Par atklāti vēlētu prezidentu; lai žurnālisti var lasīt krimināllietas; Lielbritānija vaino Putinu

Prezidentu – atklāti

Saeima ceturtdien ar 82 balsīm “par” un tikai vienu “pret” konceptuāli atbalstīja Latvijas Satversmes grozījumus, kuri paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā. Likumprojekts jāpieņem vēl divos lasījumos, un to šī Saeima var pagūt izdarīt līdz savu pilnvaru beigām, lai nākamā Saeima nākamo prezidentu ievēlē jau atklāti.

Vairāk tiesību un atbildības

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja tiesības žurnālistiem iepazīties ar daļu no materiāliem uz nereabilitējoša pamata pabeigtajās krimināllietās. Vienlaikus deputāti pirmajā lasījumā atbalstīja Krimināllikuma grozījumus, kuri paredz noteikt kriminālatbildību iepriekš par to brīdinātiem žurnālistiem saistībā ar nepublicējumu krimināllietu materiālu izplatīšanu.

Indētājs Putins

Lielbritānijas drošības ministrs Bens Volless ceturtdien paziņoja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir galvenais atbildīgais bijušā krievu dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanā ar nervus paralizējošo vielu Novičok. Arī ASV, Francijas, Vācijas un Kanādas līderi ceturtdien paziņoja, ka ir pilnībā pārliecināti – aizdomās turētie par Solsberijā, Lielbritānijā, martā notikušo uzbrukumu ir Krievijas militārā izlūkdienesta pārstāvji. Ceturtdien Lielbritānija sniedza jaunāko informāciju šajā lietā ANO Drošības padomes ārkārtas sēdē, ko bija lūgusi sasaukt.

Vēl

Baltā nama augsta amatpersona publicējusi anonīmu viedokļa rakstu laikrakstā The New York Times, kurā apgalvo, ka kopā ar kolēģiem cenšoties ierobežot Trampa kaitējumu ASV un pasaulei.

Aizdomās par krāpšanos ar degvielas kompensācijām turētais Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) nolēmis nolikt deputāta mandātu.

Ceturtdien Saeima galīgajā lasījumā apstiprināja grozījumus Latvijas valsts karoga likumā, kuri paplašina atbildību par dekoratīvos nolūkos lietotā Latvijas valsts karoga zaimošanu.

Saeima ceturtdien 1. lasījumā atbalstīja grozījumus Darba likumā, kuri paredz aizliegt darba devējiem pieprasīt svešvalodas prasmi, ja pienākumos neietilpst šīs svešvalodas lietošana.

Aizsardzības ministrija ceturtdien informēja, ka vērtēs, vai Igaunijā aizdomās par spiegošanu otrdien aizturētā virsnieka darbība ir atstājusi ietekmi uz Latvijas drošību.

Krievijas starptautiskajā kosmosa stacijā atklāts izurbts caurums, ceturtdien rakstīja The Guardian.

Pārtikas un veterinārais dienests konstatējis siera pārmarķēšanu SIA RVA Company noliktavā un izņēmis divas tonnas siera.

Vēlēšanas

Darbu sāk CVK uzziņu tālrunis par 13.Saeimas vēlēšanām — 67049999.

Ceturtdien stājās spēkā liegums politiskajām partijām reklamēties televīzijā.

Šodien

VEF Kultūras pilī notiek Latvijas tiesnešu konference Latvijas tiesu sistēmas simtgade un perspektīva.

Rīgā notiek Latvijas Tautas frontes dibināšanas 30. gadadienai veltīts sarīkojums Organizēšanās. Īsa pamācība Tautas frontes dibināšanā.

Rīgā notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotais ikgadējais Polaris forums par investīciju piesaisti pašvaldībām.

Viedokļi

Vija Veisa, Latvijas Dzemdību speciālistu un ginekologu asociācijas prezidente. Nemainot izglītības sistēmu, riskējam ar nākamo paaudžu veselību

Latvijas Banka. Ārā no vāveres rata.

Kultūra

8. septembrī dažādās vietās Rīgā risināsies starptautiskā mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts pasākumi.

Rīgas mākslas telpas Intro zālē no 8. septembra skatāma izstāde Rīgas pieraksts dzejā.

9. septembrī Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrāde Latviešu laupītāji.

Liepājas teātrī 8. septembrī pirmizrāde Liepāja — Latvijas galvaspilsēta.

Bauskas vecpilsētā 8. septembrī notiks Pagalmu svētki un Putras godēšana.

Ir svarīgi

Lasi Ir mēnesi bez maksas un iepazīstini ar to arī savus draugus. Lasiet, diskutējiet un ejiet uz vēlēšanām informēti. Pieteikšanās šeit līdz 09.09.2018.

Aicinām dāvināt žurnāla Ir gada abonementu izvēlētai bibliotēkai par īpašu cenu, lai to varētu lasīt tie iedzīvotāji tavā reģionā, kuriem tas nav pieejams.

Paplašini apvārsni

Mūzikas vara

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 15 – 23 C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A – DA vējš 2 – 4 m/s;

accuweather

14 – 24 C, daļēji mākoņains, DA vējš 3 – 4 m/s;

yr

15 – 23 C, lielākoties saulains, A – DA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Regīna, Ermīns

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu