Lems par dīkstāves pabalstiem; uz laiku slēdz Aizkraukles slimnīcu; Covid vakcīnai 90% efektivitāte

Atstās VID ziņā

Koalīcija pirmdien vienojās atteikties no idejas sociālajiem dienestiem uzticēt darbu ar alternatīvajos nodokļu režīmos strādājošajiem, to darīs VID. Dīkstāves pabalsti varētu būt 70% no vidējās algas par pēdējiem trim mēnešiem, bet maksimālais dīkstāves pabalsta apmērs – 1000 eiro, valdībai ierosinājusi Ekonomikas ministrija. Priekšlikums paredz pandēmijas izraisītajā krīzē cietušajiem uzņēmumiem sniegt atbalstu daļējai algu izmaksai. Ierosināts slimības lapas cilvēkiem ar Covid-19 līdzīgiem simptomiem izsniegt no pirmās dienas. Otrdien par šiem priekšlikumiem lems valdība.

Infekcija nemazinās

Uz laiku slēgta Aizkraukles slimnīca, jo pieaugusi saslimšana ar Covid-19 darbinieku vidū. Pirmdien infekcija no jauna Latvijā apstiprināta 92 cilvēkiem, divi miruši. Kopā Latvijā inficējušies 8187, miris 101. Liels diennakts Covid-19 inficēto pieaugums pirmdien bija Lietuvā – 1056, Igaunijā vēl 125 cilvēki. Lietuvā miruši trīs cilvēki, Igaunijā – viens. Ārkārtējo situāciju un komendanta stundu ieviesusi Portugāle, to taisās darīt arī Ungārija.

Dod cerību

Vācijas farmācijas firma BioNTech un ASV partneris Pfizer pirmdien paziņoja, ka to izstrādātā Covid-19 vakcīna uzrāda vairāk nekā 90% efektivitāti. Uzņēmumi ir pirmie zāļu ražotāji, kas uzrādījuši veiksmīgus vakcīnas klīnisko pētījumu datus. Līdz šim vakcīnai nav atklātas arī nopietnas drošības problēmas. Ražotājs plāno jau šomēnes vērsties pie ASV amatpersonām pēc ārkārtas lietošanas atļaujas.

Vēl

Baidens pirmdien nosauca to zinātnieku vārdus, kas vadīs viņa administrācijas Covid-19 krīzes komandu. Tā jaunievēlētais prezidents signalizēja, ka cīņa ar pandēmiju būs prioritāra.

Azerbaidžāna virs Armēnijas notriekusi Krievijas militāro helikopteru un atvainojusies Krievijai. Incidents noticis pie Jerashu ciema – vairāk nekā 100 km no Kalnu KarabahasDivi cilvēki gājuši bojā, viens ievainots.

Šogad oktobrī, salīdzinot ar pērno gadu, vidējais patēriņa cenu līmenis samazinājās par 0,7%. Cenas precēm samazinājās par 1,6%, pakalpojumiem palielinājās par 1,5%.

Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme pirmdien atkāpās no amata pēc tam, kad iepriekšējā dienā radio bija apšaubījis ASV prezidenta vēlēšanu godīgumu.

Lietuvā konservatīvā Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti parakstīja koalīcijas līgumu ar Liberāļu kustību un Brīvības partiju.

Valsts drošības dienests izbeidzis visus četrus kriminālprocesus par iespējamām nelikumībām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Svētdien Ķengaraga tirgū noticis homofobisks uzbrukums Rīgas Stradiņa universitātes profesoram Denisam Hanovam. Policija sāka kriminālprocesu.

Bijušais Kosovas prezidents Hašims Tači pirmdien Hāgas kara noziegumu tribunālā noraidīja viņam izvirzītās apsūdzības kara noziegumos.

Šodien

Valdības sēde lems par atbalstu uzņēmumiem Covid-19 krīzē.

Saeima lems par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

ES spēkā stāsies jauni ievedmuitas noteikumi ASV precēm.

Viedokļi

Pasi Nurminens, Somijas depozīta sistēmas vadītājs. Pārbaudīta depozīta sistēma kā daļa no iedzīvotāju dzīvesstila.

Andris Tauriņš, zvērināts advokāts. Kā Latvija aizsargās ar mākslīgā intelekta palīdzību radītus darbus?

Paplašini apvārsni

Par ko liecina tas, ka sportistam sāk pietrūkt elpas?

Rakstu raksti

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +9C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, R, ZR vējš 2 m/s;

accuweather +3 – +8C, saule mīsies ar mākoņiem, R vējš 1 – 2 m/s;

yr +6 – +9C, apmācies, R, ZR vējš 1 – 2 m/s.

Vārda dienu svin:

Mārtiņš, Mārcis, Marks, Markuss

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu