Pērn pieņemti grozījumi Pacientu tiesību likumā attiecās uz pacientiem medicīniskajās iestādēs, kuri nepārvalda valsts valodu, bet kur medicīniskais personāls nepārvalda pacienta valodu – tas lielāko tiesu attiecināts uz krievu valodu. Grozījumi paredz - ja pacientam būtu nepieciešama tulkošana valsts valodā, nodrošināt tulkošanu ar kaimiņa, radinieka, drauga, Google translate vai mākslīgā intelekta palīdzību. Ja lieto tulka pakalpojumus, tos apmaksā pats pacients.
Nodibinājums Hospiss LV atzinīgi novērtē to, ka Valsts kontrole (VK) ir pievērsusi uzmanību paliatīvās aprūpes jomai. Sagatavotais revīzijas ziņojums balstās liela apjoma datos, kuri pierāda VK secinājumus. Mūsu organizācijai iespēja iepazīties ar šiem datiem ir ļoti būtiska, jo ikdienā sabiedriskajām organizācijām nav piekļuves daudziem datiem. Turpmāk šo ziņojumu varēsim izmantot, lai pamatotu arī Hospiss LV jau iepriekš izteiktos priekšlikumus ministrijām un politiķiem.
Kā katorgā — tā Linda Kagaine atceras savas pirmās dzemdības. Divi pētījumi pierāda, ka Latvijā piektā daļa, iespējams, pat vairāk, sieviešu dzemdībās guvušas traumatisku pieredzi. Pētījuma autori, medicīnas un ētikas eksperti šos datus uzskata par satraucošiem
Veselības ministre Līga Meņģelsone cer nogludināt pacienta ceļu cauri veselības aprūpes sistēmai
Viņas gadījums ir retums — par veselībai nodarītu būtisku kaitējumu sieviete saņēma kompensāciju, iesniedzot prasību Ārstniecības riska fondam
1.decembris ir Pasaules AIDS diena, kad pieminam tos cilvēkus, kuru dzīvības ir izdzēsis HIV vīruss. Kopš astoņdesmito gadu sākuma pasaulē pēc inficēšanās ar šo vīrusu ir miruši jau 32 miljoni cilvēku. Latvijā laikā kopš pirmā HIV gadījuma atklāšanas 1987. gadā vīruss ir paņēmis vairāk nekā 2000 cilvēku dzīvības. Tādēļ mums ir jādara daudz vairāk, lai apturētu šīs infekcijas slimības izplatību un neatdotu tai brīvprātīgi Latvijas cilvēku dzīvības.
Jau pusgadu Latvijā slimnīcas darbojas atbilstoši pieciem atšķirīgiem pakalpojumu līmeņiem, lai sniegtu pacientiem visatbilstošāko palīdzību. Akūtiem slimniekiem nebūtu jāiestrēgst vietās, kur viņus nespēj glābt, tomēr dzīvē šī kārtība īsti nedarbojas, secināts žurnāla IR šīs nedēļas numura rakstā ‘’Ielaista kaite’’.
Runājot par veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti, bieži tiek piesauktas kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija, kur pacientiem tiek nodrošināta modernāka aprūpe un valsts kompensē daudz vairāk jaunos medikamentus. Taču parasti netiek analizēti šo atšķirību cēloņi. Iepazīstot kaimiņvalstu pieredzi, jāsecina, ka viens no tiem ir spēcīgas pacientu organizācijas, kas prot un spēj sadarboties ar valsts institūcijām un politikas veidotājiem, panākot, ka tiek apmierinātas pacientu vajadzības. Otrs būtisks pacientu organizācijas instruments ir sadarbība ar mediķiem un ārstniecības iestādēm, jo tas veido tālāk spēcīgu pamatu argumentētai pacientu interešu aizstāvībai valsts institūcijās.
Pētījums par integrācijas struktūrām veselības aprūpē
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!