Sarūk skolēnu skaits; Ždanoka nebūs sarakstā; Mjanmā cietumsodu piespriež žurnālistiem

Mazāk dodas uz skolu

Pirmdien skolas gaitas 1. klasē sāka 18 443 bērni, bet kopumā šajā mācību gadā izglītojamo Latvijas skolās būs par 1230 mazāk nekā pērn – 203 883 skolēni. Pirmklasnieku skaits šogad sarucis par 742 bērniem.

Apdraudot Latviju

Administratīvā apgabaltiesa spriedumā par Latvijas Krievu savienības līderei Ždanokai CVK piemēroto aizliegumu kandidēt 13. Saeimas vēlēšanās secināja, ka Ždanoka ar savu rīcību rada apdraudējumu Latvijas valsts neatkarībai un demokrātiskas tiesiskas valsts principiem. Tam pamatojumu tiesa guvusi sēdes slēgtajā daļā, iepazīstoties ar Drošības policijas sniegto informāciju. Administratīvās apgabaltiesas nolēmums, kas publiski pieejams kļuva pirmdien, ir galīgs. Ždanoka gatavojas tiesas spriedumu pārsūdzēt ECT.

Ziņoja par slaktiņiem

Par mēģinājumu atklāt valsts noslēpumu, vācot materiālus par rohindžu slaktiņiem, Mjanmas tiesa pirmdien diviem ziņu aģentūras Reuters žurnālistiem piesprieda 7 gadu cietumsodu. Tiesas spriedums izraisīja starptautisku sašutumu – ANO cilvēktiesību padomes jaunā vadītāja aicināja Mjanmu nekavējoties atbrīvot abus žurnālistus, jo viņu darbs bija sabiedrības interesēs.

Vēl

Pagājušā piektdienā Rīgā ieradās ASV Federālā Izmeklēšanas biroja direktora vietnieks Deivids Bovdičs un ar KNAB vadītāju Straumi pārrunāja iespējamo sadarbību nākotnē.

Latvija ikgadējai ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars kategorijā Labākā ārzemju filma nolēma pieteikt režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu Turpinājums.

Lielbritānijas robežsargi Īrijas piekrastē ceturtdien aizturēja četru valstu pilsoņus, tai skaitā Latvijas, par aptuveni tonnas kokaīna kontrabandu.

Pirmdienas naktī Brazīlijā ugunsgrēks nopostīja Portugāles karaļa Žuana VI 1818. gadā dibināto Nacionālo muzeju, kurā glabājās viena no lielākajām antropoloģijas kolekcijām Dienvidamerikā.

Lietuvas valdība pirmdien pārsūdzēja ECT spriedumu, kas atzina Lietuvas līdzdalību ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes slepeno cietumu programmā.

Dzīvnieku aizstāvji konstatējuši Botsvānas dabasparka teritorijā nogalinātus 87 Āfrikas ziloņus, kā arī dažus degunradžus.

Šodien

Valdība izskatīs grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kā arī noteikumus par VID ierēdņu formas tērpiem, dienesta pakāpju atšķirības zīmēm un žetoniem.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija pirms otrā lasījuma skatīs likumprojektu “Trauksmes celšanas likums”.

Saeimas Sporta apakškomisija diskutēs par finansējuma kritumu sporta nozarē pēc jaunās nodokļu reformas ieviešanas.

Viedokļi

Aivars Gribusts, izglītības uzņēmuma Lielvārds valdes priekšsēdētājs. Skolai gatavi?

Māris Zanders, politisko notikumu komentētājs. “Galvenais, lai būtu interesanti…

Paplašini apvārsni

Vai drīz būs sabiedrība, kurai vispār nevajadzēs ziņas? Bijušais britu medija The Guardian galvenais redaktors Alans Rasbridžers analizē pēdējos 20 gados notikušo.

Zelts atkritumu bedrēs

ES veic “izrakumus” rūpniecisko atkritumu glabātavās, lai līdz 2020. gadam sāktu tur atrastā otrreizēju pārstrādi.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog   13 – 22C, skaidrs laiks, vakarā neliels lietus, A – ZA vējš 3 m/s;

accuweather  21C, vēss laiks ar lietu un pat pērkona negaisu, A – ZA vējš 2 – 3 m/s;

yr 14 – 20C, saule mīsies ar mākoņiem, vakarā neliels lietus, A – ZA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienas svin:

Dzintra, Dzintara, Dzintars

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu