ASV vēlēšanās uzvar Baidens; izsludina ārkārtējo situāciju; ES sankcijas Baltkrievijai

Aicina apvienoties

Pēc vairāku dienu balsu skaitīšanas sestdien, 7.novembrī, kļuva skaidrs, ka ASV prezidenta kandidātu demokrātu Džo Baidenu pašreizējais Baltā nama saimnieks Tramps vairs nevar apsteigt – pārsvars Pensilvānijā nodrošinājis Baidenam nepieciešamās elektoru balsis ievēlēšanai. Baidens pirmajā uzrunā aicināja amerikāņus apvienoties, nevis šķelties. Tramps gatavojas apstrīdēt vēlēšanu rezultātu. Atkārtota balsu pārskaitīšana notiks Džordžijas štatā, Tramps to pašu vēlas panākt Viskonsīnā, bet sestdien iesniedza sūdzību Arizonā. Tramps arī solījis vērsties Augstākajā tiesā par vēlēšanu rezultātu viltošanu. Tramps kopš 1992.gada ir otrais prezidents, kas nav ievēlēts uz otru termiņu. Iepriekš tas notika ar Džordžu Bušu vecāko.

Riski ir visur

Valdība piektdien Covid-19 dēļ nolēma no 9. novembra līdz 6.decembrim izsludināt ārkārtējo situāciju. Nenotiks publiski pasākumi, slēgtas spēļu zāles un atrakciju centri. Privātos pasākumos drīkst pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem no divām mājsaimniecībām. Ierobežots darba laiks kultūras iestādēm, bet kafejnīcas varēs izsniegt ēdienu tikai līdznešanai. Mācības klātienē turpinās tikai 1.-6.klašu skolēni. Pašizolācija jāievēro, atgriežoties no visām Eiropas valstīm, bet lidojumi aizliegti uz Andoru, Čehiju, Beļģiju, Luksemburgu, Šveici. SPKC atzina, ka aptuveni pusei inficēto vairs nevar noteikt inficēšanas avotu. Tas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā un inficēšanas riski ir visur. Jauns diennaktī inficēto “rekords” reģistrēts sestdien – 404 cilvēki, svētdien Covid-19 apstiprināts vēl 215 cilvēkiem, miruši trīs. Stacionāros ārstējas 263.

500 aizturēto

ES piektdien piemēroja sankcijas Baltkrievijas diktatoram Lukašenko, viņa dēlam Viktoram, kurš ir nacionālās drošības padomnieks, un vēl 13 amatpersonām, kas atbildīgas par represijām pēc 9. augusta prezidenta vēlēšanām. Baltkrievijā svētdien protesta akcijā pret Lukašenko milicijas aizturēja vairāk nekā 500 demonstrantu. Viņu vidū arī žurnālisti, aktieri un pat Miss Baltkrievija 2008.

Vēl

Azerbaidžāna svētdien paziņoja, ka ieņēmusi stratēģiski nozīmīgo Šušas pilsētu, kas atrodas 15 km no Kalnu Karabahas galvaspilsētas Stepanakertas. Armēnija to noliedz. Bruņots konflikts ilgst kopš 27.septembra.

Pēc terorista asiņainā uzbrukuma Vīnes centrā pagājušajā nedēļā Austrija slēgs divas radikālākās Vīnes mošejas, piektdien paziņoja Iekšlietu ministrija.

Sesto pasaules diktātu latviešu valodā sestdien vienlaikus Latvijā un pasaulē rakstīja 2675 interesenti no 34 valstīm, kas ir par 31% vairāk nekā pērn.

FKTK piemēroja 473 076 eiro sodu Reģionālajai investīciju bankai par nepietiekamu līdzekļu izcelsmes noskaidrošanu augsta riska klientu liela apjoma skaidras naudas darījumos.

Pēc Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām 9.augustā Latvija saņēmusi 20 šīs valsts pilsoņu iesniegumus par patvēruma piešķiršanu.

KNAB nekonstatēja likumpārkāpumus saistībā ar bijušam Rīgas domes priekšsēdētājam Burovam (GKR) dāvināto dārgo rokaspulksteni un stāvvietas caurlaides izmantošanu Rīgā.

82 gadu vecumā miris aktieris Leons Krivāns.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja par cīņu, kurš tiks pie dzērienu iepakojuma depozīta ieviešanas. Raidījums analizēja, ko nozīmē strauja akcīzes celšana karsējamai tabakai. Žurnālisti pētīja, kāpēc no Zolitūdes lietas noņemtā tiesnese Dzintra Zemitāne saņēma Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas pozitīvu vērtējumu. Pēc trim gadiem līdz tiesai nav nonākusi lieta par Ventspils baseinā noslīkušo puisēnuKāpēc?

LTV raidījums de facto vēstīja, ka Latvijas ekonomikai Covid-19 krīze bijusi stipri dziļāka nekā kaimiņvalstīm. Raidījums skaidroja, kāpēc Rīgas brīvostas valde pēc iekšējā audita vērsās prokuratūrā. Tāpat raidījums stāstīja par Baltkrievijas IT speciālistiem patvēruma meklētājiem Latvijā, kas vēlas sākt strādāt. Raidījums pētīja, kāpēc Jelgavas Loka maģistrāles pārbūvē jānomaina asfalts 2 km garumā.

Šodien

Informēs par iedzīvotāju uzvedības analīzi un Covid-19 ierobežojumu efektivitāti.

Tiešsaistē iepazīstinās ar Baltijas arhitektūras skolas vīzijām Nacionālajai akustiskajai koncertzālei Elizabetes ielas 2 Rīgā.

Rīgā, Ģertrūdes ielā, līdz 20.novembrim veiks ielas ģeofizikālo apsekošanu, lai konstatētu iegruvumu risku.

Viedokļi

Andis Kudors, politologs. FSB – spiegi, kuri valda Krievijā.

Voldemārs Hermanis, LŽS biedrs. Ņikita Hruščovs Latvijā, 1955. gads.

Paplašini apvārsni

Tehnoloģijas, kas palīdz veciem cilvēkiem un ļauj saglabāt viņu dzīvesveidu.

Vaļa rīklē

Badīga vaļa pakaļdzīšanās ceļā pēc zivīm Kalifornijas piekrastē trāpījās arī laivotājas.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +8C, skaidrs laiks, bez nokrišņiem, D, R – DR vējš 2 – 4 m/s;

accuweather +5 – +8C, sauli brīžiem aizklās mākoņi, D, R – DR vējš 2 – 3 m/s;

yr +2 – +7C, saule slēpsies aiz mākoņiem, D, R – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Teodors

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu