Lauris Dārziņš: „Man patīk, kad likmes ir augstas” 1

Lita Krone, LETA
Kristaps Zaļkalns
Print Friendly, PDF & Email

Trešdien pēc Rīgas „Dinamo” sīvās uzvaras pār Minsku devos „dinamiešu” ģērbtuvē, lai uz sarunu aicinātu komandas līderi Lauri Dārziņu. Izveicīgajam uzbrucējam pārtrūka fenomenāla 11 rezultatīvo spēļu sērija. Taču Lauris liek bēdu zem akmens: „Mums šobrīd ir augstāki mērķi…”

Jāsaka, studijas maģistratūrā kopš rudens piespiedušas pakāpties no hokeja žurnālistikas tālāk nekā jebkad pēdējos gados. Patlaban brīvdienas, savukārt hokejā tuvojas saulgrieži. Tāpēc man šī bija tikai pirmā reize, kad spēru soli pāri maģiskajam „dinamiešu” ģērbtuves slieksnim (rituālu spēlētājus intervēt uzreiz pēc spēles ģērbtuvē ieviesa no 2010.gada sezonas).

Tātad aina sekojoša: aiz „dinamiešu” preses sekretāra Stepīša kunga, kurš tik tikko pabeidzis komentēt spēli LTV tiešajā ēterā un virzās garderobes virzienā, organizēti plūst vesela žurnālistu karavāna. Pēdējā brīdī iedzenu kolēģus, pa galvu pa kalu burtiski iesperoties ģērbtuves vidū. Piepeši laiks sastingst: zīmīgi acīs man ieskatās Sandis Ozoliņš, bet es jūtos kā vilku bara epicentrā – esmu vairāk nekā 20 slavenu un nedaudz nokaitināt hokejistu aplenkts. Cauri “tvaikojošajai” dzeltenajai telpai speru soli kapteiņa virzienā, taču Ozoliņš, nepārprotami saniknots par aušīgo spēles galotni, triec formu pret zemi un pazūd dušās… Tikmēr žurnālisti apstājuši vakara varoņus – Spruktu, Karsumu un Holtu. Redzu, ka stūrī atslābinājies sēž „dinamiešu” rezultatīvākais vīrs Dārziņš ar kanādieti Broku Troteru; partneri rāmi kaut ko diskutē. Es uzrunāju Lauri, un Broks nevilcinoties laipni mani palaiž piesēst blakus Dārziņam.

***

Šovakar pārtrūka tava 11 rezultatīvo spēļu sērija. Ko tev tas nozīmē?

– Pilnīgi neko. Mums šobrīd ir augstāki mērķi. Iekļūt Gagarina kausa izcīņā. Un pārējais nav svarīgs.

Pievēršoties spēles gaitai, no sākuma līdz trešās trešdaļas vidum pārliecinošs sniegums un labi spēka paņēmieni – uz tablo 4:1. Bet pēdējās desmit minūtēs viss pajuka, ielaidāt divas ripas un gandrīz paspēlējāt uzvaru… Nogurums?

– Viennozīmīgi. 12.spēle janvārī… Minskai situācija spiež vairāk nekā mums, tāpēc nav brīnums, ka viņi forsēja notikumus, gāja uz priekšu un pārņēma iniciatīvu. Es tev varu piekrist : pirmās 50 minūtes laukumā valdīja laba spēle. Ne tikai mūsu, bet arī Minskas izpildījumā. Tas bija play-off hokejs. Katrā kvadrātmetrā spēka spēle. Veiksmīgi, ka iemetām par vienu vairāk un paņēmām svarīgus 3 punktus.

Vārtos Kriss Holts leca un stiepās kā tāds gumijas cilvēks.

– Domāju, skatītājiem un spēlētājiem īpaši patika tā viena epizode – vārti jau bija tukši, bet viņš ar ķērējcimdu izvilka un noturēja mūs spēlē. Viena ripa izšķir… Ar uzbrucēju palīdzību, ar aizsargu palīdzību un ar viņa palīdzību guvām vajadzīgo iznākumu. Paldies viņam, paldies večiem!

Skatītājiem tribīnēs patiešām bija interesanti. Kā bija laukumā?

– Man patīk. Man patīk, kad likmes ir augstas un tribīnes pilnas, nevis tāds vasarīgs hokejs. Tieši šādās spēles tu vari augt kā spēlētājs.

Faktiski ar vienu kāju esat Gagarina kausā. Vai jau sāksiet gatavoties tam vai tomēr drošs paliek nedrošs koncentrēsieties uz pēdējām četrām regulārā turnīra spēlēm?

– Soli pa solim. Gatavosimies katrai nākamajai spēlei. Tomēr vēl nezinām pretiniekus Gagarina kausā.

***

Dārziņš parīt svinēs 26 gadu jubileju. Ar 43 (21+22) rezultativitātes punktiem viņš ir Rīgas „Dinamo” rezultatīvākais spēlētājs un piektais labākais vārtu guvējs Kontinentālajā Hokeja līgā.

Kopvērtējumā „dinamieši” ieņem 5.vietu konferencē. Gagarina kausam kvalificējas katras konferences astoņas labākās, pārējie var doties atvaļinājumā.

VIDEO: Rīgas “Dinamo” – Minskas “Dinamo” 4:3

Komentāri (1)

Sapa Trains 03.06.2019. 14.47

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: ir.lv/blogi-raksti/lauris-darzins-man-patik-kad-likmes-ir-augstas/ […]

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu