākusi ticības popularizēšanas projektu, kura viena no “sejām” būs JKP politiķis Jānis Bordāns, kura vadītā Tieslietu ministrija pārrauga reliģisko organizāciju darbību.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pēc inficēšanās ar koronavīrusu ievietots slimnīcā.

Šodien

Rīgas konferencē 2020 runā NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena.

Valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tiekas ar Baltkrievijas opozīcijas līderi Svetlanu Tihanovsku. (LETA)

Valsts ieņēmumu dienests rīko semināru par vienoto nodokļu kontu.

Viedokļi

Valērija Vārna, informācijas tehnoloģiju uzņēmuma TietoEVRY in Latvia vadītāja. Pandēmijas ekrāns atspoguļo huligānismu internetā

Alma Zeidlere-Rubene, pedagoģe. Naivā nāve – klusēšana klusumā

Šonedēļ "Šķiltavā"

Kinokritiķe Kristīne Simsone palīdz orientēties Lielajam Kristapam nominētajās filmās un dalās pārdomās par vēlēšanām ASV, no kurienes nesen atgriezusies Latvijā. Pauls Raudseps un Aivars Ozoliņš vērtē lēmumu ieviest ārkārtējo situāciju un apspriež Māra Mičerevska atklāsmes, kuras gāzušas vides ministru Juri Pūci. Klausieties šeit.

Kultūra

No 12. novembra mākslas stacijā Dubulti var apskatīt gleznotājas Sigitas Daugules personālizstādi.

14. novembrī LNSO Digitālajā koncertzālē varēs klausīties koncertu LNSO, Raimonds Pauls un Gija Kančeli.

No 14. novembra Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi.

17. novembrī tiešraidē no Latvijas Nacionālā teātra notiks Baltkrievijas žurnālistu veidotās grāmatas Meklējot taisnīgumu. Vardarbības vēsture Baltkrievijā lasījumi.

Paplašini apvārsni

Piemineklis sunim

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +6C, apmācies, DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +3 – +5C, lielākoties apmācies, 4 – 5 DA vējš 4 – 5 m/s;

yr +5 – +6C, apmācies, D – DA vējš 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Eižens, Jevgēņija, Jevgēņijs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu