Latvijas dizains uzvar Londonā; policija aiztur katoļu priesteri;strīdas par pedagogu minimālo algu

Uzvarētāji

2. Londonas Dizaina biennāles galveno balvu pirmdien par labāko dizainu saņēma Latvija. Mūsu valsts biennālē piedalījās ar mākslinieka Artūra Analta un starpdisciplinārā dizaina uzņēmuma Variant Studio instalāciju Matter to Matter, kurā izmantoti dabīgi materiāli un atspoguļota dabas loma Latvijas kultūrā un ikdienā.

Aizdomas par vardarbību

Valsts policija pagājušajā nedēļā aizdomās par cilvēktirdzniecību un seksuālu vardarbību aizturēja Latvijas Romas katoļu baznīcas garīdznieku no Rēzeknes-Aglonas diecēzes un vēl divus cilvēkus. Portāla Delfi rīcībā esošā informācija liecina, ka apcietinājums piemērots katoļu baznīcas mariāņu kongregācijas mūkam un priesterim Pāvelam Zeiļam.

Paklūp uz saikļiem

Valdība otrdien uz nedēļu atlika lemšanu par pedagogu minimālās algas likmes celšanu, jo sociālajiem partneriem bija iebildumi par kvalitātes un kvantitātes kritērijiem vidusskolās. Viens no galvenajiem klupšanas akmeņiem bija saikļu “un” un “vai” lietojums kritērijos, kas saistīti ar minimālo skolēnu skaitu 10. klasē un vidusskolas posmā. LIZDA pieteiks pedagogu piketu.

Vēl

Latvijas Zaļās partijas valde otrdien apturēja Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa darbību partijā, jo deputātam piederošais uzņēmums Gandrs jau vairākus mēnešus bijis VID redzeslokā par iespējamu nodokļu apiešanu.

Latvijas dzelzceļš un tās meitasuzņēmums LDz Cargo iesniedza prasību Lietuvas dzelzceļam atlīdzināt 82 miljonus eiro zaudējumu par Lietuvas 2009. gadā nojaukto sliežu ceļa posmu Mažeiķi-Latvijas robeža.

Otrdien akcionāri pilnībā nomainīja zāļu ražotāja Olainfarm padomi.

Par otro publisko ASV uzņēmumu pēc Apple, kas ir triljonu ASV dolāru vērts, otrdien kļuva interneta tirdzniecības uzņēmums Amazon.

Lielākā Nīderlandes komercbanka ING sodīta ar 775 miljoniem eiro, jo caur banku tika pārskaitīti milzīgi kukuļi bijušā Uzbekistānas prezidenta meitai Guļnarai Karimovai.

25 gadu laikā stiprākais taifūns Džebi otrdien sasniedza Japānas piekrasti un nogalināja sešus, bet ievainoja vismaz 164 cilvēkus.

Latvijas tenisiste Sevastova otrdien pirmo reizi iekļuva ASV atklātā tenisa čempionāta pusfinālā, jo uzvarēja pērnā gada čempioni amerikānieti Slounu Stīvensu.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas frīstaila sportiste Kellija Sildaru (16) pasaules čempionāta sacensībās Jaunzēlandē savā grupā ieguva jau otro zelta medaļu, bet ceturto sportistes karjerā.

Jau kopš padomju okupācijas sākumgadiem Lietuva dotēja PSRS ekonomiku, apliecina Lietuvas pretošanās un genocīda centra pētījums.

Pirmdien Somijas apgabaltiesa ar nosacītu cietumsodu sodīja somu jaunieti, kurš pērn no Maltas interneta kazino izkrāpa vairāk nekā 100 000 eiro. Tiesa par krāpšanu sodīja arī puiša vecākus.

Zviedrijas telekomunikāciju giganta Telia bijušais ģenerāldirektors Nībergs un divi menedžeri otrdien stājās tiesas priekšā aizdomās par miljardiem kronu lielu kukuli bijušā Uzbekistānas diktatora Karimova meitai.

Svētdien gaidāmās parlamenta vēlēšanas Zviedrijā var izmainīt valsts liberāldemokrātisko ainu, jo aug galēji kreiso un labējo viedokļu atbalstītāju skaits.

Dānijā smagi slimiem pacientiem, kas sāpju remdēšanai izmanto medicīnisko marihuānu, no septembra zāļu lietošana būs pilnībā apmaksāta.

Šodien

Valdības namā atklās izstādi Latvijas valdībai 100 un notiks diskusija ar atjaunotās Latvijas premjerministriem.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē skatīs grozījumus likumā par bijušās VDK dokumentu saglabāšanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu.

Kinoteātrī K.Suns ar trīs Baltijas valstu kopīgi veidoto filmu Laika tilti atklās 22. Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu.

Viedokļi

Aija Zobena, LU socioloģijas profesore. Atmest vai aizstāt?

Mārtiņš Galenieks. Globālais saules dūriens.

Paplašini apvārsni

Ko Makeins zināja par krieviem

Nesen mirušais ASV senators un Vjetnamas kara veterāns Džons Makeins vjetnamiešu gūstā 1967. gadā nokļuva tāpēc, ka kāds Jurijs Trušečkins viņu notrieca ar krievu raķeti.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 14 – 25C, visu dienu negaisa mākoņi, vakarā lietus, A – ZA, A – DA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather   22C, mākoņains laiks un laiku pa laikam līs, A – ZA, A – DA vējš 1 – 2 m/s;

yr 14 – 19C, no rīta un dienā lietus, kā arī saule, A – ZA, A – DA vējš 1 – 2 m/s.

Vārda dienas svin:

Klaudija, Persijs, Vaida

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu