Atbalstīs uzņēmējus; maksās par visu slimošanu; vienojas par uguns pārtraukšanu Kalnu Karabahā

Palīdzēs dīkstāvē

Covid-19 radītās ekonomiskās krīzes seku mazināšanai valdība otrdien apstiprināja dīkstāves pabalstus no 330 līdz 1000 eiro, kā arī subsidēs Covid-19 krīzē cietušo uzņēmumu darbinieku algas līdz 500 eiro. Atbalstu saņems uzņēmumi, kuru darbību skāruši Covid-19 ierobežojumi, kā arī tie, kuriem vērojams apgrozījuma kritums. Atbalsta pasākumu termiņš ir no ārkārtējās situācijas pirmās dienas līdz 31. decembrim. Lielajiem komersantiem būs pieejami Altum aizdevumi investīcijām.

No pirmās dienas

Valdība otrdien nolēma apmaksāt darbanespējas lapas Covid-19 inficētajiem un karantīnā esošajiem no pirmās dienas, lai tā veicinātu cilvēku neiešanu uz darbu ar elpceļu saslimšanas simptomiem. Saeima otrdien arī apstiprināja valdības lēmumu par ārkārtējo situāciju no 9.novembra. Otrdien Latvijā Covid-19 infekcija apstiprināta 208 cilvēkiem, bet divi pacienti miruši. Kopā saslimuši 8395. Pēdējo trīs nedēļu laikā ar Covid-19 hospitalizēto skaits no 7,8% pieaudzis līdz 15%.

Ar Kremļa starpniecību

Armēnija pirmdienas vakarā parakstīja vienošanos ar Krievijas prezidentu Putinu un Azerbaidžānas prezidentu Alijevu par uguns pārtraukšanu Kalnu Karabahā. Armēnijai būs no reģiona jāizved savi bruņotie spēki. To vietā nāks Krievijas spēki, kuri ieņems pozīcijas uz frontes līnijas un gar Lačinskas koridoru, kas savieno Karabahu ar Armēniju. Azerbaidžāna atgūs vairākus līdz šim armēņu okupētus rajonus, un bēgļiem būs tiesības atgriezties pamestajās mājās. Armēnija bija spiesta parakstīt vienošanos pēc stratēģiskās Šušas pilsētas krišanas azerbaidžāņu spēku rokās. Pēc vienošanās noslēgšanas Armēnijas galvaspilsētā Erevānā pulcējās neapmierinātie, kas ielauzās valdības ēkā un pieprasīja premjerministra Pašinjana demisiju.

Vēl

ASV ģenerālprokurors Viljams Bārs pirmdien atļāva sākt izmeklēšanu par iespējamajiem pārkāpumiem prezidenta vēlēšanās. Tramps atteicies atzīt savu sakāvi vēlēšanās, jo esot notikusi krāpšanās, par ko gan nav nekādu pierādījumu.

Šogad septembrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums bija 2,7 miljardi eiro, kas faktiskajās cenās bija par 7,7% vairāk nekā pirms gada.

Baltkrievijas Astravjecas atomelektrostacija, kas atrodas pie Lietuvas robežas, otrdien uz laiku apturēja elektroenerģijas ražošanu, jo eksplodējuši sprieguma mērīšanas transformatori ārpus kodolreaktora. Lietuvā nav konstatēta paaugstināta radiācija.

Kā atbildes reakcija uz britu diplomātu izraidīšanu pirmdien no Baltkrievijas otrdien sekoja divu Baltkrievijas diplomātu izraidīšana no Apvienotās Karalistes.

EK otrdien pabeidza sarunas ar ASV farmācijas gigantu Pfizer un Vācijas kompāniju BioNTech par Covid-19 vakcīnas piegādi. Vienošanos paredzēts parakstīt trešdien.

Iekšējās drošības birojs aizdomās par kukuļu pieņemšanu un cigarešu nelikumīgas tirdzniecības piesegšanu Jelgavas tirgū aizturējis divas policistus.

Oktobrī Latvijas skatītāji visvairāk vērojuši TV3 kanālu, otrajā vietā ir LTV1, trešajā – RTR Planeta Baltija.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida pašizolējusies, jo pagājušajā nedēļā bijusi kontaktā ar Covid-19 inficēto. Otrdien Igaunijā reģistrēti 128 jauni infekcijas gadījumi.

Lietuvā otrdien apstiprināti 1109 jauni inficēšanās gadījumi ar Cpvid-19, 11 cilvēki miruši, viens no viņiem vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem. Valstī kopā miris 221.

Otrdien Zviedrijas vēl vismaz divi reģioni paziņoja, ka ieviesīs stingrākus Covid-19 ierobežojumus. Tas nozīmē, ka šādi ierobežojumi būs 14 no 21 Zviedrijas reģiona.

Dānijā septiņās Jitlandes pašvaldībās ieviesa izolāciju sakarā ar koronavīrusa mutāciju, kuru atklāja ūdeļu fermās. Dāņi paziņoja, ka iznīcinās 17 miljonus ūdeļu, taču vēlāk lēmumu atcēla. Savukārt Somijas veselības aizsardzības iestādes veiks koronavīrusa testēšanu ap 30 ūdeļu fermās.

Pirmdien Krievijas vēstniecība Norvēģijā savā Facebook lapā ievietoja paziņojumu, kurā vainoja Norvēģiju labu kaimiņattiecību izjaukšanā, jo netālu no Tromsē varētu tikt izvietotas NATO atomzemūdenes.

Šodien

Lāčplēša dienu valdības vadītājs Kariņš un Rīgas mērs Staķis aicināja šogad atzīmēt mājās, iededzot sveci logā.

Notiks Brīvības pieminekļa izgaismošanas mēģinājums.

Rīgas dome lems par Administratīvās komisijas un Bērnu lietu apakškomisijas sastāvu.

Viedokļi

Aleksandrs BētiņšLatvian Art Directors Club prezidents. Ar radošumu pret bezcerību.

Kristiāns Brēdermanis, militārā ekipējuma ražošanas uzņēmuma SRC Brasa vadītājs. Kādas aizsardzības tendences pasaulē iezīmē Covid-19?

Paplašini apvārsni

Kā Covid-19 ietekmē mūsu ikdienas un darba dzīvi.

Kā mūziku pārvērst attēlā?

Baha prelūdija un Džona Koltreina kompozīcija hromestēzijas radītajās vizualizācijās.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +2 – +7C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, D – DR vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +1 – +6C, pārsvarā saulains, D – DR vējš 1 – 3 m/s;

yr +4 – +7C, apmācies, D – DR vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Ojārs, Nellija, Rainers

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu