ASV atvadās no senatora Makeina; aug IKP; sekmīgas mācības “Namejs 2018”

Bija valstsvīrs

Sestdien ASV galvaspilsētas Vašingtonas Nacionālajā katedrālē notika atvadīšanās no 81 gada vecumā mirušā senatora Džona Makeina, kurš bija arī Baltijas valstu atbalstītājs. Pēc Makeina vēlēšanās ceremonijā runāja bijušie prezidenti Bušs un Obama, piedalījās Bils Klintons un Hilarija Klintone. Pēc Makeina norādījuma bērēs nebija aicināts pašreizējais prezidents Tramps. Makeina meita Megana savā runā pretstatīja tēva mantojumu Trampa retorikai: “Džona Makeina Amerikai nebija vajadzības kļūt lieliskai atkal, jo tā vienmēr bija lieliska.”

Kopprodukts palielinās

Latvijas IKP šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar tādu pašu laikposmu pērn, palielinājās par 5,3%. Audzis gan rūpniecības produkcijas daudzums, gan nodarbināto atalgojums, palielinājušies arī mājsaimniecību izdevumi.

Pierāda sadarbības spējas

Vērienīgākās militārās mācības Namejs 2018 rādīja, ka NBS spēj ļoti labi sadarboties ar Valsts policiju un Valsts robežsardzi, sestdien teica NBS komandieris Leonīds Kalniņš. Mācības beidzās svētdien un to mērķis bija pārbaudīt un pilnveidot NBS gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei. Tajās piedalījās vairāk nekā 10 000 dalībnieku – karavīri no 12 valstīm, zemessardze, rezervisti, valsts policija un robežsardze.

Vēl

Tiesnesis Raimonds Buls sola tuvākajos gados pats aiziet no amata. Tieslietu padomes atzinumā par viņa nolēmumiem teikts – “pieļāvis rupju nolaidību vai rīkojies ļaunprātīgi”.

Rigvir pārstāvji atsauca pret ārstu Andri Skridi celto prasību. Skride bija apšaubījis Rigvir zāļu efektivitāti, jo tā nav zinātniski pierādīta. Rigvir būs jāsedz Skrides advokāta izdevumi.

Ekonomikas ministrija atcēla atļauju SIA Balteneko koģenerācijas elektrostacijai Ādažu novadā pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.

Rīgas domes deputāts Jefimijs Klementjevs (S) kā konsultants pērn piepelnījies sešās darbavietās, tajā skaitā viņš strādājis arī Centrāltirgū par direktora vietnieku sporta jomā.

Svētdien tika evakuēts 30. augustā atklātais mājas preču lielveikals IKEA, jo aktivizējās signalizācijas sistēma tehniskajās telpās to uzkopšanas laikā.

Austrumukrainas pašpasludinātās Doņeckas republikas līderis Aleksandrs Zaharčenko piektdien zaudēja dzīvību bumbas sprādzienā kafejnīcā Doņeckas centrā.

Pentagons vēlas apturēt palīdzību Pakistānai vairāk nekā 300 miljonu dolāru apmērā un novirzīt to citiem mērķiem.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, ka ABLV bankas pašlikvidācijas uzraudzībai valdība algos dārgus ārvalstu konsultantus. Raidījums arī informēja, ka maksātnespējas administratoram Sprūdam labvēlīgos spriedumus pieņēmusī tiesnese Zaškina neatzīst, ka ir rupji kļūdījusies. Žurnālisti analizēja, kā partijas sola risināt OIK jautājumu. Tāpat raidījums skaidroja, ka valdība tērē pārāk daudz un nākamgad tēriņi būs jāapgriež par 300 miljoniem eiro.

LTV raidījums de facto atklāja ierakstītas Saeimas deputāta Kaimiņa sarunas, kurās advokāts Gobzems pirms četriem gadiem māca Kaimiņu sadarboties ar blēžiem. Tāpat raidījums stāstīja par slepenu partijas KLV LV līgumu ar deputātu kandidātiem par mandāta nolikšanu. Žurnālisti noskaidroja, ka par veselības reformas un Aizsardzības ministrijas naudu pirks iekārtas Austrumu slimnīcai. Raidījums arī pētīja, kāpēc policija nenovērsa bijušās prokurores Lozes slepkavību.

Šodien

Valsts policija pirmajā skolas dienā izglītības iestāžu tuvumā novietos pārvietojamos fotoradarus.

Notiks Rīgas Franču liceja Zinību dienas svētku gājiens no līdzšinējās skolas ēkas Mēness ielā uz atjaunoto vēsturisko ēku Kr. Valdemāra ielā 48.

Būs pieejams nolēmums Latvijas Krievu savienības 13. Saeimas deputāta amata kandidātes Ždanokas sūdzībā par CVK lēmumu svītrot viņu no kandidātu saraksta (LETA).

Viedokļi

Arnis Latišenko, Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks. Maldināšana – Latvijas gadījums Nr. 15.

Lija Strašuna, Swedbank Latvija galvenā ekonomiste. Pasaules ekonomika zirgā.

Paplašini apvārsni

Vai var kļūt laimīgāks, nedēļas nogalē atslēdzoties no darba e-pastiem?

Bites šokē

Bišu spietošana Ņujorkas Taimskvērā pārsteidza pilsētniekus.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog   13 – 23C, pa dienu skaidrs laiks, vakarā neliels lietus, A – ZA, Z vējš 2 – 3 m/s;

accuweather 22C, sauli aizklās arī mākoņi, A – ZA, Z vējš 2 – 5 m/s;

yr 12 – 21C, saule mīsies ar mākoņiem, A – ZA, Z vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Berta, Bella

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu