Briti apsūdz krievu specdienestu; Igaunija arestē divus krievu spiegus; nezina, kas nopludināja

Indēšanā vaino Krieviju

Lielbritānijas prokuratūra trešdien izvirzīja apsūdzības diviem Krievijas pilsoņiem un izlūkdienesta darbiniekiem Aleksandram Petrovam un Ruslanam Boširevam par šogad martā Solsberijā notikušo bijušā Krievijas izlūkdienesta virsnieka Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanu ar nervus paralizējošu vielu Novičok. Britu premjerministre Meja paziņoja, ka tas nebija parasts noziegums. Visticamāk, tam atļauju deva Kremlis. Krievija atbildēja, ka Londona manipulē ar informāciju.

Nesaudzē spiegus

Igaunijas tiesa otrdien apcietināja divus cilvēkus aizdomās par spiegošanu Krievijas labā. Apcietinātie ir tēvs Pjotrs Voļins un dēls, Igaunijas Aizsardzības spēku majors Deniss Metsavass. Abi vairāk nekā piecus gadus nodeva valsts noslēpumus un konfidenciālu informāciju Krievijas militārajam izlūkdienestam.

Vainīgos vēl meklē

Trešdien ģenerālprokurors Kalnmeiers Saeimas Nacionālās drošības komisiju pārliecinājis, ka informācijas noplūdē deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS) lietā nav vainojams ne premjerministrs Kučinskis (ZZS), ne KNAB vadītājs Straume. KNAB pieļauj iespēju publiskot prokuratūrai nosūtīto ziņojumu.

Vēl

Valsts kase trešdien izmantoja labvēlīgo situāciju starptautiskajos finanšu tirgos un emitēja eiroobligācijas par kopējo summu 350 miljoni eiro.

Par novadu domes laikrakstu izdošanu krievu valodā KNAB naudas sodu piesprieda 35 Daugavpils, Līvānu un Ludzas novadu domes deputātiem.

Saeimas Cilvēktiesību komisijas deputāti trešdien konceptuāli apbalstīja VDK dokumentu publiskošanu. Saskaņas frakcija pēc tam paziņoja, ka būs pret dokumentu publiskošanu.

KNAB nesāks kriminālprocesu par bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem Nacionālās apvienības politiķiem, kā to vēlējās Rīgas domes deputāts Jurašs (JKP).

Kopš 19. gs. nemainīgā Rucavas baltā sviesta recepte ieguvusi īpašu ES aizsardzību – tas iekļauts ES aizsargāto ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā.

Trešdien Vācijas konservatīvo politiķis un Eiropas Tautas partijas priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers savu kandidatūru pieteica uz nākamgad gaidāmajām EK prezidenta vēlēšanām.

Japāna pirmo reizi piektdien atzina, ka radiācijas dēļ miris kāds no Fukušimas AES darbiniekiem. Kodolkatastrofu AES 2011. gadā izraisīja zemestrīces radīs cunami.

Šodien

Saeima sanāks uz pirmo sēdi šā gada rudens sesijā un pirmajā lasījumā lems par atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanu.

VID un VSAA informēs par jaunāko algas nodokļu pētījumu un VSAA informatīvo kampaņu par sociālo apdrošināšanu (LETA).

Arēnā Rīga atklās skolēnu izglītības un kultūras iniciatīvu Latvijas skolas soma.

Viedokļi

Solvita Melne, Rīgas Teikas vidusskolas bioloģijas skolotāja. Problēma neeksistē, ja par to nerunā?

Viesturs Laurs, satiksmes infrastruktūras plānotājs un projektētājs. Pilsētas satiksmes infrastruktūra – robs starp plānošanu un ieviešanu.

Paplašini apvārsni

Vai uzņemamies pārāk daudz darba, ja nespējam ar to tikt galā plānotajā laikā?

Šonedēļ žurnālā IR

Inga Spriņģe par vēlēšanu kampaņas lamatām un kā tajās neiekrist.

Trešdaļa pusaudžu atzīst, ka viņiem ir seksuālas attiecības, taču par ķermeni un veselību viņi zina pārsteidzoši maz.

Aizejošais parlaments un valdība atstāj daudzus iesāktus, bet nepabeigtus darbus 13. Saeimai. Kas ir būtiskākie no tiem?

Meža atjaunotājs

Brīnišķīgs Antonio Vicentes (83) stāsts par dabiska meža atjaunošanu Brazīlijā.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog  14 – 25C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A – ZA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather 24C, būs saulaini brīži, A – ZA vējš 1 – 2 m/s;

yr  14 – 24C, saulains laiks mīsies ar mākoņiem, A – ZA vējš 1 – 2 m/s.

Vārda dienas svin:

Maigonis, Magnuss, Mariuss

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu